Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Όλα γίνονται καλά όταν ρίχνονται από σοβαρά όπλα όχι μοντελακια καταλαβαίνετε τι εννοώ.Και τα σοβαρά όπλα θέλουν και την ανάλογη περιποίηση συχνή μαλιστα ενώ κάποια που τα περιποιησε μια φορά το χρόνο σου λέει με αυτό το μα/κα θα ασχολουμαστε και απλά κάνουν μπαμ.
 
Όλα γίνονται καλά όταν ρίχνονται από σοβαρά όπλα όχι μοντελακια καταλαβαίνετε τι εννοώ.Και τα σοβαρά όπλα θέλουν και την ανάλογη περιποίηση συχνή μαλιστα ενώ κάποια που τα περιποιησε μια φορά το χρόνο σου λέει με αυτό το μα/κα θα ασχολουμαστε και απλά κάνουν μπαμ.
Μην προτρέχεις ... θα ρίξω και με τον όλμο :)
 
Εντάξει παιδιά ... Από συγκέντρωση νορμάλ.
Από διάτρηση πληρώστε την εσείς 17 ευρώ 🤣
Εγώ δεν την ξαναπληρώνω.
Ρε μπας και είχε πράγματι διαμάντια μέσα ;;;
.think.
3 κιλά προβατίνα θα περνάμε γαμωτ.... Άιντε με τα πειράματα...
 
Όλα γίνονται καλά όταν ρίχνονται από σοβαρά όπλα όχι μοντελακια καταλαβαίνετε τι εννοώ.Και τα σοβαρά όπλα θέλουν και την ανάλογη περιποίηση συχνή μαλιστα ενώ κάποια που τα περιποιησε μια φορά το χρόνο σου λέει με αυτό το μα/κα θα ασχολουμαστε και απλά κάνουν μπαμ.
Εσύ περιμένεις με κάννη που βγάζει 60% συγκέντρωση με αυτό το φυσίγγι να δεις κάτι; Άσε, δεν μιλάω άλλο... Τουλάχιστον η κατανομή το σώζει
Δεν πρέπει να με βάζετε στην πρίζα ... 😍
Σας υποσχέθηκα να χρησιμοποιήσω τον όλμο.
Κρατάω την υπόσχεσή μου.
Και αφού τον έβγαλα έκανα μερικά ακόμα συγκριτικά (ίδια μέρα, ίδια φυσίγγια, ίδια απόσταση, ίδια ονομαστικά τσοκ) που θα αποκαλυφθούν εν καιρώ.
Δεν τα βάζω τώρα για να μην αρχίσετε τα κλάματα. 🤣
Η παρακάτω βολή στα 36,5m ακριβώς με 1187 mod μαμά και M2 3* μαμά.

1187 M2 - Gamebore No5 34gr.jpg
 
Δεν πρέπει να με βάζετε στην πρίζα ... 😍
Σας υποσχέθηκα να χρησιμοποιήσω τον όλμο.
Κρατάω την υπόσχεσή μου.
Και αφού τον έβγαλα έκανα μερικά ακόμα συγκριτικά (ίδια μέρα, ίδια φυσίγγια, ίδια απόσταση, ίδια ονομαστικά τσοκ) που θα αποκαλυφθούν εν καιρώ.
Δεν τα βάζω τώρα για να μην αρχίσετε τα κλάματα. 🤣
Η παρακάτω βολή στα 36,5m ακριβώς με 1187 mod μαμά και M2 3* μαμά.

View attachment 61114
Έχεις πέσει σε μάπα Ρεμί,δεν εξηγείται με κανέναν άλλον τρόπο!
 
