To know us better - Γνωριμία-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Γεια σας,
Είμαι ο Βαγγέλης, ο πατέρας των δύο παλιών μελών Βασίλη και Μανώλη.
Γνωρίζω τους ιδρυτές του φόρουμ για τους οποίους τρέφω άπειρη εκτίμηση τόσο για την αγάπη τους στο κυνήγι όσο και για τις πρωτοβουλίες που έχουν πάρει προκειμένου να ξεκινήσει και να λειτουργεί αυτό το φόρουμ.
Είμαι μανιώδης κυνηγός, ιδιογομωτής από τα οκτώ μου χρόνια (μαζί με τον πατέρα μου) αλλά πάνω από όλα είμαι λάτρης της φύσης την οποία σέβομαι ιδιαίτερα.
Νομίζω ότι η ενασχόληση όλων μας στα φόρουμ αλλά και σε όλες τις ομαδικές/εθελοντικές δράσεις και δραστηριότητες που έχουν σχέση με το κυνήγι, είναι υποχρέωση όλων μας και μέσο πίεσης σε όσους το επιβουλεύονται με τον άλφα ή βήτα τρόπο.
Θα ήθελα να ξοδεύω πολλές ώρες στο φόρουμ, αλλά δυστυχώς ο ελεύθερος χρόνος μου είναι σχεδόν ανύπαρκτος, εντούτοις θα κάνω ότι μπορώ.

Με εκτίμηση σε όλους σας
Βαγγέλη καλώς ήρθες στη παρέα μας. Να χερεσαι την οικογένεια σου.
 
Γεια σας ειμαι ο Πετρος ειμαι προχωρημενης ηλικιας (57)και μου αρεσει που σας βρηκα παλι.Μενω στην Αγια Μαρινα στο Λαγοννησι Ευχομαι καλη διαμονη σε ολα τα παιδια του forum.
Πέτρο καλώς ήρθες στη παρέα του Hunterslife.
 
