Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Άμα τα πεις αυτά εδώ ‼️(χωριό μου)θα σε κοιτάζουν για κάνα 5λεπτο κ μετά θα μαζεύουν καυσόξυλα να σε ρίξουν στην πυρά‼️ίδια φάση με τους ισραηλίτες που λάτρευαν το μοσχάρι...αφού τον Θεό δεν μπορούσαν να τον δουν‼️
αμα έβλεπες πως έκανε ο πατέρας μου όταν ξεκίνησα τις δοκιμές στο κτήμα μας, πως μ' έβλεπε!!!! .very funny.
Τι Alex76 και Alex7776 το τι μου "έσυρε" .very funny.
πάω να του εξηγήσω, τίποτα αυτός όλο αντιρρήσεις !!
- και γιατί κύκλος 76ε;κ κι όχι 77;
-και γιατί στα 36,5μ; στα 37 δεν σκοτώνει;
- τζάμπα χρόνο και λεφτά ξοδεύεις!
την σημασία όμως της ομαλής κατανομής την κατάλαβε1640176912168.png
μέχρι που ήρθε ένας φίλος του Φυσικός και με είδε να κάνω δοκιμές και μόλις του εξήγησα έδειξε ενδιαφέρον και δωστου ερωτήσεις κ.λ.π. και κατάλαβε κι ο πατέρας μου ότι κάτι "σοβαρό" "έφτιανα".....
μέχρι που άρχισε να με βοηθάει .very funny.

Αν ψαξεις λιγο στο φορουμ Μαριε θα δεις ποσες δοκιμες εχω ανεβασει κατα καιρους, οποιο φυσιγγι επαιρνα πρωτα το εριχνα στο χαρτονι και μετα στο κυνηγι, εχω κι εγω τις δικες μου εμπειριες απο δοκιμες και τα δικα μου στανταρ.
Ναι βρε φιλαράκι, έχω δει τι κάνεις γι αυτό και δεν θέλω να παιδεύεσαι άδικα.
Βέβαια όπως αγαπάς εσύ κι όπως γουστάρεις...
Σε πειράζω λιγάκι φιλικά....

Υ.Γ. Τζων' αυτά τα διπλά θαυμαστικά τα κόκκινα πως τα βάζεις:: θέλω να βάλω κιτρίνααααα !! 1640176912168.png
 
Ναι βρε φιλαράκι, έχω δει τι κάνεις γι αυτό και δεν θέλω να παιδεύεσαι άδικα.
Βέβαια όπως αγαπάς εσύ κι όπως γουστάρεις...
Σε πειράζω λιγάκι φιλικά....
View attachment 38213
Μπορείς σε 1 ή 2 ή 3 άρθρα σου να γράψεις απλά και αναλυτικά πως πρέπει ή έστω πως θεωρείς να κάνουμε δοκιμές και τι να κοιτάμε ή να μετράμε? Δηλ.=μέγεθος χαρτιού - απόσταση - ν° σκάγια - υλικό πίσω από το χαρτί για μέτρηση διάτρησης - τι ζωγραφίζουμε στο χαρτί - σταθερό όπλο - καιρικές συνθήκες - και ότι άλλο ξέρεις.
Το πιο ωραίο είναι να μπορέσεις να το απλοποιήσεις στο μέγιστο δυνατό.π.χ. χαρτί από βιβλιοπωλείο ή αν πάρω ένα μεγάλο χαρτοκούτι από σούπερ μάρκετ,ζωγραφίζοντας ένα Χ στο κέντρο του χαρτιού και βάλω και ένα ντενεκέ από πίσω στο κέντρο του δεν θα έχω μια σαφή ιδέα για το φυσίγγι που θα ρίξω?
 
Αν με τον όρο ζέστη εννοείς μια κάνη που έχει ρίξει ας πούμε 20 τουφεκιές μαζεμένες κ ζεματαει θα σου πω ότι δίνει στον ταχογραφο 20 m/s υψηλότερη ταχύτητα κ στον πίνακα 10% περίπου χαμηλότερη συγκέντρωση...
Άρη, τέτοια δοκιμή με συνεχόμενες βολές και σύγκριση ταχύτητας από κάνη κρύα και κάνη που ζεματάει έχεις ξανακάνει και με διαφορετικά φυσίγγια ( εμπορίου ή ιδιογομωση) ; Αν θυμάσαι τα φυσίγγια περίπου τι θερμοκρασία υποθέτεις πως είχαν ; Ένα τελευταίο ,το κάθε φυσίγγι έμενε αρκετά στην θαλάμη, ώστε να θερμανθεί, ή όχι ;
 
