Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Οκ...κανενα προβλημα...αλλα θεωρώ πως ολες οι κατανομες στα 25 τμχ. Π.Χ. δεν θα ειναι οι ιδιες...η οσο το δυνατον ιδιες...γιατι αλλοτε ανοιξουν 2 ή 1 πεταλα ή 3...
Ναι ίσως να είχαν σταθερά καλύτερη κατανομή
 
Την ανέβασα την mbx36, αυτό που έγραψες Γιάννη είναι μεγάλο κεφάλαιο στην ιδιογομωση, δηλαδή να μπορέσεις να γεμίσεις πολύ χαμηλότερο βάρος από αυτό που συστήνει ο κατασκευαστής. Νομίζω πως είναι και ο λόγος που στρέφονται στο γέμισμα πολλοί από εμάς, να φτιάξουμε φυσίγγια που να ξεπερνάνε κατά πολύ τα εμπορικά. Ενώ αυτό είναι σχετικά εύκολο στα διασποράς, όπου η αυξημένη πίεση συνήθως βοηθάει, στα φυσίγγια για πολύ μακρινές και συγκεντρωτικες τουφεκιές θέλει μεγάλη προσπάθεια. Αν πετύχεις να κάνεις μια πυριτιδα να καεί με πολύ λιγότερα γραμμάρια από τα κανονικά της, λογικά θα έχεις και χαμηλές πιέσεις και ψηλές ταχύτητες, αλλά πάντα ΑΝ ΤΟ ΠΕΤΎΧΕΙΣ.
Η mbx36 βγάζει ωραίο φυσίγγι στα 31 γραμμάρια σε πεντασταδιακο,
12/68.5 688 1.60 Giovani 20 +φελλός cal 20 3mm 31γρ ν9 τελικό 56.5
 

Το έκανα όπως μου είπες αλλά τα ίδια γιατί; ;

Γιατι το πατησε η καμηλα .....και το εκανε πλατύ..... :D
Δεν ειρωνευομαι...πλακα κανω... :)
Το πιθανοτερο η πυριτιδα εχει παρει υγρασια....ΕΑΝ το εκανες οπως σου ειπα!!! :cool:
 
Γιατι το πατησε η καμηλα .....και το εκανε πλατύ..... :D
Δεν ειρωνευομαι...πλακα κανω... :)
Το πιθανοτερο η πυριτιδα εχει παρει υγρασια....ΕΑΝ το εκανες οπως σου ειπα!!! :cool:
Οτι ειδες στην φωτογραφία και ειπες οκ
 
Ναι όλα τα ίδια σκαγια με 4τσοκ είναι μαλλινη γνήσια. Όχι άλλα σκαγια δεν έχω.
Από μάλλινες δεν ξέρω αλλά τόσα διαφορετικά φυσίγγια κ να μην τρυπήσουν είναι λίγο περίεργο... Δοκίμασε με καμία άλλη παρτίδα σκάγια αν έχεις...
 
Από μάλλινες δεν ξέρω αλλά τόσα διαφορετικά φυσίγγια κ να μην τρυπήσουν είναι λίγο περίεργο... Δοκίμασε με καμία άλλη παρτίδα σκάγια αν έχεις...
Θα κόψω από εργοστασιακό να πάρω να δω αν είναι θέμα σκάγια.
 
Νικολα σου εχουμε δωσει αρκετες συμβουλες,,,,Τσεκαρε την πυριτιδα για υγρασια...και τα σκαγια σου
οπως σου λεει ο Αρης.....
Δεν υπαρχει κατι αλλο...
Στο ντενεκε δεν έπρεπε να τρυπησουν;.. όλες υγρασία έχουν; ; εμένα βρηκε το ποτάμι; ;
 
Νικόλα πολύ περίεργο μου φαίνεται αυτό που σου συμβαίνει με τα φυσίγγια!
Ειδικά πυρίτιδα όπως η S4 να μην τρυπάει είναι από τα σενάρια που δύσκολα εξηγούνται!
Αυτο πιστεύω και εγώ 25μ 7αρια με 4τσοκ και 391 και τα φυσίγγια με κενο 5+χιλ κ.α.χ όλες οι πυρίτιδες.
 
Στο ντενεκε δεν έπρεπε να τρυπησουν;.. όλες υγρασία έχουν; ; εμένα βρηκε το ποτάμι; ;

Και MB32 1.80X34 MB36 1.85X35 S4 1.60Χ34
SIPE 1.70Χ35 TEKNA 1.90X36
Δεν έπρεπε να τρυπησουν; ;

Εσυ δεν το καταλαβαινεις οτι επρεπε να τρυπησουν ???

Σιγουρα κατι δεν κανεις σωστα.....Αλλιως εσενα βρηκε το ''ποταμι''....
Τσεκαρε τα σκαγια σου !!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top