Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Η ερωτηση μου ειναι απλη:Γιατι δεν εριξες και με τα δυο οπλα με το μαμισιο το full?
Ρε που μπλέξαμε ... .hair.

Στην τελευταία δοκιμή ?
Κάτσε να σου δώσω γραπτή αναφορά ...

Διότι είχα πάει σκοπευτήριο με το LM για πιατάκια και το Full για να δοκιμάσω ένα φυσίγγι του @vazelos .
Τυχαία βρεθήκαμε με έναν που είχε maxus.
Και αυτός για πιατάκια πήγαινε ... δεν τον γνώριζα.
ΒΡΕΘΗΚΑΜΕ ΤΥΧΑΙΑ ... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Το πιο σφιχτό τσοκ που είχε πάνω του ήταν το 2,5 και εγώ είχα μόνο το LM και το F.
Ρίξαμε 1 φυσίγγι.

Το 2,5 θεωρητικά δίνει γύρω στο 60+% και το F 70%.
Έδωσαν τα ονομαστικά τους.
Αναμενόμενο.

Ευχαριστημένος τώρα ?

Σορρυ δεν το προσεξα... δεκτο και κατανοητο αλλα ετσι οπως εγινε η δοκιμη δεν μπορεις να βγαλεις ασφαλη συμπερασματα...
Φυσικά δεν βγάζεις ασφαλή συμπεράσματα αφού ρίξαμε από ένα φυσίγγι ... 2 μου είχε δώσει ο @vazelos
Να γεννούσα άλλα 8 ?
Και 10 να μου έδινε σιγά μην έριχνα 5+5 να καθίσω να μετράω σκάγια.

Δεν με ενδιαφέρουν τα ΑΣΦΑΛΗ συμπεράσματα ούτε να αποδείξω ότι το ένα όπλο βαράει πιο σφιχτά από το άλλο.
Σας έχω βάλει 15 συγκριτικά και κόλλησες με αυτό, ενώ άλλοι με τα δέκατα μεταξύ M2 και 1187.

Εεεεε ναι τα δέκατα και το φυσίγγι παίζει ρόλο ...
 
Ρε που μπλέξαμε ... .hair.

Στην τελευταία δοκιμή ?
Κάτσε να σου δώσω γραπτή αναφορά ...

Διότι είχα πάει σκοπευτήριο με το LM για πιατάκια και το Full για να δοκιμάσω ένα φυσίγγι του @vazelos .
Τυχαία βρεθήκαμε με έναν που είχε maxus.
Και αυτός για πιατάκια πήγαινε ... δεν τον γνώριζα.
ΒΡΕΘΗΚΑΜΕ ΤΥΧΑΙΑ ... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Το πιο σφιχτό τσοκ που είχε πάνω του ήταν το 2,5 και εγώ είχα μόνο το LM και το F.
Ρίξαμε 1 φυσίγγι.

Το 2,5 θεωρητικά δίνει γύρω στο 60+% και το F 70%.
Έδωσαν τα ονομαστικά τους.
Αναμενόμενο.

Ευχαριστημένος τώρα ?


Φυσικά δεν βγάζεις ασφαλή συμπεράσματα αφού ρίξαμε από ένα φυσίγγι ... 2 μου είχε δώσει ο @vazelos
Να γεννούσα άλλα 8 ?
Και 10 να μου έδινε σιγά μην έριχνα 5+5 να καθίσω να μετράω σκάγια.

Δεν με ενδιαφέρουν τα ΑΣΦΑΛΗ συμπεράσματα ούτε να αποδείξω ότι το ένα όπλο βαράει πιο σφιχτά από το άλλο.
Σας έχω βάλει 15 συγκριτικά και κόλλησες με αυτό, ενώ άλλοι με τα δέκατα μεταξύ M2 και 1187.

Εεεεε ναι τα δέκατα και το φυσίγγι παίζει ρόλο ...
Ενταξει ρε Βασιλη μη συγχιζεσαι...
 
