Αγριόχοιρος Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Συνοψίζοντας, χοντρό σκοινί, χοντρό νάιλον, τσεκούρι μικρό και μαχαίρι 12 πόντους και πάνω. Το σκοινί και το μαχαίρι τα παίρνω μαζί μου πάντα στο κυνήγι έτσι και αλλιώς. Τα άλλα πρέπει να τα έχω στο αυτοκίνητο. Χάνω κάτι;
 
Συνοψίζοντας, χοντρό σκοινί, χοντρό νάιλον, τσεκούρι μικρό και μαχαίρι 12 πόντους και πάνω. Το σκοινί και το μαχαίρι τα παίρνω μαζί μου πάντα στο κυνήγι έτσι και αλλιώς. Τα άλλα πρέπει να τα έχω στο αυτοκίνητο. Χάνω κάτι;
Κρεοπωλείο θα ανοίξεις?
 
Συνοψίζοντας, χοντρό σκοινί, χοντρό νάιλον, τσεκούρι μικρό και μαχαίρι 12 πόντους και πάνω. Το σκοινί και το μαχαίρι τα παίρνω μαζί μου πάντα στο κυνήγι έτσι και αλλιώς. Τα άλλα πρέπει να τα έχω στο αυτοκίνητο. Χάνω κάτι;
Και χοντρό καλσόν! .yel.
 
Έχεις γδάρει και ξεκοιλιασει ποτέ?
Γουρούνι όχι. Μόνο κουνέλι αλλά δεν έχει καμία σχέση. Δεν θα πάω για γουρούνια απλά το σκεπτικό μου είναι να είμαι ετοιμος για να κάνω ότι καλύτερο μπορώ σε περίπτωση που συμβεί.
 
Γουρούνι όχι. Μόνο κουνέλι αλλά δεν έχει καμία σχέση. Δεν θα πάω για γουρούνια απλά το σκεπτικό μου είναι να είμαι ετοιμος για να κάνω ότι καλύτερο μπορώ σε περίπτωση που συμβεί.
Σχοινί μαχαίρι και ένα μουσαμά για το αυτοκίνητο.Τηλ σε κάποιον που ξέρει για τα περαιτέρω.
 
Συνοψίζοντας, χοντρό σκοινί, χοντρό νάιλον, τσεκούρι μικρό και μαχαίρι 12 πόντους και πάνω. Το σκοινί και το μαχαίρι τα παίρνω μαζί μου πάντα στο κυνήγι έτσι και αλλιώς. Τα άλλα πρέπει να τα έχω στο αυτοκίνητο. Χάνω κάτι;
Μπαλτά όχι τσεκούρι‼️
 
Διαβαζω όλο και περισσότερες συναντήσεις με γουρούνια από κυνηγούς που δεν τα κυνηγούν. Τι εξοπλισμό πρέπει να έχει ένας τέτοιος κυνηγός στο αμάξι του σε περίπτωση που χτυπήσει γουρούνι για να το καθαρίσει/τεμαχίσει και να μπορέσει να το πάρει σπίτι;
Επειδή μου έχει τύχει ( και έχω φάει ψ@&@ρα όχι αστεία) θα σου πω να έχεις στο γιλέκο έναν ιμάντα δύο μέτρα γιατί το σχοινί και ειδικά αυτό που δένουμε τα σκυλάκια θα σου κόψει τα δάχτυλα. Αν δεν έχεις δει να καθαρίζουν γουρουνια, πώς βγαίνει σωστά ο πρωκτός με όλα τα σπλάχνα καλό είναι να το επιδιώξεις για να ξέρεις. Κοφτερό μαχαίρι κρεοπωλείου, μασατι και ένα κομμάτι λαδακονο, στο αυτοκίνητο. Αν έχεις κι ένα μπαλτά κακό δεν ειναι. Ένα δυνατό τσιγκελι και σχοινί. Μια σακούλα βαρεου τύπου σκουπιδιών και σακούλες για τρόφιμα αρκετές. Αν το καθαρίσεις δεν θα βρωμισει εύκολα, οπότε το φορτώνεις και πας σε ένα κρεοπωλείο να στο γδάρουν και να το τεμαχίσουν αλλιώς αυτά πρέπει να τα κάνεις μόνος.
 
Βάλτε και κανέναν σύνδεσμο για να καταλάβω τι είδους μαχαίρι και τσεκούρι. Σκοινί και σακούλες μπορώ να καταλάβω :)
Κατ’αρχην πρέπει να ξέρεις να γδέρνεις ΜΠΙΛ αν δεν γδερνεις καλύτερα φόρτωσε το στο αμάξι και πήγαινε όσο πιο γρήγορα μπορείς κάπου που να ξέρουν να το γδάρουν!!
 
Κατ’αρχην πρέπει να ξέρεις να γδέρνεις ΜΠΙΛ αν δεν γδερνεις καλύτερα φόρτωσε το στο αμάξι και πήγαινε όσο πιο γρήγορα μπορείς κάπου που να ξέρουν να το γδάρουν!!
Κώστα δεν ξέρω και δεν νομίζω να μάθω από ένα βίντεο που θα δω.
 
Κώστα δεν ξέρω και δεν νομίζω να μάθω από ένα βίντεο που θα δω.
Όπως το είπες θέλει πολύ τριβή με το αντικείμενο για να μάθεις καλύτερα αν έχεις κάποιο γνωστό σε γουρούνοπαρέα να πας εκεί και να σε βάλουν να γδάρεις για να του πάρεις τον αέρα παρά να κανείς πρόβα μόνος σου
 
Πήγα για μονόβολα σήμερα και μιας και τα έχω μόνο για καμία στάμπα ή για τελείωμα δεν παίρνω ακριβά ούτε και πολυψάχνω αν τα πάει καλά το όπλο. Μια δοκιμή την κάνω σίγουρα πάντως. Anyway. Το μάτι μου έπεσε σε κάτι καινούρια nobel sport και τα πήρα χωρίς δεύτερη σκέψη ,πιο πολύ για να δω τι ρόλο βαράνε. 32 γρ. μολύβι με πορτοκάλι χρώμα εξωτερικά (γιατί δεν έχω ιδέα, κάτι παρόμοιο κάνει και η B£P), υπήρχαν και σε 35γρ. με μαύρο χρώμα, 4 ευρώ πιο ακριβή η δεκάδα.
IMG_20220830_003045.jpgIMG_20220830_003107.jpgIMG_20220830_003103.jpg
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top