Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
B&P MB 32
Αυτά είναι τα νονα του Κύργια σε μπλε κάλυκα δεν ξέρω αν τα βγάζει ακόμα τα είχα. Για το σούρουπο τότε που ειμουν νιος που έρχονται πανό σου για να σε φάνε και τους έριχναν για να τα τρομάξω..sarcastic..sarcastic.
 
Αυτά είναι τα νονα του Κύργια σε μπλε κάλυκα δεν ξέρω αν τα βγάζει ακόμα τα είχα. Για το σούρουπο τότε που ειμουν νιος που έρχονται πανό σου για να σε φάνε και τους έριχναν για να τα τρομάξω..sarcastic..sarcastic.
Οχι ρε πως επεσα τοσο εξω αχαχαχαχα κοιτα παλια θεριζαν τα επερνα μανιωδως στη τσιχλα μετα τελιωσαν οι τσιχλες για να μη πω τπτ αλλο αχαχχααχα
 
Δυο σημερινες δοκιμες....με ΤΕΚΝΑ και μειον 4 βαθμους εξω....και με φυσιγγια με νορμαλ θερμοκρασια.

Τα σεταπ με 0,05 διαφορα δοσολογιας και διαφορετικα καψουλια
Το 686 -1,95χ38 - δεν ''εσωσε'' την συγκεντρωση....παρα μονο την ταχυτητα....
Το CX2000-1,90X38- Eδειξε οτι ειναι ποιο ισορροπημενο....

Ισως το 1,95Χ38 να ηθελε αλλο καψουλι ΠΧ 684 - 615....
Το βυσμα τυπου φεντεραλ Καναδεζικο....
Αυτα ειναι τα δικα μου συμπερασματα ....Βγαλτε και τα δικα σας παλικαρια !!!

View attachment 40910View attachment 40911View attachment 40912View attachment 40914View attachment 40915
πολυ καλες και οι δυο, και τα δυο φυσιγγια πρεπει να τα εχει κανεις στη ζωνη του
 
Βασίλη αυτή είναι η άσχημη κατανομή αυτή εννοώ, ότι στο πίνακα δεν είναι καλή αλλά στο κυνήγι έκανε δουλειά, αυτά είναι εμπορίου 32γρ. 6ν. Δοκιμή είναι 40μετρα 3* μπενελι.απλα φυσίγγια είναι τα ερχιχνα παλιά το απόγευμα στα υδρόβια. Με τουφεκιές μέχρι το πολύ 30μετρα.
Είδες τι είχα γράψει.
Δοκιμή στα 40μ αλλά έριχνες στα 30μ.
Φαίνεται χάλια αλλά είναι με 3* στα 40μ.
Δες την πιθανότητα χτυπήματος από 1 σκάγι.
Στα 30μ (εκεί που δούλευε δηλαδή) η εικόνα θα ήταν πολύ καλύτερη.
Και στα 40μ πάντως αν είχε ταχύτητα θα σκότωνε καλούτσικα πες 40-50% αν είσουν πάντα κέντρο.

Πάρτην
111IMG_20211223_114620.jpg
 
Δυο σημερινες δοκιμες....με ΤΕΚΝΑ και μειον 4 βαθμους εξω....και με φυσιγγια με νορμαλ θερμοκρασια.

Τα σεταπ με 0,05 διαφορα δοσολογιας και διαφορετικα καψουλια
Το 686 -1,95χ38 - δεν ''εσωσε'' την συγκεντρωση....παρα μονο την ταχυτητα....
Το CX2000-1,90X38- Eδειξε οτι ειναι ποιο ισορροπημενο....

Ισως το 1,95Χ38 να ηθελε αλλο καψουλι ΠΧ 684 - 615....
Το βυσμα τυπου φεντεραλ Καναδεζικο....
Αυτα ειναι τα δικα μου συμπερασματα ....Βγαλτε και τα δικα σας παλικαρια !!!

View attachment 40910View attachment 40911View attachment 40912View attachment 40914View attachment 40915
Καλημέρα Νικόλα ... δεύτερη ... δεν βλέπουμε πλέον καλά και ρίχνουμε κατ' εκτίμηση αχχαχαχαχ
 
Αριστερά μήκος θαλάμης
Δεξιά συγκέντρωση
Φυσίγγι #7.5 - 28γρ - 2 3/4"
Τσοκ 3*

3% διαφορά ...

Μην κάνετε την ερώτηση που περιμένω :)

View attachment 40926
Το 7αρι φυσίγγι απέδωσε καλυτέρα στην 65αρα θαλάμη δηλαδή, αλλα αυτό δεν απαγορεύεται βάση C.I.P? Λόγω πιέσεων , νομίζω?
 
Το 7αρι φυσίγγι απέδωσε καλυτέρα στην 65αρα θαλάμη δηλαδή, αλλα αυτό δεν απαγορεύεται βάση C.I.P? Λόγω πιέσεων , νομίζω?
Ναι ... είναι η ερώτηση που περίμενα ... δες τι γράφουν ...
ΜΗΝ ΤΟ ΤΟΛΜΗΣΕΤΕ ΜΕ ΚΟΙΝΟ ΟΠΛΟ !!!

Με κανονάκι κάνανε τις δοκιμές ...

Untitled 1.jpg
 
Ναι ... είναι η ερώτηση που περίμενα ... δες τι γράφουν ...
ΜΗΝ ΤΟ ΤΟΛΜΗΣΕΤΕ ΜΕ ΚΟΙΝΟ ΟΠΛΟ !!!

Με κανονάκι κάνανε τις δοκιμές ...

View attachment 40969
Καλα ρε θα χαζεψω τελειως εδω πανε και ανοιγουνε τους κωνους για πιο μαζεμενη τουφεκια και αυτοι λενε οτι το φυσεκι κεντισε λογο του οτι στενεψε ο κωνος επηδη ανοιξε το ρελι επανω του απο δω και περα 76 αρια θα ριχνω με την 70 αρα θαλαμη μου αχαχαχαχαχ ελυσα το γριφο του στενου αυλου επρεπε να ειναι στενοτερος
 
Καλα ρε θα χαζεψω τελειως εδω πανε και ανοιγουνε τους κωνους για πιο μαζεμενη τουφεκια και αυτοι λενε οτι το φυσεκι κεντισε λογο του οτι στενεψε ο κωνος επηδη ανοιξε το ρελι επανω του απο δω και περα 76 αρια θα ριχνω με την 70 αρα θαλαμη μου αχαχαχαχαχ ελυσα το γριφο του στενου αυλου επρεπε να ειναι στενοτερος
"Ίσως" λέει ... εμείς όμως την έχουμε βρει την λύση ...

η 76αρα για το 70αρι λειτουργει σαν μακρυτερος κωνος
3% αυξηση συγκεντρωσης και 1,8% μειωση ταχυτητας
η φυσικη δεν αλλαζει
Κώστα ρίξανε 2 3/4" φυσίγγι σε 2 1/2" θαλάμη και είδαν αύξηση στην συγκέντρωση.
Το ανάποδο δηλαδή ...

ps
ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ !!!!
ΟΥΤΕ 76άρια ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΣΕ 70άρα ΘΑΛΑΜΗ !!!!
 
"Ίσως" λέει ... εμείς όμως την έχουμε βρει την λύση ...


Κώστα ρίξανε 2 3/4" φυσίγγι σε 2 1/2" θαλάμη και είδαν αύξηση στην συγκέντρωση.
Το ανάποδο δηλαδή ...

ps
ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ !!!!
το ειδα, εγω ειπα για αυτο που κανουμε καθε μερα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top