Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Μια ωρα ''καραουλι'' μεσα στο αυτ/το να περιμενω να σταματησει η βροχη...να δοκιμασω ενα
σκοπευτικο...
Τελικα το μετρησα....Καλο βγηκε απο ταχυτητα....για στοχο ουτε λογος....αλλα μου αρεσε πολυ η ταχυτητα
που εδωσε...+ οτι ηταν ''κοφτή'' και πουπουλο τουφεκια!!!
Αυριο πιστευω οτι θα μου δωσει πολυ καλη αποτυπωση....εαν ολα ειναι οπως πιστευω ...θα γραψω και το
σεταπ....παλικαρια μου !!! :)
 
Τι νομίζεις τυχαία περνω τηλ την βερεττα για ελατήρια και επικρουστηρα!!σε δισκολες μερες πασπαλιζω και λιγη 24αρα εκει να δεις κλοτσο και μπαρ.

Εαν δεν θελεις κλωτσο και μπαρ....Κλεισε 24 γραμμαρια με 28αρα πυριτιδα....
Γρηγορη τουφεκια + πουπουλο....να ριχνεις και να το ευχαριστιεσαι !!!
Δοκιμασμενο !!!;):)
 
Για να λέμε και τις βλακειες μας... Εγώ δεν κρατήθηκα πήγα για παπια να τα ρίξω τα φυσιγγια με m92s στα 2,25gr x 39 νούμερο 5 +1,5 αλευρι με lb6 ελληνικό.
Το αποτέλεσμα... μακρινα και δυνατά σκότωματα, ΑΡΚΕΤΟ ΚΛΩΤΣΗΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΚