Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μαριε η παρατηρηση μου αφορουσε την εξεταση κατανομης και αρχικης ταχυτητας... Γι αυτο εγραψα οτι ο Βασιλης το εσωσε λιγο οταν ανεφερε την ποιοτητα των σκαγιων...
Οταν γινεται και ελεγχος διατρησης κλειδωνει το θεμα περισσοτερο, οταν δεν γινεται το αποτελεσμα ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΑΝΤΑ ειναι μισο... Κ το λεω αυτο με δειγμα χιλιαδων φυσιγγιων σε πινακες κ κυνηγι ταυτοχρονα... Εχεις ενδειξη αλλα οχι δεδομενο αποτελεσμα...
 
και μια που είπα για "ελάχιστο στατιστικό πληθυσμό", με 3-4 βολές στον πίνακα (+με δοκιμια διάτρησης) τον έχεις!
στο κυνήγι με πόσες βολές σε θήραμα τον έχεις; 100; 200; 500;
Εγω προσωπικα συνηθως δυο κουτια φτιαχνω, 50 φυσιγγια, και τους δινω παντα και δευτερη ευκαιρια αν δω οτι ειμαι μια μερα ορτσα και δεν παει η τουφεκια στο θηραμα, δοξα το θεω αυτο εχω τη δυνατοτητα να το καταλαβαινω ακομα....
Στις 50 τουφεκιες βγαινει συνηθως ενα καλο αποτελεσμα για το τι πρεπει να διορθωθει για να δουλεψει στα γουστα μου το φυσιγγι, ΓΙΑ ΜΕΝΑ παλι...
 
Επίσης όσοι θεωρούν ότι το χαρτί δεν λέει όλη την αλήθεια ας το ξανασκεφτούν βλέποντας αυτή την τουφεκιά και την αρχική ταχύτητα :)
Κοβεσαι για Σεπτέμβρη.Θα γράψεις 1000 φορές με το αριστερό χέρι... Ξέχασα την ουρά της ντουφεκιας.
 
Δοκιμη με ''νανακια'' που τα ονομαζω εγω.... για εναν πολυ καλο φιλο !!!
Αυτην την φορα με SIPE και 24 γραμμαρια....σε αστεροειδες κλεισιμο και σε ρελι ...
Πολυς ο αερας στοχους δεν μπορουσα να βαλω....ουτε να κρατησω τον ταχογραφο .
Ελληνας ειμαι....βρηκα την λυση...ταχογραφησα το αστεροειδες κλεισιμο....το τροποποιησα και το
εφερα εκει που θελω!!
Ρελιαστο αργοτερα η αυριο μαζι με στοχους !!!

εικόνα_Viber_2022-03-10_13-13-26-395.jpgεικόνα_Viber_2022-03-10_13-13-37-868.jpgεικόνα_Viber_2022-03-10_13-13-58-559.jpgεικόνα_Viber_2022-03-10_13-13-45-554.jpg
 
Ωραία ιδέα!Βάλε την τηλεόραση απέναντι που δεν την παίρνει ο αέρας και ξαναριξε.

Κατσε.....προσπαθω να γλυτωσω απο τα χερια της κυρας μου....Θελει να με πεταξει εξω απο το
παραθυρο.... :D
Την ξεπαγιασα.....
 
Και την ξεκουφανες............
Πρόσεχε μόνο μην περναει ανέμελος κ τραγουδωντας ο ταχυδρόμος με την τσάντα χιαστί κ τον αλφαδιασεις.... Χαχαχα
...με όλο το σεβασμό προς όλες τις συζύγους που τις υπέρ-αγαπούμε!:).RESPECT.

...αλλά που και που θέλουν 'κανα γυμνάσιο πανικού... είναι για να στρώνει η φύση τους...αλλιώς σε μια καρέκλα απ' έξω θα καθόμαστε ...σαν το μινί-μινί!;).sarcastic..sarcastic..sarcastic.

topic.
 
