Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
To Τραπ του Κενταυρου το εριξα κ εγω στα 40 μετρα με συσφιξη 8/10 ομως κ η τουφεκια ηταν εμφανως πιο μαζεμενη... Δυστυχως δεν εχω φωτογραφια...
Του Τριμμη τα δοκιμασα στο Sporting... Σχετικα δυνατουτσικα για τα γουστα μου, αλλα σε καμια περιπτωση ενοχλητικα, αλλα αρκετα γρηγορα φανηκαν... Για κυνηγετικη χρηση κ με την τιμη τους πιστευω θα ειναι πολυ καλα...
 
Για πες και την τιμή τους.....
πάντως στα μπασιματα πέρσι με ξελασποσαν τα σπορτινγκ του Ρουμελιώτη που ηταν "πιασμένα" και το καλοκαιρι στο σκοπευτηριο δεν τα έριξα γιατι ηταν λιγο δυναμίτες. Οταν κρυωσε ο καιρος όμως να χα κι άλλα
 
To Τραπ του Κενταυρου το εριξα κ εγω στα 40 μετρα με συσφιξη 8/10 ομως κ η τουφεκια ηταν εμφανως πιο μαζεμενη... Δυστυχως δεν εχω φωτογραφια...
Του Τριμμη τα δοκιμασα στο Sporting... Σχετικα δυνατουτσικα για τα γουστα μου, αλλα σε καμια περιπτωση ενοχλητικα, αλλα αρκετα γρηγορα φανηκαν... Για κυνηγετικη χρηση κ με την τιμη τους πιστευω θα ειναι πολυ καλα...
από εδώ και περα φιλε ολες οι συνταγες σκορπανε , δεν κανω διαφημιση για να προλάβω καποιους ουτε αναφέρομαι σε καποιο συγκεκριμενο φυσιγγι , Αρη με 8 δεκατα με το 725 η με τη Μ2 ?
 
από εδώ και περα φιλε ολες οι συνταγες σκορπανε , δεν κανω διαφημιση για να προλάβω καποιους ουτε αναφέρομαι σε καποιο συγκεκριμενο φυσιγγι , Αρη με 8 δεκατα με το 725 η με τη Μ2 ?
Mε το 725... Κicks smoke 8/10
Στα 5 ευρω τα εχει τα Sporting του Τριμμη το σκοπευτηριο Καλαματας, ο ιδιος δεν γνμωριζω...
 
Mε το 725... Κicks smoke 8/10
Στα 5 ευρω τα εχει τα Sporting του Τριμμη το σκοπευτηριο Καλαματας, ο ιδιος δεν γνμωριζω...
Κικς φιλε = κεντρα δυνατα , το μυλερ κανει περιφερεια πιο καλη , παντως στο σκοπευτηριο εχω την υποψια ότι το Κικς ζημια μονο θα κανει , τα μυλερ δεν λεγονται αδικα Competition
 
Κικς φιλε = κεντρα δυνατα , το μυλερ κανει περιφερεια πιο καλη , παντως στο σκοπευτηριο εχω την υποψια ότι το Κικς ζημια μονο θα κανει , τα μυλερ δεν λεγονται αδικα Competition
Οπως τα λες ειναι ακριβως...;) Αλλα αν σε τρωει να δοκιμαζεις πραγματα, δεν μενεις στα σωστα κ στα σιγουρα... .pop.
 
Οπως τα λες ειναι ακριβως...;) Αλλα αν σε τρωει να δοκιμαζεις πραγματα, δεν μενεις στα σωστα κ στα σιγουρα... .pop.
Αχχχχχχχ αυτη η φαγουρα μας εφαγε.sarcastic.παντως αν ειχα το χρονο να πηγαινα σκοπευτηριο θα δοκιμαζα τα στενα μου για να δω τι κανω εγω.xm.οχι αυτα.
 
Αχχχχχχχ αυτη η φαγουρα μας εφαγε.sarcastic.παντως αν ειχα το χρονο να πηγαινα σκοπευτηριο θα δοκιμαζα τα στενα μου για να δω τι κανω εγω.xm.οχι αυτα.
αυτή είναι μεγαλη παγιδα φιλε , πιατα σιγουρα χανονται από υπερβολικη συγκεντρωση και στενο κυκλο , σου μιλαει ενας ανθρωπος που γουσταρει στενα τσοκ , καταλαβα όμως ότι τελικα ο πίνακας είναι ψυχρος , το αποτέλεσμα μετραει στο σκοπευτηριο , όχι ο καπνος
 
o_O
Nαι Βασιλακη εχει πολλα ενδιαφεροντα τα 30 μετρα σε υψος για να περνουμε μια ιδεα και με το ματι μας ειναι μια 11οροφη πολυκατοικια:)
απλα θελω να προσθεσω οτι η αποσταση αλλιως την αντιλαμβανεται το ματι οταν βλεπεις ουρανο και αλλιως οταν εχεις φοντο,για παραδειγμα τα μετρα μιας 11οροφης πολυκ ειναι οσο και τα μετρα 6 χιουνται αξεντ παρκαρισμενα με 1 μετρο διαφορα μεταξυτουςo_O
 
Για πες και την τιμή τους.....
πάντως στα μπασιματα πέρσι με ξελασποσαν τα σπορτινγκ του Ρουμελιώτη που ηταν "πιασμένα" και το καλοκαιρι στο σκοπευτηριο δεν τα έριξα γιατι ηταν λιγο δυναμίτες. Οταν κρυωσε ο καιρος όμως να χα κι άλλα
Και εμενα μου αρεσαν πολυ σε κρυο καιρο για καλοκαίρι είναι λιγο βαρια..σίγουρα θα παρω και φετοσ
 
