Αύξηση στις τιμές των φυσιγγίων

  • Thread starter Thread starter tsakalos
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Μα το κανουν ηδη! Το ειδα με τα ματια μου. Κρυμμενα τα τσιχλοφυσιγγα και στα ραφια μερικα κουτια μονοβολα και μπιλιες..... Θα δεις "νεα παραλαβη" σε λιγες μερες με 1 -1,5 € πανω.....
Είναι ενθαρρυντικό ότι δεν έφυγαν όλα τα μεγάλα μυαλά του εμπορίου στο εξωτερικό.
 
Γενικα πιστευω πως η ακριβεια ειναι ενας απο τους παραγοντες που θα κανουν το κυνηγι να μαραζωσει ακομη περισσοτερο. Η πραγματικοτητα ειναι οτι η συντριπτικη πλειοψηφια παει στην τσιχλα. Και τσιχλα σημαινει καψιμο πολλων φυσιγγιων. Ηδη ξερω ανθρωπους που εχουν σταματησει να πανε για τσιχλες απο περσι. Δεν βγαινουν απλα. Και πιστευω επισης οτι οτι και να γινει στην υπολοιπη αγορα , τα φυσιγγια δεν θα ξαναπεσουν ποτε κατω απο το δεκαρικο.
Δεν είναι ανάγκη να πας και να ρίξεις 2 κουτιά ρίχνεις προσεκτικά 10 ντουφεκες περνεις 5)6 πουλιά και πας σπίτι σου
 
Δεν μπορούν φίλε μου ξεκάθαρα. Θα βγάλουν από την αγορά και τους τελευταίους μικρούς που τους χαλαγαν την πιάτσα και θα πουλάνε όσο θέλουν
Δεν "θέλουν" οι ίδιοι γιατί δεν εξελίχθηκαν ποτέ.Δεν γίνεται ο προμηθευτής σου σε πρώτες ύλες να είναι ταυτόχρονα και ανταγωνιστής σου σε τελικό προϊόν.Δε γίνεται να είναι η κύρια δουλειά σου το φυσίγγι και να μην έχεις επενδύσει πάνω σε αυτό.
 
Δεν "θέλουν" οι ίδιοι γιατί δεν εξελίχθηκαν ποτέ.Δεν γίνεται ο προμηθευτής σου σε πρώτες ύλες να είναι ταυτόχρονα και ανταγωνιστής σου σε τελικό προϊόν.Δε γίνεται να είναι η κύρια δουλειά σου το φυσίγγι και να μην έχεις επενδύσει πάνω σε αυτό.
Το θεμα ειναι, μπορουν να εισαγουν μονοι τους αυτα τα υλικα?
Τους δινουν οι εταιρειες που τα παραγουν και αν ναι, ποση ειναι η ελαχιστη ποσοτητα?
Τους αφηνει το κρατος να εισαγουν καθως προκειται για υλικα πυρομαχικων και στη χωρα μας το θεμα ειναι ''δυσκολο''?
Μηπως πρεπει να εχουν και κανενα υπουργο για μεσον προκειμενου να μπορεσουν να παρουν αδεια εισαγωγης?
Δεν το συζηταμε φυσικα για εγχωρια παραγωγη......
 
Το θεμα ειναι, μπορουν να εισαγουν μονοι τους αυτα τα υλικα?
Τους δινουν οι εταιρειες που τα παραγουν και αν ναι, ποση ειναι η ελαχιστη ποσοτητα?
Τους αφηνει το κρατος να εισαγουν καθως προκειται για υλικα πυρομαχικων και στη χωρα μας το θεμα ειναι ''δυσκολο''?
Μηπως πρεπει να εχουν και κανενα υπουργο για μεσον προκειμενου να μπορεσουν να παρουν αδεια εισαγωγης?
Δεν το συζηταμε φυσικα για εγχωρια παραγωγη......
Κάτι τέτοιες δυσκολίες θα σκέφτηκαν και δεν κατασκευάζουν ούτε πινέζες.Τις εισάγουμε από Γερμανία και Κίνα.
 
Κάτι τέτοιες δυσκολίες θα σκέφτηκαν και δεν κατασκευάζουν ούτε πινέζες.Τις εισάγουμε από Γερμανία και Κίνα.
Δεν βγαινουν τα νουμερα(εσοδα εξοδα), τοσα χρονια σιγα σιγα ολα τα κομματα αυτο κανουν, διαλυση πρωτογενη τομεα, φοροι φοροι φοροι.
Στη δουλεια σου, σκεψου ποσα σου παιρνει η εφορια οταν κοβεις, παροχη υπηρεσιων.
 