Να καλωσορίσω και ΄γω (έστω και καθυστερημένα) έναν-έναν τους καινούργιους φίλους μας!
Παιδια καλησπέρα σε ολους ειμαι ο Λευτερης και ειμαι καλα χαχαχαχα!!!!! Περαν της πλάκας τωρα και εγω κυνηγος απο μικρό παιδάκι που με έπερνε ο παππούς στους ώμους γιατι με τρύπαγαν τα αγκάθια ,στον παππού μου χρωστάω πολλα και τον ευχαριστω που με εκανε κυνηγο με ήθος και αξιοπρέπεια ,περαν απο αυτο για εμενα το κυνήγι ειναι τρόπος ζωής ,ειναι η στιγμές που ειμαι εγω το σκυλί μου το θήραμα η φυςη με τα χρώματα της και της μυρωδιές της και τιποτα άλλο , εκείνες οι ωρες ειναι όμορφες στο μυαλο υπάρχουν μόνο τα παραπάνω ,τα προβληματα της καθημερινότητας δια μαγείας εξαφανίζονται και το μόνο που με νοιάζει ειναι να μείνω παραπάνω στο βουνό ,να δω ,να οσφρηστω ,να αισθανθώ ,να γίνω ενα με το βουνό να δω άλλη μια φερμα ,να δω άλλη μια βασίλισσα του δάσους ,να δω άλλη μια αρχόντισσα των βουνών μας , ας μην την πάρω δεν με νοιάζει καθόλου πλέον πια . Τελος θελω να πω το εξης ο άνθρωπος ειναι φτιαγμένος να ζει μεσα στην φυςη και απο την φυςη οσο απομακρυνόμαστε απο αυτην τοςο θα αυξάνονται τα προβληματα της ανθρωπότητας ,οσο δεν το καταλαβαίνουμε αυτο τοςο η φυςη θα μας τιμωρεί .ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΗΝ ΦΥΣΗ ΣΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΑΣ
Λευτέρη καλώς όρισες στην παρέα!
Τα λόγια σου δείχνουν οτι πραγματικά έχει πιάσει το νόημα της κυνηγετικής δραστηριότητας και έτσι παίρνεις ότι καλύτερο μπορεί να σου προσφέρει...
Σας χαιρετώ και γω . Αντώνης από Κρήτη . Ευχαριστώ για την αποδοχή.
Αντώνη καλωσόρισες!
Αν κρίνω απο τους υπόλοιπους Κρήτες φίλους μου εδω μέσα...καλά θα περασουμε!
ενα γεια και απο μενα. Φιλιππος απο Βεροια. σας ευχαριστω για τον χωρο που μου δινεται
Φίλιππα καλωσόρισες!
Εζησα 4 χρόνια στη Βέροια και έχω τις καλύτερες αναμνήσεις απο την φιλοξενία των κατοίκων της και φυσικά έχω πολλούς καλούς-πραγματικούς- φίλους εκεί πάνω!
Την καλησπέρα μου σε όλους....είμαι ο Βασίλης από Κέρκυρα,ημουν παλαιότερα στο φορουμ του αρτεμις (θυμάμαι κάποιους από εκεί που τους βλέπω τώρα εδώ).....Δεν το ηξερα το φορουμ και πραγματικα βλεπω οτι ειναι υπεροχο....μπράβο στους διαχειριστές.....Μένω στην Κέρκυρα,εχω μια πανεμορφη κοκκερινα και κυνηγαω φτερωτο.......η τρέλλα μου είναι το τρυγόνι αλλά δυστυχως εχουν χαλασει τα περασματα,εχει χαθει το θηραμα,κανενας δεν ξερει......παλια εδω στα μερη μου 'μαυριζε ο ουρανος' απο τρυγονια.....το οπλο μου είναι μια remington 1187 premier (κλασικος καρτεριτζης απο οτι καταλαβαινετε) και ενα pieper bayard 16 cal το οποιο φαινεται και στη φωτο του προφιλ μου,το ειχε φερει ο παππους απο Βελγιο το 1960,του εκανα ανακατασκευη περισυ και ειμαι πολυ χαρουμενος που ακομα καμμια φορα κυνηγαω και με αυτο.....
Βασίλη συννησιώτη καλωσόρισες!
Απο το ''παλια εδω στα μερη μου 'μαυριζε ο ουρανος' απο τρυγονια''' που γράφεις, να υποθέσω απο Νότια Κέρκυρα είσαι...
Πολύ καλά έκανες και ανακατασκευασες το 16αρακι, κουβαλάει ιστορία και μνήμες στην πλάτη του και η θέση του είναι στα κυνηγοτόπια και όχι σκονισμένο σε κανα ντουλαπι...
Γεια σας,
Είμαι ο Βαγγέλης, ο πατέρας των δύο παλιών μελών Βασίλη και Μανώλη.
Γνωρίζω τους ιδρυτές του φόρουμ για τους οποίους τρέφω άπειρη εκτίμηση τόσο για την αγάπη τους στο κυνήγι όσο και για τις πρωτοβουλίες που έχουν πάρει προκειμένου να ξεκινήσει και να λειτουργεί αυτό το φόρουμ.
Είμαι μανιώδης κυνηγός, ιδιογομωτής από τα οκτώ μου χρόνια (μαζί με τον πατέρα μου) αλλά πάνω από όλα είμαι λάτρης της φύσης την οποία σέβομαι ιδιαίτερα.
Νομίζω ότι η ενασχόληση όλων μας στα φόρουμ αλλά και σε όλες τις ομαδικές/εθελοντικές δράσεις και δραστηριότητες που έχουν σχέση με το κυνήγι, είναι υποχρέωση όλων μας και μέσο πίεσης σε όσους το επιβουλεύονται με τον άλφα ή βήτα τρόπο.
Θα ήθελα να ξοδεύω πολλές ώρες στο φόρουμ, αλλά δυστυχώς ο ελεύθερος χρόνος μου είναι σχεδόν ανύπαρκτος, εντούτοις θα κάνω ότι μπορώ.

Με εκτίμηση σε όλους σας
Καλωσόρισες Βαγγέλη! (είδα οτι δε θες την προσφώνηση κύριε, γιαυτό και ο ενικός)
Να πω μόνο συγχαρητήρια για το ήθος και τις αρχές που δίδαξες στα παλικάρια σου...
Απο την ''συναναστροφή'' μας εδω μέσα, αλλά και λίγο που τους γνώρισα απο κοντά περσι στην Κόνιτσα είναι πραγματικά πολύ συγκροτημένα και καλά παλικάρια, χαίρεσαι να τους κάνεις παρέα!
Να τους χαίρεσαι!
Γεια σας ειμαι ο Πετρος ειμαι προχωρημενης ηλικιας (57)και μου αρεσει που σας βρηκα παλι.Μενω στην Αγια Μαρινα στο Λαγοννησι Ευχομαι καλη διαμονη σε ολα τα παιδια του forum.
Καλωσόρισες Πέτρο!
Το προχωρημένης ηλικίας δεν το κατάλαβα, απλά έχεις περισσότερες εμπειρίες απο εμας και είναι ευχάριστο που που θα τις μοιραστείς μαζί μας!
 
Σας χαιρετω και εγω απο την Κατερινη.Γεννημενος μεγαλομενος στην Αθηνα εκανα το ονειρο μου πραγματηκοτητα μετα απο 43 χρονια να φυγω οποτε μπορεσω.Πολυ διαφορετικη η ζωη στην επαρχια και απλοχερη σε πολλα.
Το κυνηγι ειναι για μενα τροπος ζωης οπως βεβαια και σε πολλους απο εσας.Η αλλη μου τρελα ειναι τα αεροβολα και οι κατασκευες των κοντακιων τους οπως και σε μερικα πλαγιοκανα(οχι επαγγελματικα)
Καλη συνεχεια να εχουμε.
 
