Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Τουφεκιά στα 36 μέτρα όπλο Remington 870 express τσοκ super full turkey 0.665' η 16.5/10φυσιγγι /RIO 36 γρ. n 6 διάμετρος στόχου 54εκατοστά πλάτος και ύψος 50εκ.(μου έφυγε η μεζούρα,)
Τα σκάγια είναι μαρκαρισμένα με ανεξίτηλο μαρκαδόρο για καλύτερη ευκρίνεια.183 σκάγια εντός του κύκλου.
 
Last edited by a moderator:
Τουφεκιά στα 36 μέτρα όπλο Remington 870 express τσοκ super full turkey 0.665' η 16.5/10φυσιγγι /RIO 36 γρ. n 6 διάμετρος στόχου 54εκατοστά πλάτος και ύψος 50εκ.(μου έφυγε η μεζούρα,)Τα σκάγια είναι μαρκαρισμένα με ανεξίτηλο μαρκαδόρο για καλύτερη ευκρίνεια.183 σκάγια εντός του κύκλου.
Πιστευω λιγα σκαγια εβαλε Φωτη με τετοια συσφιξη και 36 μετρα αποσταση
 
Πιστευω λιγα σκαγια εβαλε Φωτη με τετοια συσφιξη και 36 μετρα αποσταση
Ίσως Αλεξανδρε νομίζω όμως ότι σε ξεγελάει το μικρό εμβαδό του συγκεκριμένου κύκλου που είναι το μισό από τον κύκλο των 75 εκατοστών .
 
Τουφεκιά στα 36 μέτρα όπλο Remington 870 express τσοκ super full turkey 0.665' η 16.5/10φυσιγγι /RIO 36 γρ. n 6 διάμετρος στόχου 54εκατοστά πλάτος και ύψος 50εκ.(μου έφυγε η μεζούρα,)Τα σκάγια είναι μαρκαρισμένα με ανεξίτηλο μαρκαδόρο για καλύτερη ευκρίνεια.183 σκάγια εντός του κύκλου.
Αν σκεφτείς ότι ισοκατανομή σημαίνει 50%σε κύκλο 52 κ 50%σε κύκλο 76... εδώ έχουμε το απόλυτο κεντρο
 
Ίσως Αλεξανδρε νομίζω όμως ότι σε ξεγελάει το μικρό εμβαδό του συγκεκριμένου κύκλου που είναι το μισό από τον κύκλο των 75 εκατοστών .
Μαλλον φιλε εχεις δικιο οτι με μπερδεψε ο μικρος κυκλος, ριξε καμια αν εχεις χρονο στα 50 και 60 μετρα;)
 
Τουφεκιά στα 36 μέτρα όπλο Remington 870 express τσοκ super full turkey 0.665' η 16.5/10φυσιγγι /RIO 36 γρ. n 6 διάμετρος στόχου 54εκατοστά πλάτος και ύψος 50εκ.(μου έφυγε η μεζούρα,)Τα σκάγια είναι μαρκαρισμένα με ανεξίτηλο μαρκαδόρο για καλύτερη ευκρίνεια.183 σκάγια εντός του κύκλου.
Μια χαρά τα πήγε ο ισπανός....Κ στο αγαπημένο μου νούμερο!!! Νο:6...!!
 
Αν σκεφτείς ότι ισοκατανομή σημαίνει 50%σε κύκλο 52 κ 50%σε κύκλο 76... εδώ έχουμε το απόλυτο κεντρο

Στα 36 μετρα με το μαμισιο φουλ περνω επανελημενα 65%+++ και πανω στον κυκλο των 50 εκ. Με ιδιογομωση ομως.......με εμπορικα ενα 50 - 55% ειναι αρκετο....
 