Ποιος δεν θελει να εχει νορμαλ τιμες και να πουλα το μαγαζι του και να κανει τζιρο ?
Εδω που εφτασε η κατασταση , με φορους στους φορους , κλπ εχουμε φτασει ολα τα προιοντα να ειναι απλησιαστα,
Τα κυνηγομαγαζα θα γλιτωναν?
Εδω ο αλλος στην Αμφισσα στην βιτρινα εχει χρωματα και εργαλεια...αν περιμενε να ζησει απο τα φυσιγγια, σωθηκε...
Εμεις μια πριζα παμε να αλλαξουμε και απο τους φορους και την τιμη στα πετρελαια αυτη η αλλαγη κοστιζει ο κουκος αηδονι και χανουμε και οι δυο ( πελατης & επαγγελματιας ) και κερδιζει η τραπεζα.
Τελικα, ολοι οι μικροι θα κλεισουν και θα μεινουν οι μεγαλοι.

Παντως ωραια (και αποδοτικα ) κυνηγια κανεις και με 15 - 20 φυσιγγια.
 
Last edited:
Ποιος δεν θελει να εχει νορμαλ τιμες και να πουλα το μαγαζι του και να κανει τζιρο ?
Εδω που εφτασε η κατασταση , με φορους στους φορους , κλπ εχουμε φτασει ολα τα προιοντα να ειναι απλησιαστα,
Τα κυνηγομαγαζα θα γλιτωναν?
Εδω ο αλλος στην Αμφισσα στην βιτρινα εχει χρωματα και εργαλεια...αν περιμενε να ζησει απο τα φυσιγγια, σωθηκε...
Εμεις μια πριζα παμε να αλλαξουμε και απο τους φορους και την τιμη στα πετρελαια αυτη η αλλαγη κοστιζει ο κουκος αηδονι και χανουμε και οι δυο ( πελατης & επαγγελματιας ) και κερδιζει η τραπεζα.
Τελικα, ολοι οι μικροι θα κλεισουν και θα μεινουν οι μεγαλοι.

Παντως ωραια (και αποδοτικα ) κυνηγια κανεις και με 15 - 20 φυσιγγια.
Ο Μ@@@@## Έλληνας που ήθελε Ευρώπη....πάρτε τα μονοπώλια τώρα τουμπεκί και λαδακι να μην μας πονάει.....
 
