Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Στα 30 μέτρα μπορεί να μην τρυπάει το 7αρι... Αλλά τις προηγούμενες φορές δοκίμαζες στα 25, γιατί άλλαξες τώρα απόσταση κ δεν έχεις μέτρο σύγκρισης?
Και 25 εριξα τα ίδια αποτέλεσμά.. πήγα για αρχή 30μ επιδει ήταν νίκελ και χάλκινα τα σκαγια..
 
Δεν νομίζω να τρυπάει ρε Νίκο το 7αρη... Δεν είμαι κ σίγουρος βέβαια,μια ψιλό αναδρομή που έκανα,,,,δεν νομίζω....άσε που τον τενεκέ σου τον κόβω να είναι φέτας❓‼️
Τριπόλεως είναι και ακριβές χαχαχαχαχα...
Δεν ξέρω θα δ και ρεμινκτον τι κάνει και MB LONG RANGE θυμάμαι τρυπαγαν... Ελληνικό κανένα.
 
Ααα ξεχασα και κατει σημαντικο.σε ρελιαστο δεν της βρηκα ποτε,και της εψαξα παρααα πολη,λεο κατει δεν θα κανω σοστα.διαβασα ομως στο ιταληκο πολβερη για την 800ρα οτη δεν μπορουσαν να την βρουν σε ρελι με τηποτα
Προχθές από σπόντα την είδα αυτήν την 800αρα σε ιταλικό σαιτ να πουλιέται....μαγαζί δηλαδή....
 
βρε Νικόλα τι 7αρια μας λες;
αυτά που δείχνεις 9αρια και 9μισαρια (ιταλικο 10αρι) είναι!
Αυτα ειναι που βρήκα Μετά την τουφεκιά στο ντενεκι ειναι με παραμόρφωση.. διχνω τι έπαθε το κάθε ένα... πάλεψα ξανα πάλεψα δεν τρυπάει με 7αρια.
 
Και η διατρηση...

View attachment 44503View attachment 44504View attachment 44505View attachment 44506

Και σας ρωταω....Εαν δεν ειχε διατρηση το Ν7 στα 30 μετρα.....πως με Ν7,5 σκαγια θα επεφταν οι φασσες
στα ιδια μετρα ?????
Ανεβασα και την παραμορφωση σκαγιων...
Νίκο Καλημέρα!:)

Δεν κατάλαβα την ερώτηση?

Ανεξάρτητα με το τεστ διάτρησης νομίζω οτι με αυτήν την ταχύτητα η Νο 7 η 7μισι δεν τίθεται θεμα διατρητικότητας για την φάσσα στα 30 μέτρα...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top