Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Επειδή κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις , μπορείς να μου εξηγήσεις τι όφελος θα έχει η δοκιμή στα 36,5 με 1* :
1. σε φυσίγγι διασποράς
2.σε μεσόταπο , που χρησιμοποιώ π.χ. εγώ, για περπατητό
2. σε φυσίγγι για βάλτο και βολές άνω των 50 μέτρων.
 
Δηλαδη εγω που αγορασα το ufo και το kicks xfull θα κατσω να το δοκιμασω στα 36.5 μετρα? Ποιος ο λογος? Εκει ριχνω και με κυλινδρο. Θα το δοκιμασω στα 50-60 ακομα και στα 70 μετρα να δω τι μπορει να κανει και αν αξιζει τα λεφτα που εδωσα. Ελεος πια με τις επιστημονικες θεωριες οτι τα οπλα μας ειναι μεχρι τα 36-40 μετρα, στα 36 μετρα ριχνει και η σφεντονα!!!
 
Ο κάθε ένας κάνει δοκιμές σε ότι κυνηγάει ανάλογα με το όπλο του τις προτιμήσεις του και τα κυνήγια που κάνει. Αν ο άλλος θέλει να ρίχνει στο περπατητο 40γρ διασποράς και ο άλλος στο καρτέρι 24 γρ τραπ είναι δικαίωμα του. Ειδικά όποιος έχει και όπλα με σταθερά τσοκαρίσματα τι να κάνει;
Εγώ με το πλάγιο με 2 και 3 αστρα δεν πρέπει να πηγαίνω περατότητα επειδή δεν είναι τα τσοκ μου εντός προδιαγραφών για τα 15-20 μέτρα.
Απλά το αν μπορείς και κατά ποιο τρόπο να αξιολογήσεις τις δοκιμές του κάθε ενός είναι δικό σου θέμα, μπορείς απλά να τις αγνοήσεις και να πας παρακάτω σε κάτι που σε ενδιαφέρει.
 
Αν γυρίσεις πισο σε παλιά ποστ οι κουβέντες αυτές είναι χιλιοειπομενες και οι αντιπαραθεσεις επίσης. Κοσμια όμως παιδιά. ..την πλάκα μας κανουμε. Ας ρίχνει ο καθένας όπου θέλει. Αν μπορεί και περνει πουλιά μπράβο του. Αν δεν μπορει ας μαθει. Θέλει έξοδα και καψειμο από πολλά φυσηγγια. Δεν μπορείς να φτάσεις τον άλλο κατιγοροντας τον.Ουτε έχουν όλοι ίδιες δυνατότητες. ΑΛΛΑ και πυρομαχικά. ;)
 
γινοντε πολλες πατεντες στην ιδιογωμοση, με βρωμαλευρα , με ταχυτητες ακομα και 800 μετρα το δευτερολεπτο , και με τσοκ φρενου τωρα τελευτεα , κανενα απο αυτα δεν προκητε να δοκημασω , και ρωταω τα φυσιγγια με βρωμαλευρο , που ειναι ενα σεταπ πολυ χρονοβορο , οταν σου ερθει το θυραμα σε νορμαλ αποσταση 20 μετρα , η 25 μετρα , θα ειναι δυσκολο να το πετηχεις , και στην καλυτερη περηπτοση θα το παρεις διαλημενω και αχρηστο , το ιδιο και το τσοκ φρενου , που καταστρεφει τον συγκεντρωτηρα , που εγω αυτο το βλεπω σαν ελατομα , οσο και για τα φυσιγγια με κοντρα δωση με 2πλασιες ταχυτητες απο τα νορμαλ , ας μας πει καπιος τι κατανομη θα εχουν , το ενα σκαγι θα πηγενει στο πουλι το αλλο στο δεντρο , το αλλο στο λεμονι , και το αλλο στα ξυλα , εγω θελω νορμαλ γωμοσης , που θα βρησκω ευκολα τα θυραματα , και δεν θα τα ψαχνω στα 70 μετρα να βρω τα μακρινα , η να μαζευω τα κοματακια τους στα 20 μετρα
 
γινοντε πολλες πατεντες στην ιδιογωμοση, με βρωμαλευρα , με ταχυτητες ακομα και 800 μετρα το δευτερολεπτο , και με τσοκ φρενου τωρα τελευτεα , κανενα απο αυτα δεν προκητε να δοκημασω , και ρωταω τα φυσιγγια με βρωμαλευρο , που ειναι ενα σεταπ πολυ χρονοβορο , οταν σου ερθει το θυραμα σε νορμαλ αποσταση 20 μετρα , η 25 μετρα , θα ειναι δυσκολο να το πετηχεις , και στην καλυτερη περηπτοση θα το παρεις διαλημενω και αχρηστο , το ιδιο και το τσοκ φρενου , που καταστρεφει τον συγκεντρωτηρα , που εγω αυτο το βλεπω σαν ελατομα , οσο και για τα φυσιγγια με κοντρα δωση με 2πλασιες ταχυτητες απο τα νορμαλ , ας μας πει καπιος τι κατανομη θα εχουν , το ενα σκαγι θα πηγενει στο πουλι το αλλο στο δεντρο , το αλλο στο λεμονι , και το αλλο στα ξυλα , εγω θελω νορμαλ γωμοσης , που θα βρησκω ευκολα τα θυραματα , και δεν θα τα ψαχνω στα 70 μετρα να βρω τα μακρινα , η να μαζευω τα κοματακια τους στα 20 μετρα
Και πολύ καλα κάνεις Νίκο άχρηστα πραγματα......Για τα 20 -25 μέτρα.
 
