Αύξηση στις τιμές των φυσιγγίων

  • Thread starter Thread starter tsakalos
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Οποίος θέλει να βλέπει τα φυσίγγια φθηνότερα μπορεί απλά να κυνηγά με μονοκανο.Ετσι θα τα εκτιμήσει καλύτερα όλα και θα νιώθει και μεγαλύτερη ευχαρίστηση.
Και περισσοτερα θηραματα θα καρπωθει.
Δοκιμαστε να κυνηγησετε εχοντας ενα φυσιγγι σε οποιο οπλο χρησιμοποιειτε ή δοκιμαστε να πατε με μονο 15 φυσιγγια στο γιλεκο.
 
Και περισσοτερα θηραματα θα καρπωθει.
Δοκιμαστε να κυνηγησετε εχοντας ενα φυσιγγι σε οποιο οπλο χρησιμοποιειτε ή δοκιμαστε να πατε με μονο 15 φυσιγγια στο γιλεκο.
Θα πάθω ψυχολογικό
Εδώ στον λαγο αν πέσει με το πρώτο
Τα αλλά που έχω στο όπλο τα ρίχνω στον αέρα
Μ’αρεσει να ακούω μπαμ μπαμ να γίνεται κουρνιαχτό
 
Θα πάθω ψυχολογικό
Εδώ στον λαγο αν πέσει με το πρώτο
Τα αλλά που έχω στο όπλο τα ρίχνω στον αέρα
Μ’αρεσει να ακούω μπαμ μπαμ να γίνεται κουρνιαχτό
Κράτησε τα μπορεί να έχει ζευγάρι και να βγει και 2ος... 😜
 
Και περισσοτερα θηραματα θα καρπωθει.
Δοκιμαστε να κυνηγησετε εχοντας ενα φυσιγγι σε οποιο οπλο χρησιμοποιειτε ή δοκιμαστε να πατε με μονο 15 φυσιγγια στο γιλεκο.
Δεν θα ξεχασω που πηγα για λαγο μονο με 6 φυσιγγια καθως ξεχασα να φορτωσω το γιλεκο.Μεσα σε 15 λεπτα μας φυγανε 3 λαγοι ο τελευταιος ατουφεκιστος.Εριξα 5 φυσιγγια στους 2 πρωτους και πηρα τα @@@ μου.Εμεινα με 1 φυσιγγι και μου εδωσε ο αδερφος μου αλλα 2 καθως και αυτος πηγε με λιγα και πηρα μια μπεκατσα.Αξεχαστη μερα.Τη συζηταμε και γελαμε γιατι εχει ιστορια😁😁
 
Δεν θα ξεχασω που πηγα για λαγο μονο με 6 φυσιγγια καθως ξεχασα να φορτωσω το γιλεκο.Μεσα σε 15 λεπτα μας φυγανε 3 λαγοι ο τελευταιος ατουφεκιστος.Εριξα 5 φυσιγγια στους 2 πρωτους και πηρα τα @@@ μου.Εμεινα με 1 φυσιγγι και μου εδωσε ο αδερφος μου αλλα 2 καθως και αυτος πηγε με λιγα και πηρα μια μπεκατσα.Αξεχαστη μερα.Τη συζηταμε και γελαμε γιατι εχει ιστορια😁😁
Ο άλλος ξέχασε το όπλο στο αμάξι τον αφησα καμία πενήντα μέτρα
Μου λέει Χάρη έχει ντόρο εδώ
Καλά γυρνα πάρε το όπλο και ξανά έλα
 
Δεν θα ξεχασω που πηγα για λαγο μονο με 6 φυσιγγια καθως ξεχασα να φορτωσω το γιλεκο.Μεσα σε 15 λεπτα μας φυγανε 3 λαγοι ο τελευταιος ατουφεκιστος.Εριξα 5 φυσιγγια στους 2 πρωτους και πηρα τα @@@ μου.Εμεινα με 1 φυσιγγι και μου εδωσε ο αδερφος μου αλλα 2...
Kαι 300 φυσιγγια να ειχες εκεινη τη μερα, λαγο δεν επαιρνες...
 
Και περισσοτερα θηραματα θα καρπωθει.
Δοκιμαστε να κυνηγησετε εχοντας ενα φυσιγγι σε οποιο οπλο χρησιμοποιειτε ή δοκιμαστε να πατε με μονο 15 φυσιγγια στο γιλεκο.
Οταν μετρησεις τα φυσιγγια και δεις οτι εχεις λιγα πλεον η ευστοχια ανεβαινει κατακορυφα. Απλα προσεχεις πλεον που και πως ριχνεις.
 