Ο Μ@@@@## Έλληνας που ήθελε Ευρώπη....πάρτε τα μονοπώλια τώρα τουμπεκί και λαδακι να μην μας πονάει.....
Δεν το ήθελε ο Έλληνας Ηλία οι πολιτικοί που ψήφισε το ήθελαν και επειδή σαν λαός είμαστε ότι αρπάξει ο κωλος μας κοντόφθαλομοι αυτά παθαίνεις.Οι Έλληνες πολιτικοί δεν προώθησαν ποτέ κάτι το ελληνικό μετά την πρώτη νίκη του ΠΑΣΟΚ και το μοίρασμα πρακτολού χρημάτων σε όλους χωρίς να υπάρχουν άρχισε το σύστημα λιτότητα και ο δανεισμός συνεχώς και αντί να στηριχθεί το εγχώριο και στα πόδια σου να μάθεις να πατάς ήθελες πάντα φέρτε Ευρωπαίοι φράγκα για οτιδήποτε και δεν είναι μόνο αυτό στα έδιναν και τα μασαγες από δω και από κει.Και που θα βρεις έσοδα ,η τρομερή λύση φόροι και φόροι και λιτότητα και φόροι έτσι έμαθες στο πάρτε λεφτά και κάντε αυτό πάρτε λεφτά και κάντε εκείνο χωρίς φίλε να σκεφτεί κάποιος ότι διαλύει το κράτος του και υποθηκεύει το μέλλον των παιδιών του .Η αρχή της μεγαλύτερης καταστροφής του έθνους έγινε από τον άντρα που κάποιοι έχουν ακόμη εικόνισμα η αρχή του Τσοβόλα δωστά όλα και της συνήθειας ότι όλα γίνονται με λάδωμα σε τεράστιο βαθμό όπως τεράστιος ήταν ο βαθμός του να τρώνε τα ευρωπαϊκά λεφτά και να πηγαίνουν αλλού όχι εκεί που προοριζόταν ξέρεις πόσα εκατομμύρια είχαν μοιραστεί σε ημέτερους για ανύπαρκτες κτηνοτροφικές επιδοτούμενες μονάδες ,πλούτισαν κάποιοι και πολίτες και πολιτικοί γιατί ήταν με ποσοστό της χρηματοδότησης όλο γεωπόνοι ελεγκτές του συστήματος εκατομμύρια επιδοτήσεις για ανύπαρκτα ζώα .Τι κέρδισες στο διαταυτα ξέρεις να χέσω και το φάγωμα των χρημάτων στη τελική Έλληνες τα φάγανε και κάποια γύρισαν στην αγορά ασχέτως σωστό η λάθος το τραγικό είναι ότι έπλασες συνειδήσεις και διαμορφώσες ανθρώπους απατεώνες ,και λαμόγια και μιζαδορους ,κατέστρεψες τους πολίτες σου το βαθύτερο νόημα,γι'αυτό και χάθηκες το επίπεδο και είπαν κάποιοι βαθύτερα σκεπτόμενοι η κρίση δεν είναι οικονομική αλλά περισσότερο αξιών ,έτσι έφτασες στο διαταυτα στην ίδια σου τη χώρα να βρίζεις είτε φανερά είτε κρυφά τους συνανθρώπους σου επειδή λειτουργούν όπως λειτουργούν σαν άνθρωποι .Σας έβαλα ένα βιντεάκι στο σημαδεύοντας την επικαιρότητα που δεν νομίζω να το είδατε πολλοί που μεταξύ των άλλων είπε ότι οι άνθρωποι αυτοκτονούν διότι δεν έχουν στόχο και νόημα στη ζωή ,πως να έχουν φίλε σε τούτη τη χώρα όταν δουλεύουν και δε φτάνει να ζουν ενώ ένα ποσοστό δημιούργημα της πολιτικής αυτής της χώρας τους έχει κάνει υποχείρια .Οποίος δε μπορεί να φύγει εκτός κατά πλειοψηφία παίζει μπάλα με τη κατάθλιψη,λάθος σύστημα σπουδών ,και διαλυμένα τα πάντα σε ένα κράτος που δεν ξέρει που χρωστάει και περιμένει να επιβιώσει από φόρους και από τουρίστες στις διακοπές κάτι που δεν μπορούν να κάνουν οι πολίτες του διακοπές ούτε στο ίδιο τους το σπίτι.Συνηθείσαμε την επαιτεία τη μιζέρια και τον βιαστή μας τις 3 ομάδες πολιτικών οικογενειών που καταδυναστεύουν τη χώρα και τους πολίτες από τη χούντα και εδώ .Χουντικός δεν είμαι δίκαιος θέλω να είμαι Ο πατακος με τον Ιωαννίδη πούλησαν τη Κύπρο και αντί για εκτέλεση μαζί με τον Παπαδόπουλο που είχε μικρότερο μερίδιο ευθύνης είχαν πάρει και χάρη την οποία ο τελευταίος δε δέχθηκε ποτέ από τους μεγάλους Έλληνες πολιτικούς μεταγενέστερα που θαυμάζουν οι ηλίθιοι των Αθηνών και όχι μόνο .Ενώ οι πολιτικοί της μεταπολίτευσης πούλησαν και έκαψαν όλοι την Ελλάδα και τον ορυκτό της πλούτο υποθηκεύοντας και το μέλλον των παιδιών της .Αποτέλεσμα δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμη σε λίγα χρόνια θα το δείτε όλοι αν δε γίνει παγκόσμιος πόλεμος γιατί έχει πολλά χρόνια ειρήνης και δεν την αντέχει ο κόσμος όπως φαίνετε ,η Ελλάδα θα είναι μικρότερη με λίγους Έλληνες και ξένα Κάρτελ που θα διαχειρίζονται τα οικονομικά της .Όπου υπάρχει παρατημένη οικοδομή ατελείωτη ήδη τις αγοράζουν στη δυτική αττική οι Κινέζοι και τις τελειώνουν στο δευτερόλεπτο .Να χαιρόμαστε την δημοκρατική ασύδοτη , σωτήρια μεταπολίτευση .Ξέφυγα του θέματος αλλά όλα συνδέονται δυστυχώς .
 
