Beretta Team

  • Thread starter Thread starter tsakalos
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Ένα δίκιο στο δίνω.
Όταν πήρα την 391 στην πρώτη τουφεκιά νόμιζα ότι το κεφάλι μου ήτανε μέσα σε καμπάνα.
Όταν είδα τη μανούβρα είναι για να την καθαρίσεις, με έπιασε η απελπισία.
Πήγα στην κόκκινη βαλίτσα έσκυψα ευλαβικά και της έδωσα ένα φιλάκι.
.big smile.
Όλα τα άσπρα με blue curacao???
 
Win SX3 έχει ο Δημήτρης!!!
Και 391.
Εγω εχω ξεπεράσει τα κολλήματα ,ασε που δεν τα ειχα ποτέ , και ειπα δυο αλήθειες με δόση χιούμορ.
Ο καθένας ας το μεταφράσει όπως θέλει.
Βλητικά δεν ειπα κατι κακό για την 391 αντιθετως . Απλα ,εχει πιο δύσκολο καθάρισμα απο την sx3 και στις τουφεκιές βγάζει εναν μεταλλικό ηχο σαν καμπάνισμα .
Ε ,χριστούγεννα έρχονται ... .big smile.
 
Και 391.
Εγω εχω ξεπεράσει τα κολλήματα ,ασε που δεν τα ειχα ποτέ , και ειπα δυο αλήθειες με δόση χιούμορ.
Ο καθένας ας το μεταφράσει όπως θέλει.
Βλητικά δεν ειπα κατι κακό για την 391 αντιθετως . Απλα ,εχει πιο δύσκολο καθάρισμα απο την sx3 και στις τουφεκιές βγάζει εναν μεταλλικό ηχο σαν καμπάνισμα .
Ε ,χριστούγεννα έρχονται ... .big smile.
Κόλλημα δεν υπάρχει εννοείται και καμπανισμα έχει που φεύγει εάν δεν καθαρίζεται συχνά😉😉.
 
Πάντως το ότι τάχα μου τα Beretta θέλουν καθάρισμα συχνά είναι καλή καραμέλα για τους μπενελακιδες.
Μια ερώτηση στον Σπύρο browning θα σας λύσει όλες τις απορίες. Πιο μαύρο και βρώμικο όπλο δεν έχω δει στην ζωή μου. Βέβαια επίτηδες το είχε αφήσει έτσι για να κάνει εμπλοκή, αλλά δεν...........;)
 
Μια ερώτηση στον Σπύρο browning θα σας λύσει όλες τις απορίες. Πιο μαύρο και βρώμικο όπλο δεν έχω δει στην ζωή μου. Βέβαια επίτηδες το είχε αφήσει έτσι για να κάνει εμπλοκή, αλλά δεν...........;)
Έχω και μπενελι και Μπερέτα φίλε μου πολλά χρόνια.
 
Μια ερώτηση στον Σπύρο browning θα σας λύσει όλες τις απορίες. Πιο μαύρο και βρώμικο όπλο δεν έχω δει στην ζωή μου. Βέβαια επίτηδες το είχε αφήσει έτσι για να κάνει εμπλοκή, αλλά δεν...........;)
το πιστονι ειχε γινει σαν καρβουνο απο θυμιατο παντως 😝
 
Αερίων προφανώς.
Ακριβώς, δεν είναι μύθος ότι θέλουν συχνότερα καθάρισμα
Το αν υπάρχουν αερίων που θα ρίξουν πολλά φυσίγγια χωρίς καθάρισμα και χωρίς εμπλοκή είναι άλλο θέμα
Όπως και να έχει σε αυτόν τον τομέα τα αερίων πάντα θα χάνουν σε σχέση με τα αδράνειας
 
Καθαρίστε και λαδώστε τα όπλα όπως πρέπει και δε θα κάνουν εμπλοκή ποτέ. Ούτε ντριγκι ντριγκι μάνα μου, ούτε τίποτα. Και τα αδρανείας αν είναι τίγκα στη μούργα εμπλοκάρες θα κάνουν, θα σκουριάσουν, και στο τέλος θα τα πάρεις στη μασχάλη.
 
Καθαρίστε και λαδώστε τα όπλα όπως πρέπει και δε θα κάνουν εμπλοκή ποτέ. Ούτε ντριγκι ντριγκι μάνα μου, ούτε τίποτα. Και τα αδρανείας αν είναι τίγκα στη μούργα εμπλοκάρες θα κάνουν, θα σκουριάσουν, και στο τέλος θα τα πάρεις στη μασχάλη.
Με το "λαδώστε" δε συμφωνούμε κύριε. Οι καραμπίνες δε χρειάζονται λάδωμα για να λειτουργήσουν. Καθαριότητα χρειάζονται και όχι ξεθυμασμένα ελατήρια.
Αν δε βάλεις λάδι, δεν θα έχει μούργα, απλή κάπνα. ;)

ωα.jpg
 
Back
Top