Fabarm eurolion mk2

  • Thread starter Thread starter Nickma
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Σ' αυτά τα ψιλικοκό μόνο μπενελι. Δεν παθαίνουν τίποτα.
Στους αναστολείς όλα παθαίνουν αργά η γρήγορα!
Λαμακια είναι που δουλεύουν σε πιρους.
1/10mm να ξεχειλωσει η τρυπουλα,αρχίζουν τον λόξυγκα.
Στη Centro το έχω αλλάξει...
Μετά από πολλααα φυσίγγια.
 
Κάπου συγκεκριμένα που μπορώ να τα παραγγείλω ;
Αν δεν κανω λαθος ειναι αυτο που σου δειχνω με το βελακι...
View attachment 89226
Αν και γνωμη μου ειναι πριν κανεις οτιδηποτε να το πας σε εναν οπλουργο να το τσεκαρει...μπορει να θελει λιγο πειραγμα και να ερθει στα ισα του...οτι και να ειναι αν δεν το εχεις με λυσε δεσε και τεχνικα θεματα καλο ειναι να το κανει οπλουργος...
Το έχω πάθει δύο φορές με την Fabarm μου έκανε ακριβός την ίδια εμπλοκή με εσένα το λαμακι που συγκρατεί τα φυσίγγια της αποθήκης είναι από λεπτό μέταλλο και μαλακό με τον καιρό στραβώνει και δεν σταματάει τα φυσίγγια σωστά. Εγώ το παράγγειλα ολόκληρο ήταν φθηνό.
 
Πρώτα απ' όλα ένα ΚΑΛΟ καθάρισμα!
Δεν πάει το μυαλό μας πόσο μπορεί να βασανιστουμε από ένα ξένο σώμα στο "κατάλληλο"σημείο!😭
Δεν είναι από καθάρισμα Γιάννη είναι το λαμακι έχει θέμα! Εμενα μου το έκανε αυτό όταν έπεσα σε πέρασμα με παπιά και έριχνα μια και έκανα 5 λεπτά να την ξεμπλοκάρω γιατί δεν βγαίνει εύκολα πετάει δύο φυσίγγια μαζί και μαζί με την πίεση της αποθήκης κολλάνε θέλει να βγάλεις σκανδαλοθηκη για να τα βγάλεις.
 
Δεν είναι από καθάρισμα Γιάννη είναι το λαμακι έχει θέμα! Εμενα μου το έκανε αυτό όταν έπεσα σε πέρασμα με παπιά και έριχνα μια και έκανα 5 λεπτά να την ξεμπλοκάρω γιατί δεν βγαίνει εύκολα πετάει δύο φυσίγγια μαζί και μαζί με την πίεση της αποθήκης κολλάνε θέλει να βγάλεις σκανδαλοθηκη για να τα βγάλεις.
ΟΚ! :)
Είπα να το πάμε με την σειρά.
 
δεν εχει σχέση είναι το μέταλλο μάπα. εμενα η black eagle απο εκει αδειάζει το λεει easy loading
Άλλη η πίεση που βάζεις εσύ με το δάχτυλο και άλλη ο απελευθερωτης φυσιγγίων. Φυσικα να δουλέψουν και οι οπλουργοι να πουληθούν και τα ανταλλακτικά που κάθονται.
 
Σταματήστε να αδειαζετε τις καραμπινες πατώντας το λαμακι.
Εγω σε ολα τα οπλα μου ολα τα χρονια ετσι τα αδειαζω δεν ειχα ποτε προβλημα...και απο οτι ξερω προτεινετε αυτος ο τροπος και σε πολλα manual εταιρειων....
 
Εγω σε ολα τα οπλα μου ολα τα χρονια ετσι τα αδειαζω δεν ειχα ποτε προβλημα...και απο οτι ξερω προτεινετε αυτος ο τροπος και σε πολλα manual εταιρειων....
Προτείνεται και στην benelli αλλά εμένα και στις δύο που έχω εκτός το δυνατό ελατήριο αποθήκης έχουν δυσκολία να βγουν, μερικές φορές κολλάνε τα φυσίγγια, έχει θυρίδα απόλυτη κάτι που στις καινούργιες το αλλαξε την έκανε πιο άνετη.
 
Τώρα που είπα Α5.. Χτες με πήρε τηλ ένας που είχε κρατήσει το τηλέφωνο μου από τη αγγελία που είχα βάλει για την Α5 και με ρώτησε γιατί την πούλησα. Τι να του πω του ανθρώπου τώρα για την πετριά που έχω. Του είπα ότι δε με βόλευε το κοντάκι. :)
 
Τώρα που είπα Α5.. Χτες με πήρε τηλ ένας που είχε κρατήσει το τηλέφωνο μου από τη αγγελία που είχα βάλει για την Α5 και με ρώτησε γιατί την πούλησα. Τι να του πω του ανθρώπου τώρα για την πετριά που έχω. Του είπα ότι δε με βόλευε το κοντάκι. :)

Πες του να διαβάσει αυτό.
Θα καταλάβει...
 
Προτείνεται και στην benelli αλλά εμένα και στις δύο που έχω εκτός το δυνατό ελατήριο αποθήκης έχουν δυσκολία να βγουν, μερικές φορές κολλάνε τα φυσίγγια, έχει θυρίδα απόλυτη κάτι που στις καινούργιες το αλλαξε την έκανε πιο άνετη.

Και εμένα στην δικιά μου έτσι ήταν. Έλεγα θα μαλακώσει κάποια στιγμή το λαμακι να βγάζω τα φυσίγγια σαν άνθρωπος. Αλλά μέχρι και που σταμάτησα να την χρησιμοποιώ δεν μαλάκωσε ποτέ.
 
Εγω σε ολα τα οπλα μου ολα τα χρονια ετσι τα αδειαζω δεν ειχα ποτε προβλημα...και απο οτι ξερω προτεινετε αυτος ο τροπος και σε πολλα manual εταιρειων....
Προτείνεται και στην benelli αλλά εμένα και στις δύο που έχω εκτός το δυνατό ελατήριο αποθήκης έχουν δυσκολία να βγουν, μερικές φορές κολλάνε τα φυσίγγια, έχει θυρίδα απόλυτη κάτι που στις καινούργιες το αλλαξε την έκανε πιο άνετη.
Στην καινούριες πχ στην δικιά μου έχει κάνει και ποιο παχύ και μεγαλύτερο τον αναστολέα απο μέσα για να τον πιάνεις και ποιο εύκολα
 
Δεν ξερω ρε παιδια αλλα στη δικη μου την beccaccia μια χαρα βγαινουν τουλαχιστον τα 2 και 3/4 για τα magnum δεν ξερω,δεν εχω βαλει ποτε και ουτε προκειται(τον θελω τον ωμο μου...).Ισως εχει να κανει και με το ποσο επιδεξια δαχτυλα εχεις,δεν λεω αλλα για να μη παρεξηγηθω...
 
Δεν ξερω ρε παιδια αλλα στη δικη μου την beccaccia μια χαρα βγαινουν τουλαχιστον τα 2 και 3/4 για τα magnum δεν ξερω,δεν εχω βαλει ποτε και ουτε προκειται(τον θελω τον ωμο μου...).Ισως εχει να κανει και με το ποσο επιδεξια δαχτυλα εχεις,δεν λεω αλλα για να μη παρεξηγηθω...
αν βαλεις magnum στην beccaccia θα ειναι σαν τράκαρες με φορτηγό .yel. .yel. .big smile. :D
 
Back
Top