Να συμπληρώσω κάτι τελευταίο χθες μιλούσα με ένα νεαρό παιδί που δουλεύει όλη μέρα ντίλιβερι που είναι από τον Έβρο μου λέει δεν μπορώ να πάω στο χωριό γιατί πήγαινε έλα σχεδόν 2000 χιλιόμετρα βενζίνη διόδια θέλω 500€ σχεδόν .Αν πάω όμως από βενζίνη εντάξει μετά γιατί πάω και βάζω στη Τουρκία με 1€ το λίτρο .Στεναχωρήθηκα που το άκουγα αλλά δεν μπορούσα να του πω κάτι .Μου κακοφαινοταν να του πω καλά κάνεις και να παραδεχτώ πόσο μαλακές είμαστε εμείς που φέρουμε μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης για την κατάντια τούτου του τόπου .Μετά βρίζουμε τους ξένους ,οι Τούρκοι αγόρασαν χρόνο διαφημίσεων από το BBC και διαφημίζουν τα ωραία της χώρας τους εμείς πουλάμε τσάμπα στο ίντερνετ κακά σχόλια πως κλέβουμε τους τουρίστες που έρχονται.Απο τα ταξί μέχρι και σε ένα καφέ που θα πιούν.
 
Να συμπληρώσω κάτι τελευταίο χθες μιλούσα με ένα νεαρό παιδί που δουλεύει όλη μέρα ντίλιβερι που είναι από τον Έβρο μου λέει δεν μπορώ να πάω στο χωριό γιατί πήγαινε έλα σχεδόν 2000 χιλιόμετρα βενζίνη διόδια θέλω 500€ σχεδόν .Αν πάω όμως από βενζίνη εντάξει μετά γιατί πάω και βάζω στη Τουρκία με 1€ το λίτρο .Στεναχωρήθηκα που το άκουγα αλλά δεν μπορούσα να του πω κάτι .Μου κακοφαινοταν να του πω καλά κάνεις και να παραδεχτώ πόσο μαλακές είμαστε εμείς που φέρουμε μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης για την κατάντια τούτου του τόπου .Μετά βρίζουμε τους ξένους ,οι Τούρκοι αγόρασαν χρόνο διαφημίσεων από το BBC και διαφημίζουν τα ωραία της χώρας τους εμείς πουλάμε τσάμπα στο ίντερνετ κακά σχόλια πως κλέβουμε τους τουρίστες που έρχονται.Απο τα ταξί μέχρι και σε ένα καφέ που θα πιούν.
Μας έδωσαν καθρεφτάκι σας τους ιθαγενείς και εμείς τους δώσαμε τα πλούτη μας .....θέλουν όλοι κρέμασμα για να μην τίποτα άλλο και με κυνηγάνε
 
Επειδη διαβαζω διαφορα ξανα και ξανα, που αναπαρηγαγαν τα ΜΜΕ μια δηλωση ενος πολιτικου και εχει γινει σημαια(και στην ουσια απαλλασει τους πολιτικους), εκτος απο τη χωρα μας και αλλα κρατη χρεωκοπησαν, προφανως και αυτοι τα εφαγαν ολοι μαζι και μετα φωναξανε αυτο το ευγενικο φιλανθρωπικο ιδρυμα(βλεπε ΔΝΤ), να τους σωσει γιατι ξεμεινανε απο λεφτα, λογικα και αυτοι ειναι τεμπελιδες σαν εμας που φαγαμε λεφτα ξενα.......Λογικα εκει στην Ελβετια πρεπει να δουλευουν 25 ωρες το 24ωρο.....
 
Επειδη διαβαζω διαφορα ξανα και ξανα, που αναπαρηγαγαν τα ΜΜΕ μια δηλωση ενος πολιτικου και εχει γινει σημαια(και στην ουσια απαλλασει τους πολιτικους), εκτος απο τη χωρα μας και αλλα κρατη χρεωκοπησαν, προφανως και αυτοι τα εφαγαν ολοι μαζι και μετα φωναξανε αυτο το ευγενικο φιλανθρωπικο ιδρυμα(βλεπε ΔΝΤ), να τους σωσει γιατι ξεμεινανε απο λεφτα, λογικα και αυτοι ειναι τεμπελιδες σαν εμας που φαγαμε λεφτα ξενα.......Λογικα εκει στην Ελβετια πρεπει να δουλευουν 25 ωρες το 24ωρο.....
Χρεοκόπησαν φυσικά και άλλα κράτη γιατί βρέθηκαν ίσως στην ίδια λογική είναι όμως θέμα φίλε που δεν πρέπει να ενδιαφέρει ιδιαιτέρως κανέναν εδώ γιατί να με νοιάζει εμένα αν χρεοκόπήσε ένα ξένο κράτος δικό του λάθος και των πολιτών του .Σαν να μου λες επειδή χρωστά νεβολοι πρέπει και εγώ να χρωστάω για πιο λόγο.Αλλα ετσι που γίναμε στην συνομοσπονδία που παρακάλεσα μπήκαμε και με ψέματα που λέγεται Ευρώπη καλά να πάθουμε γιατί ο μόνος λόγος που μπήκες είναι η χρηματοδότηση αποδείχθει και χρηματοδότηση ένα κράτος σαν το δικό μας με τόσο πλούτο αφού χρειάστηκε ήταν καθαρά θέμα ανικανότητας διαχείρισης του τίποτε παραπάνω τίποτε λιγότερο και φαίνετε γιατί αυτά που εσυ δεν μπορεί να διαχειριστείς τα αγόρασαν και συνεχίζουν ξένοι και πλουτίζουν.
 
