Αύξηση στις τιμές των φυσιγγίων

  • Thread starter Thread starter tsakalos
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Δεν εχει σχεση αυτο ,αλλη πυριτιδα σκοπευτικη και αλλο για 28 γρ και πανω.
Ασφαλως και δεν σοβαρομιλουσα ειρωνικα το ειπα.Απλα εχουν καταφερει να ανεβασουν τις τιμες και δυστυχως δεν ξαναπανε κατω.Ξερουν την τρελα μας για το κυνηγι κι οτι θα αγορασουμε φυσιγγια αφου ειναι απαραιτητα.
 
Ξέρει κανείς πόσο έχει ο Τσιπούρας τα 30αρια φέτος;
Πέρσι τα είχε 9€

Πέρσι είχα πάρει για φίλο με 8€ το κουτί αυτά, και μου λέει ότι ήταν πολυ καλά. :

View attachment 89598
Σε όλους εκτός τον Κιργια τα φυσίγγια θα είναι ακριβά πλέον ζοριζονται ολοι αρκετά πλην Κιργιας και Ναυπλιώτης θα μείνουν οι δυνατοί στο τέλος ο Κιργιας είναι από του πρώτους που παίζει μπάλα.
 
Εκτός Κύργια και Ναυπλιώτη όλοι οι άλλοι έχουν θέμα με της τιμές δεν μπορούν πλέον να ανταγωνιστούν τους μεγάλους
Πάντως τηλεφωνικά που ρώτησα στον Κύργια μου είπαν 9,5€/κουτί Νavaro 30gr και 10,5€ Νavaro 32gr. Aυτά προ εβδομάδος...
 
Εκτός Κύργια και Ναυπλιώτη όλοι οι άλλοι έχουν θέμα με της τιμές δεν μπορούν πλέον να ανταγωνιστούν τους μεγάλους
Εκτός Αλλαγιάννη ς είναι το σωστό,ο κύργιας και Ναυπλιώτης δεν έχουν καλές τιμές.
 
Εκτός Αλλαγιάννη ς είναι το σωστό,ο κύργιας και Ναυπλιώτης δεν έχουν καλές τιμές.
Είναι σωστοί σέβονται τούς πελάτες τούς (εμπόρους κυνηγετικών ειδών) .Πουλάνε όλα τα είδη τούς σε τιμή καταλόγου.
 
γιατι ρε παιδες δεν βαζεται και τον ρουμελιωτη με αυτουςςς .think. μη μου πητε οτι ειναι ακριβως στης τιμες .big smile.,,αλωτε η αλοι να μην ωνομασω ητανε πιω ακριβη στης τιμες και ο ανδρεας μας ΕΣΩΝΕ ΤΟΤΕ ,,τελως παντων ο καθενασμας αγωραζη απο ωπου θεληηη;) την κοντη την πο τσα η τριχες την φτενε μου φεναιτεεεε.sarcastic. εχης αγωραζης δεν εχης την βγαζης με μονοτουφεκιεςςςς.hunter.
 
Πάντως τηλεφωνικά που ρώτησα στον Κύργια μου είπαν 9,5€/κουτί Νavaro 30gr και 10,5€ Νavaro 32gr. Aυτά προ εβδομάδος...
10,5€ τα 32gr ... με ισπανικη και υλικα Β διαολογης .....ρε που φθασαμε , φυσιγγι του 7€ πριν 2 ετη !!!!! Ο Παρδαλακης θα εχει τα Β&Ρ ΜΒ 32 , 10,5-11€ με Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ υλικα ....και δεν το συζηταμε για διαφορα αποδοσης , yugo με Μερσεντες
 
θα εχει τα Β&Ρ ΜΒ 32 , 10,5-11€ με Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ υλικα ....και δεν το συζηταμε για διαφορα αποδοσης , yugo με Μερσεντες
Καλα δεν ισχυει παντα αυτο δεν φτανουν μονο τα υλικα μετραει και το στησιμο.... εχω δει κατι "μερσέντες" να μην κλανουν μια στον κυνηγοτοπο...μαλλον δεν θα ειχαν γινει τα service στην ωρα τους...
 