Αυτές είναι παραμορφωσεις πολύ σκληρών σκαγιών σε ελαφριά γόμωση και με πολύ χαμηλή μέγιστη πίεση, υποθέτω αφού είναι αμερικανικό γυρστα 450 μπαρ. Αν δεις τα σκάγια ίδιο νούμερο σε γόμωση 36+ γραμμάρια, με 750+ μπαρ, μετά από την βολή θα νομίσεις ότι τα πλάκωσαν βράχια.
Πολη σοφη κουβεντα ειπες τωρα.τα ειπες ολα
 
Ναι 1000 ευρώ με σπασμένη βάση φιλική τιμή. Την θες ;
Μην βλέπεις τα χαρτιά.
Δεν λένε τίποτα.
Στο κυνήγι κεντάει 🤣
Κρατάει σκάγια μετά τα 70μ. 🤣
Τα 36,5 της φαίνονται πολύ κοντά.
Υποτιμά σε τέτοιες αποστάσεις να αποδώσει.
🤪
Φυσικά και θα την ήθελα αλλά μετά θα το μετανιώσεις και δεν θέλω να χαλάσουμε τις καρδιές μας.:cool:
Δεν μου δίνεις καλύτερα την Μ2 και να αγοράσεις μια καινούρια; Αφού όλες ίδιες είναι!:D
 
Βρε να κάνω την δοκιμή όποτε μπορέσω ή θα μου πεις έχω λάθος κορδέλα (δεν έχω, λέιζερ αποστασιομετρο χρησιμοποιώ), έριξα λίγα φυσίγγια, έχω πειράξει το όπλο (δεν έχω πειράξει το όπλο), είπα ψέματα για την απόσταση κλπ.

Άμα είναι να την κάνουμε μαζί όποτε βρεθούμε. Αν και φοβάμαι ότι μπορεί να γκαντεμιασεις και τα δικά μου όπλα και να γίνουν σκορποσκαγιαστρες!
Όποιος χάσει, να περάσει τον άλλο ένα χέρι!.sex hard.
Μόνο έτσι θα βεβαιωθούμε για την ακρίβεια των δοκιμών!:p
 
Παιδιά,σαν θεατής παρατηρώ το εξής.Οχι σ'αυτο,αλλά και σε άλλα θέματα.Καποιοι κάνουν δοκιμές,και κάποιοι κρίνουν.Εδω δε βρισκόμαστε,ούτε να κρίνουμε ,ούτε να κριθούμε.Ο διάλογος είναι αυτός που θα φέρει την πρόοδο,να το πω ετσι.Οι δοκιμές είναι και χρονοβόρες και κοστοβορες. Κυνηγοί είμαστε.Ζηταμε στοιχεία και αποδείξεις μεταξύ μας , τέτοια,που ούτε αυτοί που κερδοσκοπούν εις βάρος μας ,δε μας τα παρέχουν.Ποια εταιρεία μας είπε ότι η αποτύπωση που σου παρουσιάζω,προέρχεται απ' αυτόν τον αυλό με αυτό το τσοκ κλπ.Παρατηρηστε με προσοχή τις δοκιμές των συναδελφων.Εχουν εξαιρετικό ενδιαφέρον.Περισσοτερο δε,οι δοκιμές που συνοδεύονται και με επιπλέον λεπτομέρειες.Αλλη η δοκιμή στον τενεκέ στα 40 βήματα,σεβαστή κι αυτή,κι άλλο μια δοκιμή πιο οργανωμένη.Δε λέω να σωπάσουμε, αλλά να ανοίξουμε αυτιά και μάτια για να γίνουμε καλύτεροι.Πανω απ'ολα ,οφείλουμε σεβασμό σε όλους αυτούς που αφιερώνουν χρόνο και χρήμα σε δοκιμες και μάλιστα,όπως αντιλαμβάνεστε,αφιλοκερδώς.Για σκεφτείτε μήπως πρέπει κι εμείς ν αντιπαραβαλλουμε τις δοκιμές μας,αντί να παραμένουμε θεατές και επικριτές αυτών.Μηπως μέσα απ'τις δοκιμές μας,αναθεωρήσουμε αυτά που είχαμε αξιώματα;Τα παραπάνω τα αναφέρω ως προβληματισμό και χωρίς τον παραμικρό εμπαιγμο για κανέναν.υγ.Ασχετο. GIAN ,το Γιάνης με ένα ν,πως προκύπτει;Ρωτάω εσένα ,γιατί τον άλλον...δεν..
 