Χρεοκόπησαν φυσικά και άλλα κράτη γιατί βρέθηκαν ίσως στην ίδια λογική είναι όμως θέμα φίλε που δεν πρέπει να ενδιαφέρει ιδιαιτέρως κανέναν εδώ γιατί να με νοιάζει εμένα αν χρεοκόπήσε ένα ξένο κράτος δικό του λάθος και των πολιτών του .Σαν να μου λες επειδή χρωστά νεβολοι πρέπει και εγώ να χρωστάω για πιο λόγο.Αλλα ετσι που γίναμε στην συνομοσπονδία που παρακάλεσα μπήκαμε και με ψέματα που λέγεται Ευρώπη καλά να πάθουμε γιατί ο μόνος λόγος που μπήκες είναι η χρηματοδότηση αποδείχθει και χρηματοδότηση ένα κράτος σαν το δικό μας με τόσο πλούτο αφού χρειάστηκε ήταν καθαρά θέμα ανικανότητας διαχείρισης του τίποτε παραπάνω τίποτε λιγότερο και φαίνετε γιατί αυτά που εσυ δεν μπορεί να διαχειριστείς τα αγόρασαν και συνεχίζουν ξένοι και πλουτίζουν.
Απλα ειναι τα πραγματα γι'αυτο και τα παραδειγματα, αλλα οταν καποιος δεν θελει να καταλαβει, αναμασαει τα ιδια....
 
Απλα ειναι τα πραγματα γι'αυτο και τα παραδειγματα, αλλα οταν καποιος δεν θελει να καταλαβει, αναμασαει τα ιδια....
Τι να καταλάβω ότι επειδή γαμιουνται όλοι πρέπει να ακολουθήσω και στη σειρά ,τα πράγματα είναι απλά αλλά έχουν βαθιές ρίζες τις οποίες δυστυχώς λίγοι αντιλαμβανονται.Ουτε κατηγορώ τους πολίτες τόσο όσο κατάλαβες εσύ ούτε πιάστηκα από του χοντρού το μαζί τα φάγαμε αν και έχει δόση αλήθειας για ένα μικρό ποσοστό κόσμου που συνεχίζει να τα τρώει κατηγόρησα τους πολιτικους καθαρά ως ανίκανους που δημιούργησαν πολίτες τέτοιας φύσεως .Γνωρίζω ίσως καλύτερα από πολλούς τι γίνεται ειδικά στην Ελλάδα επομένως ποιος αναμασά τι και ποιος πραγματικά ξέρει ειναι μια πονεμένη ιστορία που δυστυχώς κάποιοι δεν θα την αντιληφθούν ποτέ .Θα βρίσκονται στην λογική και τι να γίνει όλοι έτσι είναι η παγίδα που έχουν πέσει όλοι δυστυχώς ξαναλέω.Δεν ξυπνά ο Έλληνας.
 
