Αγριόχοιρος Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ανοιξαν το κυνήγι του αγριοχοιρου με δηλωμενες ομαδες σημερα??? Κατι τετοιο ακουσα και εμαθα πριν λιγο. Κανονικά Τετάρτη και Σ/Κ....
Δεν πιστεύω ότι ισχύει κάτι τέτοιο δεν έχουν ανεβάσει κάτι σε κυνηγετικές ιστοσελίδες
Εκτός και αν το κρατάνε κρυφό
 
Δεν πιστεύω ότι ισχύει κάτι τέτοιο δεν έχουν ανεβάσει κάτι σε κυνηγετικές ιστοσελίδες
Εκτός και αν το κρατάνε κρυφό
Και όμως ισχύει παλικαρια. Πριν λίγο μιλησα με τον ξάδερφο μου. Έχουν βγάλει και ασφάλεια για τυχόν ατυχημα και θα πάνε κανονικα. Τους είχα ακούσει που το συζητούσαν πριν 20-25 ημέρες σε ένα τραπέζι.
 
Και όμως ισχύει παλικαρια. Πριν λίγο μιλησα με τον ξάδερφο μου. Έχουν βγάλει και ασφάλεια για τυχόν ατυχημα και θα πάνε κανονικα. Τους είχα ακούσει που το συζητούσαν πριν 20-25 ημέρες σε ένα τραπέζι.
Για να δούμε θα υπάρχει ενημέρωση. (Δεν πάνε καλά πάντως)
 
Για να δούμε θα υπάρχει ενημέρωση. (Δεν πάνε καλά πάντως)
Νομίζω πως ειδικά στην περιοχή μας είναι μονόδρομος αυτές οι ενεργειες. Μιλάμε για έκρηξη πληθυσμού. Τεράστιες καταστροφές σε καλλιέργειες και από τύχη δεν εχουμε θρηνήσει νεκρούς σε 2-3 περιπτώσεις στο δρομο. Το μόνο που με προβληματίζει είναι μήπως βγουν "γουρουναδες" για γουρούνια μικρά με μεγάλα αυτιά....
 
Όχι όλοι Δηλαδή, συγκεκριμένα συνεργεία και όπου χρειάζεται.
Έχουν δηλώσει εδώ και καιρό ποιοί θα πανε. Με συνοδεία θηροφυλακων απο ότι μου ειπαν. Έχουν πληρώσει και ένα ποσό για ασφάλεια για πιθανό ατύχημα. Εγώ ας πούμε δεν έχω δικαίωμα να πάω αφού δεν εχω δηλωθεί σε σύλλογο και δασαρχειο.
 
Καλά κάτσε να βγάλω κάνα καπρι...να σου δείξω εγώ...
Αλήθεια σε τι δόλωμα να τσιμπάνε....και τι παραμαλο να έχω....
Παράμαλο τριχιά 10mm και πάνω.
Δόλωμα ότι θες, βάλε κανένα μήλο .... τσιμέντωμα στα πόδια απαραίτητο γιατί αν τσιμπήσει σε βλέπω να κάνεις σέρφινγκ.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top