Αύξηση στις τιμές των φυσιγγίων

  • Thread starter Thread starter tsakalos
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Γιατί αυτό Αρι;
Γιατί η περισσότερη υδροβιότοποι προπαντός αυτοί που είναι κοντά σε άκρες έχουν κτιστεί από ξενοδοχεία.... και το σταμάτημα των Γεωργών να καλλιεργούν καλαμπόκια και στάρια σε αυτά τα μέρη....στην καλύτερη περίπτωση αυτά τα μερι θα τα βρεις λογκιασνενα γεμάτα καλάμια. Οι παλαιοί έκαιγαν της καλαμιές τώρα δεν μας αφήνουν για οικολογικούς λόγους ανάθεμα τον σπόρο τους
 
Last edited:
Γιατί αυτό Αρι;
Τι γιατί? Γιατί η Ελλάδα είναι γεμάτη λίμνες αλλά για να τις κυνηγήσεις πρέπει να κάνεις πολλά χιλιόμετρα κ με συγκεκριμένους καιρούς... Γιατί κοντά στους μικρούς βάλτους που πάλι είναι γεμάτη η Ελλάδα έχουν βιομηχανοποιηθει οι περιοχές κ ξεπετάγονται όλο κ νέες εγκαταστάσεις...
Οποίο χωριό κ να ρωτήσεις ανά την Ελλάδα, όποια περιοχή, έχουν να σου πουν ότι μεγάλωσαν με το κυνήγι έχω υδρόβιων σε λίμνες που πλέον απαγορεύονται...
 
Μια μικρή αύξηση στα φυσίγγια είναι λογική.
Εκεί που γίνεται το βρώμικο παιχνίδι είναι με τα γραμμάρια.
Δεν μπορεί το 24άρι να έχει 7€ και το 32άρι 10€.
8 γραμμάρια σκάγια να το πουλάνε 3€ επιπλέον δηλαδή 400€ το κιλό.
Βγάζουν πολύ χρήμα αεριτζήδικο και αυτά που λένε ότι έχουν μικρό περιθώριο κέρδους δεν τα πιστεύω.
Ε μην υπερβαλλουμε σκεψου οτι μπαινει και περισσοτερη πυριτιδα οποτε εμενα μου φαινεται λογικη η αυξηση😝😝😝
 
Το κυνήγι του παπιου, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων, έχει πεθάνει πολλά χρόνια τώρα... Κ εννοώ να πας να κυνηγήσεις, όχι να πας σε μια λουμπα η σε ένα κανάλι να σκοτώσει δύο πάπιες....
Μη νομίζεις,εγώ όταν πάω τις πιο πολλές φορές μόνο βλέπω τις πάπιες που με χαιρετάνε από μακριά.Ενίοτε σκοτώνω μια ή δύο από αυτές και είμαι πολύ χαρούμενος.Αν δεν έχει παπιά,τότε προσπαθώ να χτυπήσω κανένα παρυδάτιο.Και το χειμώνα το ρίχνω μερικές φορές και στα μαυροπούλια ή ψαρόνια.Είναι η όλη διαδικασία και η αδρεναλίνη για μένα που μετράει.Δεν είναι ανάγκη να σκοτώσω π.χ. 10 πάπιες για να ικανοποιηθώ...
 
Ο Αλαγιάννης, τα τσίμπησε είκοσι λεπτά,τα Navarro 30.
Δεν ξέρω,για τα υπόλοιπα.
Δεδομένης της κατάστασης γενικά είναι μια πολυ λογική αύξηση στην τιμή σε σχέση με τα 3 ευρώ πάνω που τους ρίχνουν άλλα καταστήματα.
 
Ας ελπίσουμε να μην χάσει το πλεονέκτημα που έχει
Το πλεονέκτημα που έχει θα χαθεί αν ο καθένας από εμάς έχει κοντή μνήμη.Στην πρώτη αύξηση δεν τον παρατάς τον άλλο που
σου πουλούσε φθηνά τοσο καιρό.
Και στην τιμή των άλλων να τα πάει από εκεί θα παίρνω, μόνο και μόνο γιατί με "έφτιαχνε" τόσο καιρό.
Βέβαια ο καθένας το βλέπει διαφορετικά και εγώ είμαι λίγο ρομαντικος.
 
Το πλεονέκτημα που έχει θα χαθεί αν ο καθένας από εμάς έχει κοντή μνήμη.Στην πρώτη αύξηση δεν τον παρατάς τον άλλο που
σου πουλούσε φθηνά τοσο καιρό.
Και στην τιμή των άλλων να τα πάει από εκεί θα παίρνω, μόνο και μόνο γιατί με "έφτιαχνε" τόσο καιρό.
Βέβαια ο καθένας το βλέπει διαφορετικά και εγώ είμαι λίγο ρομαντικος.
Και πολυ σωστα τα λες.
 
Το πλεονέκτημα που έχει θα χαθεί αν ο καθένας από εμάς έχει κοντή μνήμη.Στην πρώτη αύξηση δεν τον παρατάς τον άλλο που
σου πουλούσε φθηνά τοσο καιρό.
Και στην τιμή των άλλων να τα πάει από εκεί θα παίρνω, μόνο και μόνο γιατί με "έφτιαχνε" τόσο καιρό.
Βέβαια ο καθένας το βλέπει διαφορετικά και εγώ είμαι λίγο ρομαντικος.
Σωστός φίλε. Εγώ για αυτό φέτος αγόρασα πάλι από τον Ρουμελιωτη αν και υπάρχουν φθηνότεροι. Ο καθένας όμως κάνει τα κουμάντα του.
 
Εγώ για αυτό φέτος αγόρασα πάλι από τον Ρουμελιωτη αν και υπάρχουν φθηνότεροι.
Φθηνοτεροι κατασκευαστες εννοεις και εαν ναι ποιοι ειναι ειναι αυτοι?Εκτος του αλαγγιανη που ειναι εμπορος και λογω εδρας ισχυει το ειδικο καθεστως για τον φπα...
 
Φθηνοτεροι κατασκευαστες εννοεις και εαν ναι ποιοι ειναι ειναι αυτοι?Εκτος του αλαγγιανη που ειναι εμπορος και λογω εδρας ισχυει το ειδικο καθεστως για τον φπα...
Ο κυργιας και ο Ναυπλιώτης έχουν φθηνότερα φυσίγγια. Κάποια όχι όλα.
 
Back
Top