Αστεία-Περίεργα-Ενδιαφέροντα Βίντεο & Φωτογραφίες Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Ο ελεφαντας φοβαται τον ανθρωπο, οταν ομως καταπιεζεται σε σημειο να περναει το οριο, τοτε σκοτωνει και οταν το κανει μια φορα, τοτε καταλαβαινει οτι εχει πιο πολυ δυναμη απο τον ανθρωπο και πλεον δεν ελεγχεται και επειδη θα ξανασκοτωσει, αναγκαστικα τον θανατωνουν.
Αυτο γινεται και με αλλα ζωα.
Ναι, αλλά όχι θάνατος στον πούστη....
 
Ναι, αλλά όχι θάνατος στον πούστη....
Εε ναι, σιγουρα δεν φταιει το ζωο, αλλο να τον εχεις τον ελεφαντα για καποια δουλεια και μεσα σε λογικα πλαισια και αλλο να τον καταπιεζεις χωρις λογο.Ποιος ξερει τι εχει τραβηξει ο ελεφαντας για να περασει το οριο, που δυσκολα το περναει.
 
Αμέσως απονεύρωση είσαι!Αυτοί οι ελέφαντες έχουν φάει γ@μησι και πρόστιμο από μικροί για να γίνουν ζώα εργασίας.Δεν το ξέχασε ποτέ απλά.
Προφανώς.Δεν μπορούμε όμως να ξέρουμε αν ο άνθρωπος τον οποίο ΕΛΙΩΣΕ το θηρίο υπήρξε βασανιστής του στο παρελθόν.Ή αν απλώς άλλοι τον βασάνισαν και άλλον αυτός σκότωσε....think.
 
Προφανώς.Δεν μπορούμε όμως να ξέρουμε αν ο άνθρωπος τον οποίο ΕΛΙΩΣΕ το θηρίο υπήρξε βασανιστής του στο παρελθόν.Ή αν απλώς άλλοι τον βασάνισαν και άλλον αυτός σκότωσε....think.
Συνήθως οι μαλακίες επιστρέφονται.
 
Προφανώς.Δεν μπορούμε όμως να ξέρουμε αν ο άνθρωπος τον οποίο ΕΛΙΩΣΕ το θηρίο υπήρξε βασανιστής του στο παρελθόν.Ή αν απλώς άλλοι τον βασάνισαν και άλλον αυτός σκότωσε....think.
Ειναι σιγουρο οτι το εκανε ο ιδιος.
 
Συνήθως οι μαλακίες επιστρέφονται.
Όχι πάντα δυστυχώς...Ξέρω περιστατικό που συνέβη πριν γεννηθείς εσύ,κι εγώ ήμουν πολύ μικρός.Στην Κρήτη,με τα πολλά ''σιδερικά'',δυο αδέρφια είχαν υποστεί μεγάλη ζημιά από χωροφύλακα.Ορκίστηκαν λοιπόν για εκδίκηση να σκοτώσουν έναν χωροφύλακα.Χρόνια μετά ήρθαν έτσι τα πράγματα που σε ύπουλη ενέδρα δολοφόνησαν έναν ενωμοτάρχη.Μόνο που από ότι όλοι έλεγαν δεν είχε καμμιά σχέση με την οικογένεια των δολοφόνων.Δυστυχώς γι΄αυτόν φορούσε την ίδια στολή! Είχε γίνει σάλος στις εφημερίδες τότε (και φυσικά μεταδικτατορικά)...
 
Ακόμη και αν δεν τον σκοτώσουν,πού ξέρουμε αν δεν το ξανακάνει;Και μάλιστα ενάντια σε κάποιον ανθρωπάκο που θα πάει απλώς να τον φροντίσει;
Ο Κυριακος ειναι αντιθετος με τη φραση θανατος στον πουστη, και εχει δικιο, ειναι ενα ζωο και δεν φταιει αυτο για την πραξη του.
 
Ακόμη και αν δεν τον σκοτώσουν,πού ξέρουμε αν δεν το ξανακάνει;Και μάλιστα ενάντια σε κάποιον ανθρωπάκο που θα πάει απλώς να τον φροντίσει;
Εγώ δεν είπα να μην τον σκοτώσουν. Με τον πούστη διαφώνησα....ότι φταίει το ζώο δηλαδή...
 
Αμέσως απονεύρωση είσαι!Αυτοί οι ελέφαντες έχουν φάει γ@μησι και πρόστιμο από μικροί για να γίνουν ζώα εργασίας.Δεν το ξέχασε ποτέ απλά.
Ακριβώς αυτό.
Οι περισσότεροι από αυτούς τους ελέφαντες,αν όχι όλοι,είναι μωρά σκοτωμένων ελεφάντων ή γεννημένοι σε αιχμαλωσία.
Τα μικρά δεν ξεχνούν,όταν βλέπουν τους γονείς τους,να θανατώνονται.
Η εκπαίδευση τους είναι βάρβαρη.

Ο ελέφαντας,μπορεί να χρησιμοποιήθηκε,απο την αρχαιότητα,όπως στις εκστρατείες του Μεγάλου Αλεξάνδρου,στη μάχη του Υδάσπη, από τον Πώρο κι έπειτα στο Βυζάντιο,όμως,δεν είναι κατοικίδιο κι ούτε είναι στη φύση του,να κάνει τον κλόουν.
Κάποια στιγμή,θα εκδικηθεί.
 
Ακριβώς αυτό.
Οι περισσότεροι από αυτούς τους ελέφαντες,αν όχι όλοι,είναι μωρά σκοτωμένων ελεφάντων ή γεννημένοι σε αιχμαλωσία.
Τα μικρά δεν ξεχνούν,όταν βλέπουν τους γονείς τους,να θανατώνονται.
Η εκπαίδευση τους είναι βάρβαρη.

Ο ελέφαντας,μπορεί να χρησιμοποιήθηκε,απο την αρχαιότητα,όπως στις εκστρατείες του Μεγάλου Αλεξάνδρου,στη μάχη του Υδάσπη, από τον Πώρο κι έπειτα στο Βυζάντιο,όμως,δεν είναι κατοικίδιο κι ούτε είναι στη φύση του,να κάνει τον κλόουν.
Κάποια στιγμή,θα εκδικηθεί.
Αν προσεξεις τον κτυπα στις κλειδωσεις
Το ζωο δειχνει οτι δεν θελει και ο μακαριτης επιμενει και δεν βλεπει καν τον εκνευρισμο του
Και σιγουρα κατι χειροτερο εχει προηγηθει αν παραρηρησεις το ζωο πριν ξεσπασει

´οι ανθρωποι καπου εχουμε χασει την λογικη μας , αυτο δηλαδη που μας ξεχωριζει απο τα ζωα

Ε οπως το ειπες
Ειπε φτανει το ζωο και μολις ειδε οτι με μισο του πατημα εμεινε ανυμπορος τον εσπασε σαν πασατεμπο

Δεν ειμαι ειδικος ουτε και ξερω απο ελεφαντες και σιγουρα ισως να λεω και μαλακιες

Αυτο εχω δει εγω παντως
Και πραγματικα ανακατευτηκα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top