Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ειναι πολυ σημαντικο το πυρομαχικο που ριχνεις κατι που συμβαινει και στα κυνηγετικα απλα σε μικροτερο βαθμο στα λειοκανα ειχα γιατι δε ζει πλεον εκπαιδευτη και δοκιμαστη στα βλητικα στην αστυνομια και μου ειχε αναφερει πολλα αλλα δεν ειναι λογου αναφορας δεν μας χρειαζονται εμας να παμε σε κανα βουνο μας χρειάζεται που δε το βλεπω.
 
Είπε ότι τουφέκισε υπό γωνία ... Θα φτάσουν, το θέμα είναι αν θα τρυπήσουν το δέρμα.

@ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΥΝΗΓΟΣ Γιάννη πόσα σκάγια είχε πάρει αυτός στο πρόσωπο και πόσα το κοντάκι. Ίσως να λυθεί το θέμα με την συγκέντρωση στα 90μ.
Αν γίναν συσσωματωσεις... μόνο ετσι
 
Η διαφορα ψηλου με χοντρου αν σε πυροβολησουν με 22αρι δυσκολα σκοτωνεσαι αλλα με αυτο το διαμετρημα οταν ειναι καλο το πυρομαχικο τρυπαει το αλεξισφαιρο γιλεκο κατι που δεν κανουν τα μεγαλυτερα διαμετρηματα
Πολλές μυστικές υπηρεσίες χρησιμοποιούν 22αρι - δύο σφαίρες στο στήθος και μία στο κεφάλι. Με σιγαστήρα βεβαίως, βεβαίως.
 
Φιλε αν θυμαμαι καλα ειχε η 10 η 11 9αρια φαει ο παπους 4 μουρη 3χερια και 3 κοντακι λαμπρου καφε 9αρι μπραουνιγκ 2000 71φου τσοκ σταθερο και η αποσταση ειναι 90 + οποτε περασω απο κει στο χωριο το κοιταω απο τη μια στην αλλη και μου ρχεται στο μυαλο
 
Έχεις βάλει φίλε μου ποτέ χαρτί 1*1 στα 90❓
Δεν εχω.βαλει ποτε να δοκιμασω σε τοση αποσταση αλλα με αυτα που εχω δει δε καθομαι ουτε στα 150 να μου ριξει με 9αρι και δεν παν να γραφουνε τα βιβλια και οι μελετες οτι θελουν το θεωρω διαβολοσκακι
 
το θεωρω διαβολοσκακι
Αχαχαχα ωραίο !!!!
το μονόβολο είναι διαβολοσκάγι.
Με όλα τα άλλα μπορεί να την βγάλεις καθαρή.

Lethality ... Θα τα πούμε στο άλλο μάθημα :)
Αφού διαβάσω πρώτα και εγώ.
 
Δεν εχω.βαλει ποτε να δοκιμασω σε τοση αποσταση αλλα με αυτα που εχω δει δε καθομαι ουτε στα 150 να μου ριξει με 9αρι και δεν παν να γραφουνε τα βιβλια και οι μελετες οτι θελουν το θεωρω διαβολοσκακι
CSI έχω γίνει για χάρη σου ... δες παρακάτω

ps
ούτε εγώ θα καθόμουν :) :) :) γιατί παρακάτω μιλάω για δέρμα και όχι μάτι !!!

Untitled 11.jpg
 
CSI έχω γίνει για χάρη σου ... δες παρακάτω

ps
ούτε εγώ θα καθόμουν :) :) :) γιατί παρακάτω μιλάω για δέρμα και όχι μάτι !!!

View attachment 23072
Βρες μου τώρα csi μου....τι ν σκάγια απαιτούνται...για την αναφερθεισα ζημιά στον ολντταιμερ‼️ποιο δλδ νούμερο σκαγιου ΕΧΕΙ αυτή την ταχύτητα των 112❓
 
Last edited:
Βρες μου τώρα csi μου....τι ν σκάγια απαιτούνται...για την αναφερθεισα ζημιά στον ολντταιμερ‼️ποιο δλδ νούμερο σκαγιου ΕΧΕΙ αυτή την ταχύτητα των 112❓
Παρών ... Νο5 ... και όλα τα παρακάτω νούμερα, στα 90μ πάντα με αρχική 400m/s.

Ποιός είναι ο ολντίμερ βρε πασιάκου'μ ;
 
Last edited:
Σίγουρα τα σκάγια ν9 μπορεί να βγάλουν ένα μάτι(ο μη γενοιτο!) στα 90 μέτρα....
Αλλά δεν γίνεται κ να εισχωρήσουν μέσα σε ένα κομμάτι ξυλο, στην προκειμενη ένα κοντακι....

Σε αυτή την περιπτωση μόνο δυο εκδοχές μπορώ να σκεφτω..

1) Αν μιλάμε για το παλιο Λάμπρου καφε ήταν ένα δυνατό φυσιγγι για τα 33γρ του κ προτεινοταν σαν χειμωνιάτικο..
Όποτε αν δεχτουμε ότι αυτο το φυσιγγι παρήγαγε τσιμπημενες πιεσεις τότε σε μια μέρα με συνθήκες καυσωνα (κυνηγουσαν τρυγόνια..) κ ιδιαίτερα με ψιλά σκάγια ν9 δεν είναι και τοσο απίθανο να διμηουργηθουν κάποιος συσσωματωσεις σκαγιων...

2)Να μην υπήρχε καμμια συσσωματωση αλλά αυτό το γεγονός να συνέβει σε πολυ πιο κοντινή απόσταση...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top