Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μυρο,αν δοκιμαζες με 1* μπορει να εβλεπες αααλλα κολπα απο την ταπεινη μαλλινη:);)!
Θα δωκιμασω τα ίδια φυσίγγια και με την fabarm, η beneli Γιάννη είναι 2*σταθερή. Για λαγό την προοριζα την μαλλινη αλλά αν έχω τα ίδια αποτελέσματα και τον χειμώνα με την benelli και με την fabarm(νομίζω ότι θα είναι χειρότερη τουφεκιά λόγο 18.8 αυλου) δεν μου κάνει γιατί τα σκυλιά κυνηγάνε πολύ κοντά τον λαγό.
 
Θα δωκιμασω τα ίδια φυσίγγια και με την fabarm, η beneli Γιάννη είναι 2*σταθερή. Για λαγό την προοριζα την μαλλινη αλλά αν έχω τα ίδια αποτελέσματα και τον χειμώνα με την benelli και με την fabarm(νομίζω ότι θα είναι χειρότερη τουφεκιά λόγο 18.8 αυλου) δεν μου κάνει γιατί τα σκυλιά κυνηγάνε πολύ κοντά τον λαγό.
Εκει,Μυρο,ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ πλαστικο εμφρακτηρα!
 
Eννοειται. Καποια πραματα τα κανουμε, σε πεισμα των πιθανοτητων. Οπως το να πας για λαγο με μαλλινη οπως ο Μυρος, ή για τα ελαχιστα τρυγονια που βλεπουμε εδω κατω. Σε διευρυμενους αυλους επιβαλεται το cuvette για καλυτερη εμφραξη
 
Δεν μ'εχει"κρεμασει"ποτε η μαλλινη,Βικτωρα!Την εβαζα μονιμα στην ανοιχτη στο δικαννο σε #5(2,90-3,00mm).Υποψη,κυνηγαμε το "ζουδι" με διωξη και τα καρτερια δεν τα λες κοντινα!Δεν θυμαμαι πολλες δευτερες τουφεκιες.Μονο οταν αστοχουσα στην πρωτη!
 
Χθες εκανα μια δοκιμη σε τρια φυσιγγια στα 32 μετρα σε χαρτι 11χ15(α3) αλλα δυστυχως κατα λαθος εσβησα τις φωτο απο το κινητο.hair.. Παντως τα φυσιγγια ηταν το NEO VELOX νο 8, SUPER G7 νο 7, και hunting perfection trigoni 7-8 αναμικτο. Αποτελεσματα ηταν 1) το g7 πολυ καλη ντουφεκια με αριστη κατανομη και παραπανω σκαγια(σε σχεση με τα αλλα 2 περιπου 10, )2 το hunting με πολυ καλη ντουφεκια σε συγκεντρωση αλλα λιγο αραιοτερη κατανομη στα περιφερειακα σκαγια, 3) to neo velox με καλη ντουφεκια σε κατανομη αλλα λιγοτερα σκαγια απο τα αλλα δυο και ας ηταν νο 8. Τιμες: g7 9euro ,velox 8.3 euro, hunting 7 euro
 
Δημήτρη είναι η χειρότερη τουφεκιά απ όλες μαζί με την μαληνη. Πολύ σκληρός ο drakon, το χειμώνα θα τον ξανά δωκιμασω με mb 36...ο z2m μου δουλεύει καλά! Αλλά θέλω να δοκιμάσω το θωδη και τον gualadi να δω την διαφορά με τον z2m.
το πιο εντονο κεντρο αλλα με περιφερεια τελειως ακανονιστη την δινει ο Θωδης , σου εχω πει τι θελει για να δουλεψει , ο γκουαλαντι είναι απο τα αγαπημενα μου βυσματα , δουλευει πιο καλα σε διευρυμένους αυλους , πρωτογενες υλικο και τελεια εμφραξη , ο Ζ είναι από παλια καψουρα , ταιριαζει πιο πολύ σε συμβατικο αυλο , σε όλα του αστερι , εχει μονο ένα μειονέκτημα
 
Last edited:
Σημερα πηγα να δοκιμασο ενα τσιχλοφυσηγγιο ιδιογομωσησ με gm3 ξεροντασ τη κανει με την μαξουσ αλλα δεν ηξερα τη κανη με την 302.ο στοχοσ ήταν πετρολατα στα 35μετρα με τσοκ εσω εξω Ήφαιστος 5cm 68ποντουσ συνολικά..αυτο που ειδα δεν το εχω ξαναδει η πετρολατα στην μερια που δέχτηκε την ντουφεκια εφτασε κοντα στην άλλη πλευρας με αρκετα διαμπερεσ σκαγια και η λαμαρινα στο μπατο άνοιξε σαν καρπουζι απο εκει που ηταν πηγε τρια μετρα μακρια.θερμοκρασια 25βαφμουσ πολυ μεγαλη για αυτο το σεταπ σκέφτομαι τη θα κανει με πολυ χαμηλοτερεσ θερμοκρασιεσ .Δυστυχώς δεν ηχα την φωτ..μηχανή μαζί μου.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top