αυτή είναι μεγαλη παγιδα φιλε , πιατα σιγουρα χανονται από υπερβολικη συγκεντρωση και στενο κυκλο , σου μιλαει ενας ανθρωπος που γουσταρει στενα τσοκ , καταλαβα όμως ότι τελικα ο πίνακας είναι ψυχρος , το αποτέλεσμα μετραει στο σκοπευτηριο , όχι ο καπνος
Δημητρη εγω αν μπορουσα να παω σκοπευτηριο θα εξασκουμουν οσο γινοταν στις βολες που μειονεκτο..εισερχομενες αριστερες τραβερσες πχ
 
αυτή είναι μεγαλη παγιδα φιλε , πιατα σιγουρα χανονται από υπερβολικη συγκεντρωση και στενο κυκλο , σου μιλαει ενας ανθρωπος που γουσταρει στενα τσοκ , καταλαβα όμως ότι τελικα ο πίνακας είναι ψυχρος , το αποτέλεσμα μετραει στο σκοπευτηριο , όχι ο καπνος

Oταν ακομα κ ο ενας δισκος μπορει να κρινει εναν αγωνα, πρεπει να κανεις οτιδηποτε μπορει να σε βοηθησει να τον παρεις... Οταν εισαι σε προπονηση, για μενα, πρεπει να αντιλαμβανεσαι τι κανεις κ να το δουλευεις...
Πολλες φορες Δημητρη, κ μπορει αυτο να ειναι κ λαθος αλλα ειδα οτι με εχει βοηθησει πολυ, μπορει για διοαφορους λογους να μην ειμαι συγκεντρωμενος οταν ριχνω, να χανω την εστιαση μου, να εχω πολλα στο μυαλο μου, να ειμαι κουρασμενος κ να προσπαθω να επιβηθω στον εαυτο μου να ριξει καλα... Καποιες φορες επειδη δεν ειμαι αθλητης, αυτο ειναι δυσκολο, κ εχω παρατηρησει οτι επαναπαβομαι στην δουλεια των ανοιχτων τσοκ (4-3 μου αρεσει να δουλευω στο compact), κ ειδικα του βελτιωμενου κυλινδρου κ το χανω... Δικο μου λαθος στην συγκεντρωση καθαρα... Εχω δει λοιπον οτι τετοιες μερες, αν βαλω στο οπλο 1-2 τσοκ, ειναι σαν να ξυπναει λιγο ο εγκεφαλος... Χανει αυτο το "μαξιλαρακι" των δηθεν ανοιχτων τσοκ, κ συγκεντρωνομαι πολυ ευκολοτερα... Το επιβαλω με καποιο τροπο στον εαυτο μου...
ΟΠοτε στην προπονηση γενικα, προτιμω τα πιο σφιχτα τσοκ... Θα συμφωνησω ομως απολυτα οτι στο σκοπευτηριο τα τσοκ φρενου κ μαλιστα τα σφιχτα ειναι εντελώς αχρηστα απο αθλητικης αποψης...

απλα θελω να προσθεσω οτι η αποσταση αλλιως την αντιλαμβανεται το ματι οταν βλεπεις ουρανο και αλλιως οταν εχεις φοντο,για παραδειγμα τα μετρα μιας 11οροφης πολυκ ειναι οσο και τα μετρα 6 χιουνται αξεντ παρκαρισμενα με 1 μετρο διαφορα μεταξυτουςo_O

Παρα πολυ σωστος, το εχω αναφερει κ εγω πολλες φορες κ πολυ ωραιο παραδειγμα εδωσες... Αλλιως αντιλαμβανεται ο ανθρωπος μια πολυκατοικια που ορθωνεται μπροστα μας κ την τεραστια διαφορα απο ενα περιστερι που πετα στην κορυφη της, κ αλλιως την αποσταση στην τραβερσα, στο πλαι με ανοιχτο επιπεδο... Εκει η ιδια αποταση μοιαζει "παιδικη"...
Εχω δει ειδικα στις τραβερσες παρα πολλους κυνηγους ειδικα σε ανοιχτα πεδια να ριχνουν στα 60 κ στα 70 μετρα νομιζοντας οτι ειναι το πολυ 40... Ειναι τελειως ατυχες για μενα το παραδειγμα με την πολυκατοικια για να αντιληφθουμε την αποσταση...
 
Γενικά και εμένα, αυτά τα παραδείγματα των πολυκατοικιων, μου θυμίζουν επιχειρήματα που ακούμε ακόμα και στις μέρες μας και αποτελούν δόγματα άλλης εποχής, όπως τα ζεστά σκάγια και η απαίτηση full choke για τα 36 μέτρα.
 
Γενικά και εμένα, αυτά τα παραδείγματα των πολυκατοικιων, μου θυμίζουν επιχειρήματα που ακούμε ακόμα και στις μέρες μας και αποτελούν δόγματα άλλης εποχής, όπως τα ζεστά σκάγια και η απαίτηση full choke για τα 36 μέτρα.
Ξέχασες και το μήκος της κάννης...:)
 
Όσα και να γράψεις όλο και κάτι θα ξεχάσεις, όπως ότι πρέπει να διακρίνουμε τα χρώματα και τα μάτια του θηράματος :)
.sarcastic. Εγώ ξέρω τα πόδια...όταν δεν υπήρχε η επιστήμη έπρεπε να φτιάξουν κάποιους κανόνες οι τότε "μάστορες" του κυνηγιού!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top