Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Παραθέτω κάποιες δοκιμές που έκανα σήμερα αφού πρώτα αναφέρω ότι μου έφυγαν λίγο πάνω...

Όπλο: Browning 525 (18,4).
Απόσταση: Περίπου 35 με 37 μέτρα.
Χαρτί: Περίπου 1Χ1.


1) Muller U2 - Alectoris Offer 32gr Νούμερο 9


2) Muller U3 - Lambro Tordo 32gr Νούμερο 8


3) Brain TM - Alectoris Light 31gr νούμερο 7,5
Γιωργο το U2 θα το εριχνα μονο περηπατητο και τα αλλα δυο θα τα δουλευα καρτερι. Το Tm μαρεσει!

Εχω περιεργεια το Tm στην fabarm πως θα πηγαίνει σε αυτα τα μετρα. Παντως ειναι πολυ καλοβολα τσοκ αυτα που εχεις. Και αν θυμαμαι καλα οι παραπανω εικονες επιβεβαιωνουν και τα πιο γεματα σπασιματα του υ3.

Kastoras, αν είναι το κέντρο της τουφεκιάς έχει αρκετά κενά κατά την άποψή μου (τουλάχιστον 4).......
Αλεξ θεωρητικα ειναι το κεντρο.
 
CD12_E887-_CE38-4_D06-996_D-9_B876_D861_A77.jpg

Το πρωί πήγα στο χωριό σε φίλο για καφέ και για καρτέρι στις τσίχλες που τελικά δεν πέρασε καμία. Μετα πήγαμε στο κτήμα του με πορτοκαλιές και μανταρινιές και έκοψα αρκετά.
Έχει φτιάξει ένα μεταλλικό στόχο για δοκιμές αφού δεν του λείπει ο χώρος στο περιβόλι του.
Του ζήτησα και μου έδωσε ένα Τρικολόρ 36γρ Νο6 να το δοκιμάσω μιας και δεν έχω ξαναρίξει το συγκεκριμένο, έχω μόνο πεντάρια.
Μετρήσαμε με την ταινία 42 μέτρα αν και ήθελα να πάω στα 50μ δεν τα κατάφερα λογο των δέντρων.
Η δοκιμή έγινε στην δεξιά κάννη με σταθερή σύσφιξη 18.2mm ο στόχος ειναι 1Χ1 θερμοκρασία 18C ελάχιστη υγρασία.
 
CD12_E887-_CE38-4_D06-996_D-9_B876_D861_A77.jpg

Το πρωί πήγα στο χωριό σε φίλο για καφέ και για καρτέρι στις τσίχλες που τελικά δεν πέρασε καμία. Μετα πήγαμε στο κτήμα του με πορτοκαλιές και μανταρινιές και έκοψα αρκετά.
Έχει φτιάξει ένα μεταλλικό στόχο για δοκιμές αφού δεν του λείπει ο χώρος στο περιβόλι του.
Του ζήτησα και μου έδωσε ένα Τρικολόρ 36γρ Νο6 να το δοκιμάσω μιας και δεν έχω ξαναρίξει το συγκεκριμένο, έχω μόνο πεντάρια.
Μετρήσαμε με την ταινία 42 μέτρα αν και ήθελα να πάω στα 50μ δεν τα κατάφερα λογο των δέντρων.
Η δοκιμή έγινε στην δεξιά κάννη με σταθερή σύσφιξη 18.2mm ο στόχος ειναι 1Χ1 θερμοκρασία 18C ελάχιστη υγρασία.
Σφιχτη τουφεκια,για πολλα μετρα ακομη.
 
Νικολη μη μας κανείς τέτοιες πλάκες τέτοιες μέρες, να παρω δηλαδή Merkel για κανένα παπί;.sarcastic..sarcastic.
Στην Σκοτία θα ανταλλάξουμε κορίτσια εσύ το μερκελ εγώ την ν3 .sarcastic.
Έχω αμφιβολίες αν το 6ακι σκοτώνει ένα λαγό σε τέτοια απόσταση.
Δεν νομίζω η Remington να ζηλεύει τις τουφεκιές του δίκαννου, ένα τσοκ για κούβες αν βιδώσεις θα κλαίει η μάνα της μερκελ .sarcastic.
 
Ενδεχομένως να ειναι ζωντανός και να παει μερικά μέτρα λόγο μικρότερης διάτρησης.
Με το 5αρι σε αυτές τις αποστάσεις ειναι ακινητοποιημένος ζωντανός ακόμα.
Με το 4αρι ειναι ψόφιο κουρέλι διαμπερές τραύματα.
 
Ενδεχομένως να ειναι ζωντανός και να παει μερικά μέτρα λόγο μικρότερης διάτρησης.
Με το 5αρι σε αυτές τις αποστάσεις ειναι ακινητοποιημένος ζωντανός ακόμα.
Με το 4αρι ειναι ψόφιο κουρέλι διαμπερές τραύματα.
Που να παει μρε κοπελι??
Μονο να κολλησουν πάνω του τοσα σκαγια,θα πέσει...απο το βάρος!!.sarcastic..sarcastic.
 
CD12_E887-_CE38-4_D06-996_D-9_B876_D861_A77.jpg

Το πρωί πήγα στο χωριό σε φίλο για καφέ και για καρτέρι στις τσίχλες που τελικά δεν πέρασε καμία. Μετα πήγαμε στο κτήμα του με πορτοκαλιές και μανταρινιές και έκοψα αρκετά.
Έχει φτιάξει ένα μεταλλικό στόχο για δοκιμές αφού δεν του λείπει ο χώρος στο περιβόλι του.
Του ζήτησα και μου έδωσε ένα Τρικολόρ 36γρ Νο6 να το δοκιμάσω μιας και δεν έχω ξαναρίξει το συγκεκριμένο, έχω μόνο πεντάρια.
Μετρήσαμε με την ταινία 42 μέτρα αν και ήθελα να πάω στα 50μ δεν τα κατάφερα λογο των δέντρων.
Η δοκιμή έγινε στην δεξιά κάννη με σταθερή σύσφιξη 18.2mm ο στόχος ειναι 1Χ1 θερμοκρασία 18C ελάχιστη υγρασία.
Ti κανει ρε φιλε το εργαλειο!! Τρομερη ντουφεκια!!

Ημερα δοκιμων η σημερινη απο οτι φαινεται..
 
Στην Σκοτία θα ανταλλάξουμε κορίτσια εσύ το μερκελ εγώ την ν3 .sarcastic.
Έχω αμφιβολίες αν το 6ακι σκοτώνει ένα λαγό σε τέτοια απόσταση.
Δεν νομίζω η Remington να ζηλεύει τις τουφεκιές του δίκαννου, ένα τσοκ για κούβες αν βιδώσεις θα κλαίει η μάνα της μερκελ .sarcastic.
Μπα Νικολή δεν με βλέπω να παίρνω τη v3 εκεί. Αν την δουν έτσι παραλλαγής οι Σκωτσέζοι θα με πετάξουν έξω με τις κλωτσιές!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top