Δεν πρέπει να με βάζετε στην πρίζα ... 😍
Σας υποσχέθηκα να χρησιμοποιήσω τον όλμο.
Κρατάω την υπόσχεσή μου.
Και αφού τον έβγαλα έκανα μερικά ακόμα συγκριτικά (ίδια μέρα, ίδια φυσίγγια, ίδια απόσταση, ίδια ονομαστικά τσοκ) που θα αποκαλυφθούν εν καιρώ.
Δεν τα βάζω τώρα για να μην αρχίσετε τα κλάματα. 🤣
Η παρακάτω βολή στα 36,5m ακριβώς με 1187 mod μαμά και M2 3* μαμά.

View attachment 61114
Έχεις χαλάσει την κάννη της ρεμι με τα μονόβολα κ τα βόλια, δεν εξηγείται αλλιώς
 
Έχεις πέσει σε μάπα Ρεμί,δεν εξηγείται με κανέναν άλλον τρόπο!
Ναι ναι .... 😂
Αυτό είναι 🤣
Ειδική παραγγελία πριν 23 χρόνια για να ρίχνει λίγο χειρότερα από την Μ2 😂

ps
Δάσκαλε πλάκα κάνω, αλλά οι τουφεκιές είναι πραγματικές.
 
Δεν ρίχνεις καμία ντουφέκια σε κάνα κατάλογο στα 50 μέτρα να μετρήσεις φύλλα να δούμε και διάτρηση του φυσιγγίου και των όπλων .Αφού την κάνεις τη δουλειά καντη σωστή.Για να σου πω μετά τι συμβαίνει.
Μην τον Μπριζωνεις.. Την εχει έτοιμη από το καλοκαίρι κ θα κλαις Ιωάννη...
 
Εγώ γιατί να κλάψω φιλαράκι μου απλά θέλω να δω και τις διατρήσεις γιατί από το πρώτο δείγμα ξέρω ότι ακριβώς η Ρεμίνγτον κάνει αυτό που πρέπει,εάν έχει και πραγματικά μεγαλύτερη διάτρηση με το συγκεκριμένο φυσίγγι .Αυτή είναι η Ρεμίνγτον οποίος διαβάζει τη ντουφέκια καταλαβαίνει τι λέω .
 
Ασε Ιωάννη... Ξέρουμε τι θες να δεις... Αλλά δεν θα το δεις.. Διότι υπάρχει μόνο στη φαντασία σου.... Κάτσε να σου αποκαλύψω τώρα γιατί βαράει καλά η μ2 του Βασίλη... Όταν ριχνει με τη μ2 κάνει αυτό... Οπότε κερδίζει 4-5 μέτρα... Αϊντε.. Όλα εγω θα σας τα λέω;;;
Screenshot_20221125_211358_Chrome.jpg
 
Δεν ρίχνεις καμία ντουφέκια σε κάνα κατάλογο στα 50 μέτρα να μετρήσεις φύλλα να δούμε και διάτρηση του φυσιγγίου και των όπλων .Αφού την κάνεις τη δουλειά καντη σωστή.Για να σου πω μετά τι συμβαίνει.
Όταν θα έχω πρόβλημα διάτρησης θα το κάνω ... να είσαι σίγουρος.
Μέχρι στιγμής δεν έχω.

Αν είχα τζελ, θα το έκανα.
Άσε την διάτρηση στην άκρη και πάμε στις συγκεντρώσεις ...

Πες μου αν μπορείς δύο πράγματα
1. Πως είναι δυνατόν 2 κάνες που ρίχνουν το ίδιο φυσίγγι την ίδια στιγμή η μια να κάνει τα σκάγια νιανιά και η άλλη όχι.
Εκτός αν πιστεύεις ότι οι παραμορφώσεις συμβαίνουν στο τσοκ ή στην κίνηση στον αυλό ... τότε οκ, διαφωνούμε εξ αρχής.
2. Επίσης πες μου πως είναι δυνατόν μολύβδινα σκληρότατα σκάγια σε παγκοσμίως γνωστά φυσίγγια με 2 διαφορετικά όπλα (ένα μάπα και το άλλο τούφεκος) να μην δίνει κανένα σφιχτές τουφεκιές στα 36,5m.

Εδώ είναι η ουσία ...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top