Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
...................Βλέπεις αμερικανικά με κλείσιμο ίσα που να συγκρατεί τα σκάγια ( για χαμηλή Pmax, ) και 365 μ/δ. Εμείς οι πονηροι το αντιγράφουμε, αλλά επειδή γνωρίζουμε καλύτερα το ανεβάζουμε στα 420 μ/δ και με πίεση 400 bar πιο πάνω.
Ξεκίνησες είπες, είπες, είπες.... αλλά δεν το τέλειωσες Λευτέρη....
να το τελειώσω εγώ;
Εμείς οι πονηροι το αντιγράφουμε, αλλά επειδή γνωρίζουμε καλύτερα το ανεβάζουμε στα 420 μ/δ και με πίεση 400 bar πιο πάνω, με αποτέλεσμα να παραμορφώνονται τα σκάγια και να φρενάρουν!
 
Ξεκίνησες είπες, είπες, είπες.... αλλά δεν το τέλειωσες Λευτέρη....
να το τελειώσω εγώ;
Εμείς οι πονηροι το αντιγράφουμε, αλλά επειδή γνωρίζουμε καλύτερα το ανεβάζουμε στα 420 μ/δ και με πίεση 400 bar πιο πάνω, με αποτέλεσμα να παραμορφώνονται τα σκάγια και να φρενάρουν!

Χαλαρωσε βρε φιλε!!!! Σαν τον Ελληνα κανείς...και ξερεις τι εννοω....

Μην κατηγορουμε συνεχεια τον Ελληνα....Με Ελληνικα μυαλα πηγαν μπροστα πολλοι λαοι!!!! :)
 
Χαλαρωσε βρε φιλε!!!! Σαν τον Ελληνα κανείς...και ξερεις τι εννοω....

Μην κατηγορουμε συνεχεια τον Ελληνα....Με Ελληνικα μυαλα πηγαν μπροστα πολλοι λαοι!!!! :)
Ναι Ελληνικά μυαλά ανύψωσαν την επιστήμη και την γνώση..... μεθοδικά μυαλά όμως όχι τσαπατσούλικα και ξερόλικα!
Φοβού την οίηση του ελληνα την έπαρση του ημιμαθή....

παράδειγμα για να καταλάβεις τι σΕ λέω:
αν 2-3 από εμάς τους "κολλημένους" είχανε τα "καλούδια" που έχει η Λάμπρο ή η Δορκας τι φυσίγγια θα φτιάχναμε;;; θα ήταν ή δεν θα ήταν ΚΛΑΣΕΙΣ ανώτερα Ο,Ε,Ο;;;;;

ωχ τώρα θα με μαλώσει ο καπτα-Γιάννης.........
 
Ξεκίνησες είπες, είπες, είπες.... αλλά δεν το τέλειωσες Λευτέρη....
να το τελειώσω εγώ;
Εμείς οι πονηροι το αντιγράφουμε, αλλά επειδή γνωρίζουμε καλύτερα το ανεβάζουμε στα 420 μ/δ και με πίεση 400 bar πιο πάνω, με αποτέλεσμα να παραμορφώνονται τα σκάγια και να φρενάρουν!
....για την ασφάλεια τους...μη τρακάρουν πουθενά!!!!;).sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
Ναι Ελληνικά μυαλά ανύψωσαν την επιστήμη και την γνώση..... μεθοδικά μυαλά όμως όχι τσαπατσούλικα και ξερόλικα!
Φοβού την οίηση του ελληνα την έπαρση του ημιμαθή....

παράδειγμα για να καταλάβεις τι σΕ λέω:
αν 2-3 από εμάς τους "κολλημένους" είχανε τα "καλούδια" που έχει η Λάμπρο ή η Δορκας τι φυσίγγια θα φτιάχναμε;;; θα ήταν ή δεν θα ήταν ΚΛΑΣΕΙΣ ανώτερα Ο,Ε,Ο;;;;;

ωχ τώρα θα με μαλώσει ο καπτα-Γιάννης.........
...τουναντίον Μάριε μου!.shake hands.


...αλλα αναρωτιέμαι , γιατί δεν το κάνουν ?.think.....έλλειψη τεχνογνωσίας?...άλλοι οι λόγοι?.....εσείς θα μπορούσατε.....να καλύψετε το σύνολο των Ελλήνων Κυνηγών?....αυτοί τι Θέλουν?.think.
 
τώρα εγώ φταίω να σΕ πω ότι το κειμενο που μας έδωσες τελευταία πραγματευεται ζώνες ασφαλείς και αερόσακους για τα σκάγια;;;; .yelling.
.yelling..yelling..yelling.
....σώπα! .....yel..yel..yel.....μη τα λες αυτά ....θα το πάρουνε χαμπάρι οι οι οικολόγοι και θα μοιράζουνε αερόσακους στις φάσσες.....sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
Μην κατηγορουμε συνεχεια τον Ελληνα....
Δεν κατηγορούμε τον Έλληνα γενικά Νίκο.
Τον άχρηστο Έλληνα κατηγορούμε που δεν μπορεί να βγάλει ένα άξιο και σταθερό φυσίγγι, χρόνια τώρα !!!!
Αντίθετα τα σκατεύει περισσότερο ...
Και δεν μιλάω για τους μικροβιοτέχνες ... !!!!
Με Ελληνικα μυαλα πηγαν μπροστα πολλοι λαοι!!!! :)
Αλλά εμείς πηγαίνουμε συνεχώς πίσω φίλε ... αυτό μου την σπάει ...
 

Σιγα τα ακριβά.. 11€ το φυσίγγι.. και με παρακαλουνε οι φίλοι λαγαδες να τα δώσω :D
Αλλα ο λαγος άκουγε το μπαμ και έπεφτε.
Είχα πάρει και εγώ όταν είχαν πρωτοεμφανιστεί για λαγό αλλά η ζωή τα έφερε να τα ρίξω σε παγάνα
Κάθε μπαμ που έριχνα ανέβαζα και ένα βαθμό πυρετό
 
Παρά τον κίνδυνο να με πουν ξερόλα θα πω κάτι για το κλείσιμο αυτού του Remington. Οι έμπειροι όπως Νίκος, Στέλιος, Γιάννης ,Δημήτρης και σίγουρα πολλοί άλλοι πρώτο θα δούνε όπως όλοι την λακκούβα αλλά η προσοχή τους θα καταλήξει στο ρηχό και παχύ ρελι. Σε ένα τέτοιο ρελι ,που ασφαλώς δεν προέκυψε κατά λάθος, για να μην υποχωρήσει με τον καιρό και ανοίξει το κλείσιμο η λακκούβα και η οριακά ελάχιστη συμπίεση των σκαγιων είναι απαραίτητη. Το γιατί όλα αυτά από την πρώτη σε τεχνογνωσία εταιρεία στον κόσμο, θα πρέπει να μας προβληματίζει.
 
Εγώ πάλι γιατί πιστεύω ότι τα μηχανήματά τους τα έχουν "παίξει" μετα τα τόσα δις φυσίγγια που έχουν γεμίσει και χρειάζονται ανανέωση;
Το ίδιο συμβαίνει και με τα Federal, ενώ τα Winchester έχουν πιο ¨εμφανίσιμο" κλείσιμο, εφάμιλλο των Ευρωπαικών.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top