Παιδιά,σαν θεατής παρατηρώ το εξής.Οχι σ'αυτο,αλλά και σε άλλα θέματα.Καποιοι κάνουν δοκιμές,και κάποιοι κρίνουν.Εδω δε βρισκόμαστε,ούτε να κρίνουμε ,ούτε να κριθούμε.Ο διάλογος είναι αυτός που θα φέρει την πρόοδο,να το πω ετσι.Οι δοκιμές είναι και χρονοβόρες και κοστοβορες. Κυνηγοί είμαστε.Ζηταμε στοιχεία και αποδείξεις μεταξύ μας , τέτοια,που ούτε αυτοί που κερδοσκοπούν εις βάρος μας ,δε μας τα παρέχουν.Ποια εταιρεία μας είπε ότι η αποτύπωση που σου παρουσιάζω,προέρχεται απ' αυτόν τον αυλό με αυτό το τσοκ κλπ.Παρατηρηστε με προσοχή τις δοκιμές των συναδελφων.Εχουν εξαιρετικό ενδιαφέρον.Περισσοτερο δε,οι δοκιμές που συνοδεύονται και με επιπλέον λεπτομέρειες.Αλλη η δοκιμή στον τενεκέ στα 40 βήματα,σεβαστή κι αυτή,κι άλλο μια δοκιμή πιο οργανωμένη.Δε λέω να σωπάσουμε, αλλά να ανοίξουμε αυτιά και μάτια για να γίνουμε καλύτεροι.Πανω απ'ολα ,οφείλουμε σεβασμό σε όλους αυτούς που αφιερώνουν χρόνο και χρήμα σε δοκιμες και μάλιστα,όπως αντιλαμβάνεστε,αφιλοκερδώς.Για σκεφτείτε μήπως πρέπει κι εμείς ν αντιπαραβαλλουμε τις δοκιμές μας,αντί να παραμένουμε θεατές και επικριτές αυτών.Μηπως μέσα απ'τις δοκιμές μας,αναθεωρήσουμε αυτά που είχαμε αξιώματα;Τα παραπάνω τα αναφέρω ως προβληματισμό και χωρίς τον παραμικρό εμπαιγμο για κανέναν.υγ.Ασχετο. GIAN ,το Γιάνης με ένα ν,πως προκύπτει;Ρωτάω εσένα ,γιατί τον άλλον...δεν..
Έτσι ,αλλά αντί για αυτό "κατεβαίνουμε με κασκόλ τις αεκ κ του ΠΑΟΚ" κ πέφτουν κατσαβίδια😆μόλις σφυρίξει οφσάιντ το γκολ👈
 
Φυσικά και θα την ήθελα αλλά μετά θα το μετανιώσεις και δεν θέλω να χαλάσουμε τις καρδιές μας.:cool:
Δεν μου δίνεις καλύτερα την Μ2 και να αγοράσεις μια καινούρια; Αφού όλες ίδιες είναι!:D
Αυτές οι 2 συγκεκριμένα δεν είναι ίδιες.

Η μια (αυτή που θα σου πουλήσω) έχει σπασμένη βάση, σπασμένο και κολλημένο πίρο interceptor latch, ξανακολλημένη αποθήκη στην βάση και πετάγεται ο αναστολέας φυσιγγίων από την βάση αλλά δεν είναι τίποτα ... παίρνεις ένα σφυρί, ένα ίσιο κατσαβίδι και βαράς μερικές σφυριές κεφαλώνεις την βάση και κάθεται ξανά στην θέση του.
Αλλά βαράει στα 100m.

Η άλλη (αυτή που θα κρατήσω) είναι κομπλέ .very funny.
Δεν σκοτώνει όμως λαγό στα 25μ.

Στο χαρτί είναι πάνω κάτω τα ίδια ... αλλά το χαρτί δεν λέει όλη την αλήθεια.

Αν θες την Μ2 στην πουλάω και αυτή αλλά θα σου κοστίσει όσο μια be diamond καινούργια ... είναι η μοναδική Μ2 που ρίχνει έτσι. 🤣
 
Last edited:
Αυτές οι 2 συγκεκριμένα δεν είναι ίδιες.