Οταν μετρησεις τα φυσιγγια και δεις οτι εχεις λιγα πλεον η ευστοχια ανεβαινει κατακορυφα. Απλα προσεχεις πλεον που και πως ριχνεις.
Αυτό το λέτε και το ξαναλέτε, αλλά σε εμένα δεν ισχύει καθόλου. Μάλλον το αντίθετο. Όσο πιο πολύ λέω στον εαυτό μου να είμαι προσεκτικός στην επόμενη τουφεκιά, τόσο λιγότερο πιθανό είναι να το καρπωθώ.
 
Αυτό το λέτε και το ξαναλέτε, αλλά σε εμένα δεν ισχύει καθόλου. Μάλλον το αντίθετο. Όσο πιο πολύ λέω στον εαυτό μου να είμαι προσεκτικός στην επόμενη τουφεκιά, τόσο λιγότερο πιθανό είναι να το καρπωθώ.
Πηγαινε για τσιχλα εχοντας μαζι σου 20 φυσιγγια, χωρις ομως να εχεις και αλλα στο αυτοκινητο.
 
Ξαδερφος ξεχασε το οπλο στο πεζοδρομιο εκανε 20 χλμ επιστροφη, το βρηκε οπως το αφησε.Ξημερωματα βεβαια στο χωριο
Ο πατέρας κατάφερε να κάνει 7 χιλιόμετρα με το τουφέκι στην οροφή του αυτοκινήτου...
Αφού δεν έφυγε σε καμία χαράδρα έτσι όπως είναι οι στροφές της βόρειας Χίου πάλι καλά να λέμε!!!
 
Αυτό το λέτε και το ξαναλέτε, αλλά σε εμένα δεν ισχύει καθόλου. Μάλλον το αντίθετο. Όσο πιο πολύ λέω στον εαυτό μου να είμαι προσεκτικός στην επόμενη τουφεκιά, τόσο λιγότερο πιθανό είναι να το καρπωθώ.
Με το δικανο στερηθηκα την τριτη τουφεκια που ειχα για πολλα χρονια. Επειδη καταγραφω τα παντα καθε χρονο μπορω με απολυτη βεβαιοτητα να σου πω οτι παιρνω περισσοτερα πουλια με πολυ λιγοτερα φυσιγγια. Επισης ολα ειναι στο μυαλο. Αν σε αγχωνει το να λες πρεπει να την ζυγισω καλυτερα την επομενη τουφεκια , μην την ζυγισεις...Ριξε οπως εριχνες...
 
Ο πατέρας κατάφερε να κάνει 7 χιλιόμετρα με το τουφέκι στην οροφή του αυτοκινήτου...
Αφού δεν έφυγε σε καμία χαράδρα έτσι όπως είναι οι στροφές της βόρειας Χίου πάλι καλά να λέμε!!!
Εγω κατεβηκα με το clean kanteen (45€) απο την Τσεργιωτικη ραχη μεχρι τον Αγιο Αθανασιο ( για οποιον ξερει) και ΗΤΑΝ ΟΡΘΙΟ!!!
 
Θα πάθω ψυχολογικό
Εδώ στον λαγο αν πέσει με το πρώτο
Τα αλλά που έχω στο όπλο τα ρίχνω στον αέρα
Μ’αρεσει να ακούω μπαμ μπαμ να γίνεται κουρνιαχτό
Έχω ένα φίλο ,που τον τραβαλογουμε στο πέρασμα ,στις τσίχλες. Έχει μια Μπερέτα παλιά 61 πόντους και μόνιμα 5αρι τσοκ πάνω .Περνάει τσίχλα στα 50 μέτρα ύψος και ακούς , Μπαμ μπαμ μπαμ....μπαμ .
Ρε Μάκη έπιασες όριο να πάω να φύγουμε; Πρέπει να έχω πιάσει ,κάτσε να δω..
Βγάζει 12...
 
Ο πατέρας κατάφερε να κάνει 7 χιλιόμετρα με το τουφέκι στην οροφή του αυτοκινήτου...
Μεγαλη παγιδα να ακουμπησεις τα πραγματα ( οπλο. gps, κολαρα,κινητο ) στην οροφη του αυτοκινητου η σε κουτι σκυλου, κλπ...θα γινει η σταβη καποια στιγμη σιγουρα.
Ισως μονο μπροστα στο καπο που θα το δεις αμεσως , το γλιτωνεις.
 
Πηγαινε για τσιχλα εχοντας μαζι σου 20 φυσιγγια, χωρις ομως να εχεις και αλλα στο αυτοκινητο.
Δεν γινονται αυτα τα πραγματα Παναγιωτη μου....3 κουτια στο γιλεκο στο περπατητο παντα και αλλα 5 στο αμαξι για να μην νιωθω την παραμικρη ανασφαλεια και ας καψω μονο 5-6.....
Στο απογευματινο εχω παει και με λιγοτερα απο κουτι πολλες φορες.
 
Back
Top