Σας χαιρετω και εγω απο την Κατερινη.Γεννημενος μεγαλομενος στην Αθηνα εκανα το ονειρο μου πραγματηκοτητα μετα απο 43 χρονια να φυγω οποτε μπορεσω.Πολυ διαφορετικη η ζωη στην επαρχια και απλοχερη σε πολλα.
Το κυνηγι ειναι για μενα τροπος ζωης οπως βεβαια και σε πολλους απο εσας.Η αλλη μου τρελα ειναι τα αεροβολα και οι κατασκευες των κοντακιων τους οπως και σε μερικα πλαγιοκανα(οχι επαγγελματικα)
Καλη συνεχεια να εχουμε.
Καλώς όρισες στην παρέα μας Ηρακλή. Πώς και έκανες το βήμα να φύγεις στην επαρχία σε μεγάλη ηλικία ρε φίλε? Μπράβο σου! Με τι κυνήγια ασχολείσαι?
 
Σας χαιρετω και εγω απο την Κατερινη.Γεννημενος μεγαλομενος στην Αθηνα εκανα το ονειρο μου πραγματηκοτητα μετα απο 43 χρονια να φυγω οποτε μπορεσω.Πολυ διαφορετικη η ζωη στην επαρχια και απλοχερη σε πολλα.
Το κυνηγι ειναι για μενα τροπος ζωης οπως βεβαια και σε πολλους απο εσας.Η αλλη μου τρελα ειναι τα αεροβολα και οι κατασκευες των κοντακιων τους οπως και σε μερικα πλαγιοκανα(οχι επαγγελματικα)
Καλη συνεχεια να εχουμε.
.welcome.
 
Σας χαιρετω και εγω απο την Κατερινη.Γεννημενος μεγαλομενος στην Αθηνα εκανα το ονειρο μου πραγματηκοτητα μετα απο 43 χρονια να φυγω οποτε μπορεσω.Πολυ διαφορετικη η ζωη στην επαρχια και απλοχερη σε πολλα.
Το κυνηγι ειναι για μενα τροπος ζωης οπως βεβαια και σε πολλους απο εσας.Η αλλη μου τρελα ειναι τα αεροβολα και οι κατασκευες των κοντακιων τους οπως και σε μερικα πλαγιοκανα(οχι επαγγελματικα)
Καλη συνεχεια να εχουμε.
.welcome.Ηρακλη !!!!
 
Καλως σας βρηκα και ευχαριστω για το καλοσωρισμα.Με γερασες Βασιλη η εσυ εισαι πολυ μικρος:(,δηλ να μην πω πως τωρα ειμαι 53 γιατι φοβαμαι τι θα πεις.Ηταν ονειρο ζωης και οταν παρουσιαστηκε η ευκαιρια δεν την αφησα.Τα κυνηγια μου ειναι Τρυγωνια,φασσα,τσιχλες και οποτε κατσει και παπια,κυνηγω μονο με οτι οπλα εχουν δυο κανες..hunter.
 
Καλως σας βρηκα και ευχαριστω για το καλοσωρισμα.Με γερασες Βασιλη η εσυ εισαι πολυ μικρος:(,δηλ να μην πω πως τωρα ειμαι 53 γιατι φοβαμαι τι θα πεις.Ηταν ονειρο ζωης και οταν παρουσιαστηκε η ευκαιρια δεν την αφησα.Τα κυνηγια μου ειναι Τρυγωνια,φασσα,τσιχλες και οποτε κατσει και παπια,κυνηγω μονο με οτι οπλα εχουν δυο κανες..hunter.
Με συγχωρείς Ηρακλή δεν ήθελα να σε προσβάλλω. Απλά και στα 43 να έφυγες για να κάνεις το άλμα αυτό είσαι μεγάλος. Σαν ηλικία όμως είσαι νεότατος φυσικά!!
 
Σας χαιρετω και εγω απο την Κατερινη.Γεννημενος μεγαλομενος στην Αθηνα εκανα το ονειρο μου πραγματηκοτητα μετα απο 43 χρονια να φυγω οποτε μπορεσω.Πολυ διαφορετικη η ζωη στην επαρχια και απλοχερη σε πολλα.
Το κυνηγι ειναι για μενα τροπος ζωης οπως βεβαια και σε πολλους απο εσας.Η αλλη μου τρελα ειναι τα αεροβολα και οι κατασκευες των κοντακιων τους οπως και σε μερικα πλαγιοκανα(οχι επαγγελματικα)
Καλη συνεχεια να εχουμε.
Kαλως ηρθες Ηρακλη καλη διαμονη .welcome.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top