Μπορείς σε 1 ή 2 ή 3 άρθρα σου να γράψεις απλά και αναλυτικά πως πρέπει ή έστω πως θεωρείς να κάνουμε δοκιμές και τι να κοιτάμε ή να μετράμε? Δηλ.=μέγεθος χαρτιού - απόσταση - ν° σκάγια - υλικό πίσω από το χαρτί για μέτρηση διάτρησης - τι ζωγραφίζουμε στο χαρτί - σταθερό όπλο - καιρικές συνθήκες - και ότι άλλο ξέρεις.
Το πιο ωραίο είναι να μπορέσεις να το απλοποιήσεις στο μέγιστο δυνατό.π.χ. χαρτί από βιβλιοπωλείο ή αν πάρω ένα μεγάλο χαρτοκούτι από σούπερ μάρκετ,ζωγραφίζοντας ένα Χ στο κέντρο του χαρτιού και βάλω και ένα ντενεκέ από πίσω στο κέντρο του δεν θα έχω μια σαφή ιδέα για το φυσίγγι που θα ρίξω?
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Βλητικές-Δοκιμές.106/post-658706
χαρτί τουλάχιστον 1Χ1 εγώ είχα πάρει ρολό
μετά βρήκα 1Χ0,75 κι έκοβα λωρίδες των 0,25 και τις κολλούσα να γινει1Χ1
έλεγχος διάτρησης σε τηλ. καταλόγους

για ποιο αναλυτική μεθοδολογία στείλε μου ένα ε-μαιλ με πμ να σου στείλω υλικό, που να γράφω κατεβατά....
αν δεις μηνύματά μου και του Βασίλη @gvp9000 έχουμε γράψει αρκετά
 
Μπορείς σε 1 ή 2 ή 3 άρθρα σου να γράψεις απλά και αναλυτικά πως πρέπει ή έστω πως θεωρείς να κάνουμε δοκιμές
Το πιο ωραίο είναι να μπορέσεις να το απλοποιήσεις στο μέγιστο δυνατό.
για ποιο αναλυτική μεθοδολογία στείλε μου ένα ε-μαιλ με πμ να σου στείλω υλικό, που να γράφω κατεβατά....
Δεν θα ανοίξω σταθμό βλητικής απόδοσης. Εύκολο και αξιόπιστο υπάρχει ?
 
Ετσει και ετσει πηγε.ταχιτητα πολη καλη.απο σηγκετροση μμμ μετρια

35 γρ 20 γρ νο 6 μολιβδηνα 15γρ νο3 επηνικελομενα.40 μετρα 3* v1,5 425 με sg12 με 615 nobel 82
Κατά την ταπεινή μου γνώμη, τα νούμερα στο ίδιο φυσίγγι δεν πρέπει να έχουν διαφορά πάνω από 2 βαθμούς.
Τα Ν°3 ταιριάζουν το πολύ με Ν°5 .Αν δεις και οι εταιρίες δεν ρισκάρουν μεγαλύτερη διαφορά στα σκάγια.
 
Όταν οι δοκιμές‼️πηδάνε το μάρκετινγκ ‼️
ότι ναναι
εντελώς απροσανατολιστικά τα "τεστ" που έκανε το αμερικανάκι
χρησιμοποίησε μικρα χαρτιά, του φυγαν και τουφεκιές ψηλά οτι ναναι
Εμένα μου αρέσει όταν τουφεκάνε παπιά ή γαλοπούλες ζωγραφιστές και λένε "πολύ καλό φυσίγγι, βλέπουμε 2 σκάγια στον εγκέφαλο".
Τρία πλιά και ένα τσόν'ι
 
Τα ξεφτυλισε για τσοκ μέσα ...ααααααυτα είναι τεστ‼️❓‼️❓❓‼️‼️❓❓❓❓
αυτου του τυπου οι μη τυποποιημενες σωστα δοκιμες, δειχνουν κατι σημαντικο. Οτι τις εντυπωσιακα (στο ματι του πελατη) πυκνες κατανομες πολλων αφτερ μαρκετ , δεν μπορουν να τις βαλουν πανω στο πουλι οι περισσοτεροι, ΟΥΤΕ ΜΕ ΣΤΗΜΕΝΟ ΚΑΛΑ οπλο , καθιστοι , και με ιδανικη ψυχολογια (χαλαρες βολες τεστ)
 
ότι ναναι
εντελώς απροσανατολιστικά τα "τεστ" που έκανε το αμερικανάκι
χρησιμοποίησε μικρα χαρτιά, του φυγαν και τουφεκιές ψηλά οτι ναναι
Αυτη ήταν η πρόθεση του ποστ....αν είσαι γκαραγκιοζης γκαραγκιοζικα συμπεράσματα θα βγαλεις
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top