γινοντε πολλες πατεντες στην ιδιογωμοση, με βρωμαλευρα , με ταχυτητες ακομα και 800 μετρα το δευτερολεπτο , και με τσοκ φρενου τωρα τελευτεα , κανενα απο αυτα δεν προκητε να δοκημασω , και ρωταω τα φυσιγγια με βρωμαλευρο , που ειναι ενα σεταπ πολυ χρονοβορο , οταν σου ερθει το θυραμα σε νορμαλ αποσταση 20 μετρα , η 25 μετρα , θα ειναι δυσκολο να το πετηχεις , και στην καλυτερη περηπτοση θα το παρεις διαλημενω και αχρηστο , το ιδιο και το τσοκ φρενου , που καταστρεφει τον συγκεντρωτηρα , που εγω αυτο το βλεπω σαν ελατομα , οσο και για τα φυσιγγια με κοντρα δωση με 2πλασιες ταχυτητες απο τα νορμαλ , ας μας πει καπιος τι κατανομη θα εχουν , το ενα σκαγι θα πηγενει στο πουλι το αλλο στο δεντρο , το αλλο στο λεμονι , και το αλλο στα ξυλα , εγω θελω νορμαλ γωμοσης , που θα βρησκω ευκολα τα θυραματα , και δεν θα τα ψαχνω στα 70 μετρα να βρω τα μακρινα , η να μαζευω τα κοματακια τους στα 20 μετρα
Οποτε Νικο,γεμιζεις αυτο που ξερεις και σου κανει τα κεφια και....τα σκυλια δεμενα!:):)
 
Τα τσοκ φρενου ειναι αλλη φαση ειδικα τα φουλ και εξτρα φουλ και οι μακρινες τουφεκιες εχουν αλλη χαρη και τεραστια ικανοποιηση για μερικους. Γουστα ειναι αυτα και το θεμα ειναι να περναει καλα κανεις μ'αυτο που κανει;)
 
παιδες σας παρακωλουθο με ενιαφερων για της δωκιμες που κανεται με τα φυσιγκια και τα τσοκ,,,απλα θα ηθελα να μαθω περα την συγκεντωση που κανουνε η την διασπωρα που ψαχνεται απο τα 10 μετρα εως 50 ,, βλεπεται και την διατριτηκοτιτα που κανουνεεεε;;; σε αυτα τα μετρα; που για μενα ειναι το πιω κυριο σημιω ετσι δεν ειναι;;; δηλ σε ενα χαρτονι περα απο την διασπωρα η συγκεντωση δεν μπωρης να καταλαβης την δυναμη του φισιγκιου δηλ εαν εχη την δυναμη να καταβαλη ενα κυνηγι.my man. για να ακουσο λοιπων γνωμεςςςς.evil..evil.
 
λοιπον δοκιμες σημερα με φυσιγγακι 34 γραμ.ιδιογομωση mb 36 5,5 νουμερο και ολιγον αλευρι γενικης χρησης.η δοκιμη εγινε 8,5 περιπου το πρωι με αρκετη υγρασια και 13 βαθμους στα 36 μετρα.οπλο δοκιμης rem 11oo.αφιερωμενη στον φιλο μου τον καλαματιανο σπεσιαλιστα μπας και αλλαξει επιτελους τη μπενελι .sarcastic.
colonial foul
528iyAu.jpg

kicks lf
YvLYUEw.jpg

τα σχολια πανω σας
 
λοιπον δοκιμες σημερα με φυσιγγακι 34 γραμ.ιδιογομωση mb 36 5,5 νουμερο και ολιγον αλευρι γενικης χρησης.η δοκιμη εγινε 8,5 περιπου το πρωι με αρκετη υγρασια και 13 βαθμους στα 36 μετρα.οπλο δοκιμης rem 11oo.αφιερωμενη στον φιλο μου τον καλαματιανο σπεσιαλιστα μπας και αλλαξει επιτελους τη μπενελι .sarcastic.
colonial foul
528iyAu.jpg

kicks lf
YvLYUEw.jpg

τα σχολια πανω σας
Το kickaki τι να λέμε.... Αγαπαωωωωω
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top