Ναι δικιο....αλλά πώς γίνεται αυτό μπαίνει μέσα ο Αλλαγιάννης η λόγο ΦΠΑ μπορεί να έχει αυτές της τιμές
Λογω φπα...και ισως λιγο μικροτερο ποσοστο κερδους που αντισταθμιζεται απο την μεγαλη ποσοτητα....
 
Ναι δικιο....αλλά πώς γίνεται αυτό μπαίνει μέσα ο Αλλαγιάννης η λόγο ΦΠΑ μπορεί να έχει αυτές της τιμές
Δεν με ενδιαφέρει Ηλία εμένα με ενδιαφέρει ότι αυτή την στιγμή πουλάει φθηνά,το πώς, είναι δικό του θέμα.εμενα ο μισθός μου δεν έχει αυξηθεί το ίδιο είναι όλα έχουν πάει πάνω, στο σούπερ μάρκετ όλες τις προσφορές κοιτάμε και αλλάζουμε 3 σούπερ μάρκετ,την τσέπη μου κοιτάω, έτσι και με τα φυσίγγια τώρα πλέον.
 
Δεν με ενδιαφέρει Ηλία εμένα με ενδιαφέρει ότι αυτή την στιγμή πουλάει φθηνά,το πώς, είναι δικό του θέμα.εμενα ο μισθός μου δεν έχει αυξηθεί το ίδιο είναι όλα έχουν πάει πάνω, στο σούπερ μάρκετ όλες τις προσφορές κοιτάμε και αλλάζουμε 3 σούπερ μάρκετ,την τσέπη μου κοιτάω, έτσι και με τα φυσίγγια τώρα πλέον.
Το εχω γραψει και πιο πανω λογω της τρελας μας και της αναγκαιοτητας του φυσιγγιου για να κυνηγησεις εχουν ανεβασει τις τιμες και αισχροκερδουν.Ειναι λογικο να υπαρχει μια ταση για αυξηση στα προιοντα αλλα αυτο που εγινε με τα φυσιγγια που μεσα σε μια δεκαετια διπλασιασαν την τιμη τους δεν ειναι λογικο.Εμενα παντως ο μοσθος μου δεν διπλασιαστηκε απ'οτι πριν δεκα χρονια.
 
Εκτός Κύργια και Ναυπλιώτη όλοι οι άλλοι έχουν θέμα με της τιμές δεν μπορούν πλέον να ανταγωνιστούν τους μεγάλους
Στο τέλος 2/3 θα μείνουν κατασκευαστές όπως πάει η δουλειά και αυτοί θα κανονίζουν και την αγορά έτσι όπως γίνεται σε πολλά πλέον ,απλά θα είναι εφικτό κάποιοι τύπου Αλαγιαννης λόγο αλλού φορολογικού καθεστώτος και ίσως αγοράς πολύ μεγάλων ποσοτήτων να έχουν δυνατότητα να πωλούν φθηνότερα κάτι που απλά θα σε κάνει να δεις ότι το πραγματικό κόστος του φυσιγγίου είναι αρκετά ποιο κάτω.Ολα πλέον τα φυσίγγια θα ξεκινούν από 9€ το λιγότερο .Και δεν μπορούμε να κάνουμε και κάτι το μόνο που μπορεί ο κάθε ένας είναι τουλάχιστον να επιλέγει φυσίγγια που να είναι σωστά για εκείνον .Μήπως δε συμβαίνει με τα πάντα στη αγορά (μονοπώλιο,και πουλάμε το όνομα) δείτε τι έγινε με τις επώνυμες τσάντες τις οποίες κάποιες κυρίες έχουν πληρώσει 1500€ και κόστιζαν το πολύ 60€ εκεί είναι το Χουνέρι η μήπως δε συμβαίνει με τα ανταλλακτικά αυτοκινήτων ,παντού έτσι είναι πλέον ελεύθερη αγορά και στηρίζεται στο αν ο άλλος είναι λίγο ενσυνείδητος.
 
Back
Top