Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Ανέβηκα στην αγροτικά και πήγα για τα μπενελλια 🤣🤣🤣
Benelli beccaccia 61cm
Ελαφρύ σαν ψεύτικο παπιά τρομερή και μπιστολε ωραίο χοντρό αλλά το κοντάκι κοντό και λεπτό ωραία ρίγα αλλά το βάρος τι νιώθεις πίσω και στην επομιση ανεμίζα πολύ λίγο καλύτερη η 66cm αλλά άνοιξα έκλεισα το κλείστρο σαν αεροβόλο το ακούω 😂😂😂
Ήρθες στο χωριό μου και δεν πήρες τηλέφωνο; Φοβήθηκες μήπως ζητήσω το χομπίστα ή την κουταβα;🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
 
Γιατί χάλια η a400 ρε οπλαρες είναι

Δες και την μοντεφελτο light άμα την βρεις πουθενά έπεφτε από τα 3 κιλά
Αυτό μου άρεσε περισσότερο από ολα το μοντελφεδρο λαιτ.. και το δικαννο ουλτρα λαιτ δεν μου άρεσε γενικά τα δικαννα δεν τα γουστάρω
 
ΉΡΕΜΑ ΡΩΤΆΩ ΤΟ Becaccia ΑΞΊΖΕΙ την αγορά του για κυνήγι φερμας μιλάμε πάντα..
Γενικά προβλήματα θέματα αν βγάζει συμπεριφορά κλπ
Καλησπέρα. Το έχω το όπλο. Αλλά το πείρα με 66 cm. Εγώ κάνω όλα τα κυνήγια μου με αυτό. Έχω 10 όπλα. Το πείρα λόγο βάρους. Το έχω μόνημα ένα τσοκ gemini LM ΠΟΛΥ καλός συνδηασμος
Μου έχει δώσει απίστευτα κυνήγια.
 
Κάτι μικρά σημάδια στο πίσω μέρος της βάσης εκεί που είναι η εσωχη του ελατηρίου επανάταξης που τερματίζει το κλείστρο είναι φυσιολογικά?
Εάν είναι μικρά ναί, είναι συνηθισμένο
Ανέβασε μια φωτογραφία
 
Σε supernova, και βάσει manual, η διαδικασία περιγράφεται ως εξής :

1707391163943.png
Δλδ. να εχω οπλισμένο το όπλο, χωρίς φυσίγγι μέσα, και μετά μπορώ να γεμίσω την αποθήκη.
Αν δεν γίνει αυτό, το έλασμα πριν την αποθήκη πρέπει να το πατάς με το χέρι κάτω για να γεμίσεις την αποθήκη, αλλιώς σε εμποδίζει.
Στη συνέχεια υπάρχουν 2 τρόποι για να τοποθετήσεις το 3ο φυσίγγι στη θαλάμη.

1707391563809.pngή

1707391617423.png

Υπάρχει κάποια λογική εξήγηση για αυτή την περίεργη διαδικασία ?
Είναι δυνατόν να πρέπει να είναι οπλισμένος ο κόκορας για να γεμίσω την αποθήκη ???
 
Σε supernova, και βάσει manual, η διαδικασία περιγράφεται ως εξής :

View attachment 85734
Δλδ. να εχω οπλισμένο το όπλο, χωρίς φυσίγγι μέσα, και μετά μπορώ να γεμίσω την αποθήκη.
Αν δεν γίνει αυτό, το έλασμα πριν την αποθήκη πρέπει να το πατάς με το χέρι κάτω για να γεμίσεις την αποθήκη, αλλιώς σε εμποδίζει.
Στη συνέχεια υπάρχουν 2 τρόποι για να τοποθετήσεις το 3ο φυσίγγι στη θαλάμη.

View attachment 85736ή

View attachment 85737

Υπάρχει κάποια λογική εξήγηση για αυτή την περίεργη διαδικασία ?
Είναι δυνατόν να πρέπει να είναι οπλισμένος ο κόκορας για να γεμίσω την αποθήκη ???
Αυτός που το έγραψε το κείμενο, το πρωί είχε τσαγακι με τσαμναγκαθι, και άστον αυτόν να λέει, εσύ, και εγώ μαζί, την γεμίζουμε όπως ξέρουμε, σιγά μην θέλει και δίπλωμα να γεμίσουμε το όπλο, με τον κάθε βαρεμενο.
 
Back
Top