Τι να καταλάβω ότι επειδή γαμιουνται όλοι πρέπει να ακολουθήσω και στη σειρά ,τα πράγματα είναι απλά αλλά έχουν βαθιές ρίζες τις οποίες δυστυχώς λίγοι αντιλαμβανονται.Ουτε κατηγορώ τους πολίτες τόσο όσο κατάλαβες εσύ ούτε πιάστηκα από του χοντρού το μαζί τα φάγαμε αν και έχει δόση αλήθειας για ένα μικρό ποσοστό κόσμου που συνεχίζει να τα τρώει κατηγόρησα τους πολιτικους καθαρά ως ανίκανους που δημιούργησαν πολίτες τέτοιας φύσεως .Γνωρίζω ίσως καλύτερα από πολλούς τι γίνεται ειδικά στην Ελλάδα επομένως ποιος αναμασά τι και ποιος πραγματικά ξέρει ειναι μια πονεμένη ιστορία που δυστυχώς κάποιοι δεν θα την αντιληφθούν ποτέ .Θα βρίσκονται στην λογική και τι να γίνει όλοι έτσι είναι η παγίδα που έχουν πέσει όλοι δυστυχώς ξαναλέω.Δεν ξυπνά ο Έλληνας.
Οι πολιτικοι διαλεγονται και κανουν οτι πρεπει να κανουν για να συντηρειται το συστημα, αν γνωριζεις οπως λες...
 
Οι πολιτικοι διαλεγονται και κανουν οτι πρεπει να κανουν για να συντηρειται το συστημα, αν γνωριζεις οπως λες...
Και αυτό τι σημαίνει ότι είναι σωστό ? Ποια είναι η υποχρέωση τους όταν εκλέγονται και μπαίνουν στη βουλή των Ελλήνων η συνέχιση της κατρακύλας η πως θα βελτιώσω τη ζωή των συνανθρώπων και θα στηρίξω την πατρίδα μου ,που ποια πατρίδα αυτά τα σουριελα δεν εχουν δυστυχώς,αλλά έχουν τέτοιο σάπιο χαρακτήρα που μόλις μπουν στη Βουλή ξεχνάνε τι έλεγαν πριν και ο στόχος πλέον γίνετε ένας πως θα μείνω μόνιμα εδώ για να πλουτισω μαζί με την οικογένειά μου .Χωρίς τύψεις και αυτοκριτική καμία στιγμή να σκεφτεί κάποιος τι κάνω εδώ τι έχω προσφέρει σε τούτους που με ψήφισαν δεν υπάρχει αυτό ζώα ντυμένα με κουστούμια που καλώς άρχισαν και τα βγαζουν γιατί τα παντελόνια είναι αντρικά ενδύματα .Όχι υφάσματα για να κρύψουμε την κωλοτρυπιδα μας που δεν έχει ιερό και όσιο.
 
Και αυτό τι σημαίνει ότι είναι σωστό ? Ποια είναι η υποχρέωση τους όταν εκλέγονται και μπαίνουν στη βουλή των Ελλήνων η συνέχιση της κατρακύλας η πως θα βελτιώσω τη ζωή των συνανθρώπων και θα στηρίξω την πατρίδα μου ,που ποια πατρίδα αυτά τα σουριελα δεν εχουν δυστυχώς,αλλά έχουν τέτοιο σάπιο χαρακτήρα που μόλις μπουν στη Βουλή ξεχνάνε τι έλεγαν πριν και ο στόχος πλέον γίνετε ένας πως θα μείνω μόνιμα εδώ για να πλουτισω μαζί με την οικογένειά μου .Χωρίς τύψεις και αυτοκριτική καμία στιγμή να σκεφτεί κάποιος τι κάνω εδώ τι έχω προσφέρει σε τούτους που με ψήφισαν δεν υπάρχει αυτό ζώα ντυμένα με κουστούμια που καλώς άρχισαν και τα βγαζουν γιατί τα παντελόνια είναι αντρικά ενδύματα .Όχι υφάσματα για να κρύψουμε την κωλοτρυπιδα μας που δεν έχει ιερό και όσιο.
Είμαι σίγουρος ότι θα καταντήσουν τον λαό να θέλει ηγέτες τιπου Πούτιν και κιμ
 
Μα το κανουν ηδη! Το ειδα με τα ματια μου. Κρυμμενα τα τσιχλοφυσιγγα και στα ραφια μερικα κουτια μονοβολα και μπιλιες..... Θα δεις "νεα παραλαβη" σε λιγες μερες με 1 -1,5 € πανω.....
Λογικό είναι. Στον πληθωρισμό πέφτει η αξία του νομίσματος. Πλέον χρειάζεσαι περισσότερα ευρώ για να αγοράσεις τα ίδια αγαθά και υπηρεσίες από όσα έδινες πριν. Εννοείτε και τα παλιά αγορασμένα φυσίγγια θα ανέβουν στην τιμή αφού άλλη αξία είχε το ευρώ τότε που τα αγόρασε και άλλη έχει τώρα.
 
Back
Top