Impala Plus

Καλησπέρα, υπάρχει κάποιο ειδικό κλειδί για να λύσω την βίδα μέσα στο κοντάκι για να αρχίσω να πειραματίζομαι με τις φλάντζες?
Τι ειδικο κλειδι?Κοιτα με ενα φακο να δεις τι κεφαλι εχει η βιδα(εξαγωνο,αλλεν κλπ.)και χρησιμοποιησε το καταλληλο αν δεν ξερεις απο αυτα ρωτα κανα φιλο σου που ασχολειται με εργαλεια,συνηθως δεν ειναι κατι το ιδιατερο απλα επειδη ειναι σε βαθος μπορει να χρειαστεις καποια προεκταση...αν δεν εχεις καποιον βγαλε το πελμα και βγαλε φωτο με φλας και ανεβασε την μηπως μπορουμε να σε βοηθησουμε...
 
Ευχαριστώ, βρήκα τελικά στο aliexpress αφού πλήρωσα το βάρος τους σε χρυσό, 20 βιδάκια 10ευρώ. Τα αναφέρανε ως βίδες για διόπτρες.
Γι'αυτο τις πληρωσες τοσο, και καλα εξειδικευμενης χρησης...Απορω που δεν βρηκες εδω σε μαγαζια που ασχολουνται με αεροβολα και με τα σκοπευτικα τους,αν και εδω που τα λεμε πιο ακριβα μπορει να τις επαιρνες...
 
Θα σας πω την σκέψη μου ....
Το κοντάκι όπως είναι μου κάθεται ακριβώς ούτε ψιλό ντουφεκαει ούτε χαμηλά είναι οκ

Αλλά επειδή έχει λεπτό κοντάκι μερικές φορές κλείνει λίγο δεξιά ή αριστερά αναλόγως πωε θα το επωμίσω
(Καταλαβαίνετε επειδή είναι λεπτο και δεν κάθεται το μάγουλο σταθερά κάθε φορά)

Λέω να βάλω το μοντε Κάρλο που ήρθε το όπλο με αυτό για να γίνει πιο χοντρό

Αλλά μετά εννοείται θα ψιλοντουφεκαει
Οπότε πρέπει να το κατεβάσω από τις φλάντζες
 

Attachments

  • IMG20240723023224.jpg
    IMG20240723023224.jpg
    142,4 KB · Προβολές: 30
Θα σας πω την σκέψη μου ....
Το κοντάκι όπως είναι μου κάθεται ακριβώς ούτε ψιλό ντουφεκαει ούτε χαμηλά είναι οκ

Αλλά επειδή έχει λεπτό κοντάκι μερικές φορές κλείνει λίγο δεξιά ή αριστερά αναλόγως πωε θα το επωμίσω
(Καταλαβαίνετε επειδή είναι λεπτο και δεν κάθεται το μάγουλο σταθερά κάθε φορά)

Λέω να βάλω το μοντε Κάρλο που ήρθε το όπλο με αυτό για να γίνει πιο χοντρό

Αλλά μετά εννοείται θα ψιλοντουφεκαει
Οπότε πρέπει να το κατεβάσω από τις φλάντζες
Σου απαντησε ηδη ο @ΓΙΑΝΝΗΣ για το κλειδι,καρυδακι 13mm με καστανια και προεκταση....Για τα υπολοιπα δεν καταλαβαινω τι ακριβως θελεις να πεις αλλα μηπως το βασικο ειναι να σταθεροποιησεις πρωτα την επωμιση σου και μετα βλεπεις τι θα κανεις....
 
Θα σας πω την σκέψη μου ....
Το κοντάκι όπως είναι μου κάθεται ακριβώς ούτε ψιλό ντουφεκαει ούτε χαμηλά είναι οκ

Αλλά επειδή έχει λεπτό κοντάκι μερικές φορές κλείνει λίγο δεξιά ή αριστερά αναλόγως πωε θα το επωμίσω
(Καταλαβαίνετε επειδή είναι λεπτο και δεν κάθεται το μάγουλο σταθερά κάθε φορά)

Λέω να βάλω το μοντε Κάρλο που ήρθε το όπλο με αυτό για να γίνει πιο χοντρό

Αλλά μετά εννοείται θα ψιλοντουφεκαει
Οπότε πρέπει να το κατεβάσω από τις φλάντζες
Δεν κουμπωνεις σωστά το όπλο στο μάγουλο η το τοποθετείς προς την άκρη του ώμου γερνώντας το κεφάλι στο κοντάκι ..Αλλιώς αν αναιβαζεις και κουμπώσει στο ζυγωματικο πως σου στρίβει δεξιά αριστερά? Να πας απέναντι σε έναν καθρέπτη και να σηκώσεις το όπλο αργά σταθερά σημαδεύοντας το μάτι σου απέναντι και παρατήρησε πως στέκετε το όπλο που το αναιβαζεις πως τοποθετείς το κεφάλι σου απλά και αβίαστα χωρίς διόρθωση όπως βγεί.Καιβεξετασε μήπως το αναιβαζεις εξαρχής στριμενο λίγο δεξιά ή αριστερά και όχι ευθυγραμμισμένο.Λιγο λάθος τρόπος λίγο λεπτότερα ξύλα από ότι έχει συνηθίσει η Παλαμη (αν και έπρεπε να το αγκαλιάζεις καλύτερα) δε θέλει πολύ να βγαίνεις λίγο στραβά.
 
Back
Top