Με το kicks 1.01 συσφιξη στα 36 μετρα μου εχει βαλει στο χαρτονι 64×65 213 σκαγια με speed 34 no6
I54jhzv.jpg
 
Ααααααμεσως εσύ να μας τουφεκισεις!!!δεν σε παίζουμε εσένα!!!γύρω στο 65%στον 52αρη κυκλο
Παλι σας τουφεκισα.....yel. speed 34 παλι νο6 36 μετρα χαρτονι 64×65 256 σκαγια! Τσοκ xxx εκπληξη....
5yFciuq.jpg

Και gorilla 34 no6 47m με τρελο αερα...5 φορες μου εριξε το χαρτονι και τελικα το σφινωσα σε κατι κλαδια απ το πουρναρι που μου εκοψαν μερικα σκαγια...εχει φοβερο κεντρο παντως η τουφεκια.
Θα το δοκιμασω παλι βεβαια χωρις αερα και κλαδια...
brXsIkQ.jpg
 
Last edited:
Παλι σας τουφεκισα.....yel. speed 34 παλι νο6 36 μετρα χαρτονι 64×65 256 σκαγια! Τσοκ xxx εκπληξη....
5yFciuq.jpg

Και gorilla 34 no6 47m με τρελο αερα...5 φορες μου εριξε το χαρτονι και τελικα το σφινωσα σε κατι κλαδια απ το πουρναρι που μου εκοψαν μερικα σκαγια...εχει φοβερο κεντρο παντως η τουφεκια.
Θα το δοκιμασω παλι βεβαια χωρις αερα και κλαδια...
brXsIkQ.jpg
Κ παπί παίρνεις εσύ με τα 6 θα φάει πάνω από δέκα σκάγια κ θα μας χρωστάει ποδολιβρες!82% κ 51%!!
 
Κ παπί παίρνεις εσύ με τα 6 θα φάει πάνω από δέκα σκάγια κ θα μας χρωστάει ποδολιβρες!82% κ 51%!!
Που να το βρω το ρημαδι το παπι?...δεν εχει στην περιοχη μου και δεν εχω κανει ποτε αυτο το κυνηγι! Ελπιζω ομως στο μελλον να μπορεσω
 
Παλι σας τουφεκισα.....yel. speed 34 παλι νο6 36 μετρα χαρτονι 64×65 256 σκαγια! Τσοκ xxx εκπληξη....
5yFciuq.jpg

Και gorilla 34 no6 47m με τρελο αερα...5 φορες μου εριξε το χαρτονι και τελικα το σφινωσα σε κατι κλαδια απ το πουρναρι που μου εκοψαν μερικα σκαγια...εχει φοβερο κεντρο παντως η τουφεκια.
Θα το δοκιμασω παλι βεβαια χωρις αερα και κλαδια...
brXsIkQ.jpg
Για τα όρια της τουφεκιας του όπλου σου καλός είσαι
.yelling.
 
johnnyp μηπως ειναι πανω απο 82% και 51%?
Ποσα σκαγια εχει το 34αρι νο6? Στα 36 μετρα ειναι 64×65 το χαρτονακι, 296 με 300 ξερω οτι εχει το 6αρι
Τακη σ'ευχαριστω και θα δω του χρονου τι θα κανω.
Ευρι προσπαθω ο καημενος οσο μπορω...
 
Παλι σας τουφεκισα.....yel. speed 34 παλι νο6 36 μετρα χαρτονι 64×65 256 σκαγια! Τσοκ xxx εκπληξη....
5yFciuq.jpg

Και gorilla 34 no6 47m με τρελο αερα...5 φορες μου εριξε το χαρτονι και τελικα το σφινωσα σε κατι κλαδια απ το πουρναρι που μου εκοψαν μερικα σκαγια...εχει φοβερο κεντρο παντως η τουφεκια.
Θα το δοκιμασω παλι βεβαια χωρις αερα και κλαδια...
brXsIkQ.jpg
Άλεξ καλημέρα, κεντράρει καλά το ΧΧΧ !!! Όταν μπορέσεις κάνε μας και μια παρουσίαση του τσόκ.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top