Μαριε η παρατηρηση μου αφορουσε την εξεταση κατανομης και αρχικης ταχυτητας... Γι αυτο εγραψα οτι ο Βασιλης το εσωσε λιγο οταν ανεφερε την ποιοτητα των σκαγιων...
Οταν γινεται και ελεγχος διατρησης κλειδωνει το θεμα περισσοτερο, οταν δεν γινεται το αποτελεσμα ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΑΝΤΑ ειναι μισο... Κ το λεω αυτο με δειγμα χιλιαδων φυσιγγιων σε πινακες κ κυνηγι ταυτοχρονα... Εχεις ενδειξη αλλα οχι δεδομενο αποτελεσμα...
Εγω προσωπικα συνηθως δυο κουτια φτιαχνω, 50 φυσιγγια, και τους δινω παντα και δευτερη ευκαιρια αν δω οτι ειμαι μια μερα ορτσα και δεν παει η τουφεκια στο θηραμα, δοξα το θεω αυτο εχω τη δυνατοτητα να το καταλαβαινω ακομα....
Στις 50 τουφεκιες βγαινει συνηθως ενα καλο αποτελεσμα για το τι πρεπει να διορθωθει για να δουλεψει στα γουστα μου το φυσιγγι, ΓΙΑ ΜΕΝΑ παλι...
Χαίρομαι που συμφωνούμε Άρη
να προσθέσω ότι πάντα ΕΝΔΕΙΞΗ έχουμε και ποτέ το αποτέλεσμα δεν είναι 1000% δεδομένο
αλλά αν έχουμε και διατρήσεις και μένουσες τότε η ένδειξη είναι ΠΟΛΥ ΙΣΧΥΡΗ οπότε καταλήγουμε σε ΑΣΦΑΛΕΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ....
 
...με όλο το σεβασμό προς όλες τις συζύγους που τις υπέρ-αγαπούμε!:).RESPECT.

...αλλά που και που θέλουν 'κανα γυμνάσιο πανικού... είναι για να στρώνει η φύση τους...αλλιώς σε μια καρέκλα απ' έξω θα καθόμαστε ...σαν το μινί-μινί!;).sarcastic..sarcastic..sarcastic.

topic.
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΆΠΤΕΝ ΓΑΤΟΣΚΊΣΤΗ!!!! .shake hands.
 
Η ΠΟΙΆ;;;;
ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!!!
δεν ξέρω αν στα μέρη πέταξες χαρταετό Κώστα, εγώ πάντως έφτιαξα χιονάνθρωπο!!!! .very funny..very funny..very funny..very funny.
Πεταξαν τα γειτονακια μου....να δεις πως κατεβαιναν με 1* στα 100m.......yel..big smile.
ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!!!
Να'σαι καλα...υγεια!!! .sarcastic.
 
Δεν υπάρχει κακό όπλο, μόνο κακά φυσίγγια για ένα όπλο.
Το όπλο πρέπει απλά να σου έρχεται, να είναι αξιόπιστο και μη προβληματικό.
Επίσης να σου αρέσει.
Κατά 99% τότε σε καλύπτει αν το θες για γενικό κυνήγι.
+100
 
Επίσης όσοι θεωρούν ότι το χαρτί δεν λέει όλη την αλήθεια ας το ξανασκεφτούν βλέποντας αυτή την τουφεκιά και την αρχική ταχύτητα :)
Προσωπικά απο το χαρτι ξεκινάω και την διατρηση στο τενεκε επειδη δεν εχω όργανο για τις ταχυτητες ωστόσο αποψεις που λενε οτι μπορει στο χαρτι να μη αποδιδει καλα αλλα στο κυνηγι σκοτωνει εμενα δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο μεχρι σημερα και πιστέψτε με καθε χρονο δοκιμαζω με αυτο τον τροπο τα υποψηφια φυσιγγια που εχω επιλεξει και στην συνεχεια κανω την αγορα μου και ο λογος γιατι περσινό φυσιγγιο το ιδιο την επομενη χρονια να μην ειναι το ιδιο για τους ευνοητους λογους που γνωριζεται.Δοκιμη καθε σαιζον.Ποτε μεχρι σημερα δεν με απογοητευσε αυτος ο τροπος επιλογης.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top