Η μια (αυτή που θα σου πουλήσω) έχει σπασμένη βάση, σπασμένο και κολλημένο πίρο interceptor latch, ξανακολλημένη αποθήκη στην βάση.
Αλλά βαράει στα 100m.

Η άλλη (αυτή που θα κρατήσω) είναι κομπλέ .very funny.
Δεν σκοτώνει όμως λαγό στα 25μ.

Στο χαρτί είναι πάνω κάτω τα ίδια ... αλλά το χαρτί δεν λέει όλη την αλήθεια.

Αν θες την Μ2 θα σου κοστίσει όσο μια be diamond καινούργια ... είναι η μοναδική Μ2 που ρίχνει έτσι.
Το αντίδοτο της ρεμ είσαι ρε άτιμο‼️👀😆
 
Οτι δοκιμη και να βαλεις δεν με πειθεις φιλε με το νεροπιστολο σου, ειδικα με μερικες απλα γελαω...το muler ως γνωστον σπαει τα κεντρα και γεμιζει πινακα, αλλα που να το ξερεις;;;;
Οταν θα κανεις σωστη δοκιμη θα μιλησουμε και σοβαρα...
και πως εννοείς την "σοβαρή δοκιμή";;;;
για ΔΕΙΞΕ ΜΑΣ να μάθουμε;;;;

"σοβαρή δοκιμή":
χμμμμμ στα 57 μέτρα ή βήματα ή γυαρδες τες πα ..... βάζει 7 σκάγια σε χαρτοπετσέτα με 49γρ #2 "μαυρος χάρος" της ξακουστής βιοτεχνίας του μαστρο-γιάννη από το κακοσάλεσ'.................. .very funny.
 
Οτι δοκιμη και να βαλεις δεν με πειθεις φιλε με το νεροπιστολο σου, ειδικα με μερικες απλα γελαω...το muler ως γνωστον σπαει τα κεντρα και γεμιζει πινακα, αλλα που να το ξερεις;;;;
Οταν θα κανεις σωστη δοκιμη θα μιλησουμε και σοβαρα...

Συγκρινεις 2.5 αστρα με φουλ+ και καμαρωνεις κι ολας...ριχνεις rem no4 που εχουν κορυφαια σκαγια και δεν δεχονται πολλες παραμορφωσεις και χαιρεσαι με 32 ευρω το κουτι!

Τωρα για το αν κανω δοκιμες στα 36.5 η στα 35 ασε να το ξερω εγω, μηπως εσυ μαγειρεψες λιγο τα μετρα με το Lm?

Απ τη μια 139 σκαγια και μετα στην αλλη δοκιμη 200+, κατσε καλα γιατι γελανε και οι πετρες...

Δεν την πιανεις την G3 με τιποτα με οτι τσοκ και φυσιγγι θες και στα 36.5 ριχνω με 6 αστρα οχι με φουλ🫡🫡🫡🫡

Οτι δοκιμη και να βαλεις δεν με πειθεις φιλε με το νεροπιστολο σου, ειδικα με μερικες απλα γελαω...το muler ως γνωστον σπαει τα κεντρα και γεμιζει πινακα, αλλα που να το ξερεις;;;;
Οταν θα κανεις σωστη δοκιμη θα μιλησουμε και σοβαρα...

Συγκρινεις 2.5 αστρα με φουλ+ και καμαρωνεις κι ολας...ριχνεις rem no4 που εχουν κορυφαια σκαγια και δεν δεχονται πολλες παραμορφωσεις και χαιρεσαι με 32 ευρω το κουτι!

Τωρα για το αν κανω δοκιμες στα 36.5 η στα 35 ασε να το ξερω εγω, μηπως εσυ μαγειρεψες λιγο τα μετρα με το Lm?

Απ τη μια 139 σκαγια και μετα στην αλλη δοκιμη 200+, κατσε καλα γιατι γελανε και οι πετρες...

Δεν την πιανεις την G3 με τιποτα με οτι τσοκ και φυσιγγι θες και στα 36.5 ριχνω με 6 αστρα οχι με φουλ🫡🫡🫡🫡
Είσαι ο νέος μας προεδρος!!!!!
.RESPECT.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top