Beretta Team

  • Thread starter Thread starter tsakalos
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Σε καλή κατάσταση μου φανηκε
Πήγα σήμερα. Δεν είχε 304. Δύο 303 είχε. Η μία μου άρεσε με 71εκ και 2 άστρα με αφτερ μαρκετ πέλμα. Την έχει 590 και μου την δίνει 550. Δε του είπα να τη λύσει να δώ μέσα. Απο όξω είναι καλή. Η άλλη ήταν άριγη 71 εκ και 3 άστρα και ταλαιπωρημένη στα ίδια λεφτά. Όποιος ενδιαφέρεται........
 
Πήγα σήμερα. Δεν είχε 304. Δύο 303 είχε. Η μία μου άρεσε με 71εκ και 2 άστρα με αφτερ μαρκετ πέλμα. Την έχει 590 και μου την δίνει 550. Δε του είπα να τη λύσει να δώ μέσα. Απο όξω είναι καλή. Η άλλη ήταν άριγη 71 εκ και 3 άστρα και ταλαιπωρημένη στα ίδια λεφτά. Όποιος ενδιαφέρεται........
Περιεργο, να την πούλησε? Εχθές που πηγα μετο που κατεβαινες τα σκαλιά, δεξιά μέσα στην βιτρίνα την είχε , κανονικά με την ταμπελίτσα , δεν διευκρίνησα βέβαια ότι πήγα στο μαγαζί στην Αθήνας, όχι στον Κηφισό, μήπως πήγες Κηφισό?
 
Περιεργο, να την πούλησε? Εχθές που πηγα μετο που κατεβαινες τα σκαλιά, δεξιά μέσα στην βιτρίνα την είχε , κανονικά με την ταμπελίτσα , δεν διευκρίνησα βέβαια ότι πήγα στο μαγαζί στην Αθήνας, όχι στον Κηφισό, μήπως πήγες Κηφισό?
Ναι ρε φίλε, Κηφισό πήγα. 🤪
 
Πήγα σήμερα. Δεν είχε 304. Δύο 303 είχε. Η μία μου άρεσε με 71εκ και 2 άστρα με αφτερ μαρκετ πέλμα. Την έχει 590 και μου την δίνει 550. Δε του είπα να τη λύσει να δώ μέσα. Απο όξω είναι καλή. Η άλλη ήταν άριγη 71 εκ και 3 άστρα και ταλαιπωρημένη στα ίδια λεφτά. Όποιος ενδιαφέρεται........
Πριν ένα χρόνο είχα βάλει εδω την 303 μου σε αριστη κατάσταση 71 2* 500 γιουρο. Καποια στιγμή την έβαλα 450και μου εκανε εντυπωση που απο το φορουμ δεν ενδιαφέρθηκε κανεις. Τελικά πουληθηκε το οπλο γρηγορα επειδη ηταν καλο.
 
Πριν ένα χρόνο είχα βάλει εδω την 303 μου σε αριστη κατάσταση 71 2* 500 γιουρο. Καποια στιγμή την έβαλα 450και μου εκανε εντυπωση που απο το φορουμ δεν ενδιαφέρθηκε κανεις. Τελικά πουληθηκε το οπλο γρηγορα επειδη ηταν καλο.
Εδω ξερουνε απο οπλα γι'αυτό δεν ενδιαφερθικε κανεις τα ιταλικα δε βαρανε
 
Πριν ένα χρόνο είχα βάλει εδω την 303 μου σε αριστη κατάσταση 71 2* 500 γιουρο. Καποια στιγμή την έβαλα 450και μου εκανε εντυπωση που απο το φορουμ δεν ενδιαφέρθηκε κανεις. Τελικά πουληθηκε το οπλο γρηγορα επειδη ηταν καλο.
Δεν έχει μεγάλο κώνο και αυλό γι αυτό ...
Δεν σκοτώνουν αυτά τα όπλα, ... έτσι λένε οι "σχετικοί".
 
Δεν έχει μεγάλο κώνο και αυλό γι αυτό ...
Δεν σκοτώνουν αυτά τα όπλα, ... έτσι λένε οι "σχετικοί".
Το παλικάρι που την πήρε μου λεει απογευματινο στα κοτσύφια τα σκάει αν είναι ψιλοκοντά, βάλε μισόταπα του λέω ή διασποράς. Αν δεν τουφέκαγε πάνω δε θα τα επαιρνε και θα την έβγαζε άχρηστη!
 
Σύμφωνω ότι αυτά τα όπλα είναι πάρα πολύ καλά. Αυτό έχει αποδειχθεί εδώ και 10ετιες. Εξάλλου ψάχνω για τέτοιο όπλο. Όμως για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους, είναι υπερτιμημένα αρκετά (μάλλον λόγω καλής φήμης και ζήτησης). Έχω δεί τιμές εξωπραγματικές και μάλιστα σε όπλα που είναι πολύ ταλαιπωρημένα. Μπορεί από κυνηγι να μη ξέρω αλλά από όπλα έχω αρκετή εμπειρία. Μια beretta 302/303 την κοστολογώ μέγιστο 500 ευρώ σε κατάσταση ελάχιστα να διαφέρει από καινούργιο. Τελείως μαμά, χωρίς γρατσουνιές σε ξύλα και μέταλλα, χωρίς ξεβάματα, χωρίς ξύλα ποτισμένα με λάδι και με ελάχιστα σημάδια χρήσης.
Δεν το λέω επειδή τώρα μου ήρθε να αγοράσω και ψάχνω φτηνό και καλό, ούτε για να υποβαθμίσω το όπλο κανενός.
Πχ. αυτά τα όπλα με τίποτα δεν αξίζουν αυτά που ζητάνε
https://www.car.gr/xyma/view/336002859-karabines
https://www.car.gr/xyma/view/31015519-karabina-beretta-a303
https://www.car.gr/xyma/view/332939395-karabina-beretta-a302-kainoyrgia#bigger-photos
Ο τελευταίος με μπιμπικιασμένο όπλο ζητάει 2000
Μερικοί δε πωλητές δεν έχουν ιδέα πότε ένα όπλο χαρακτηρίζεται ως πολύ καλής/άριστης κατάστασης. Υποτιμούν την νοημοσύνη του υποψήφιου αγοραστή.
 
Back
Top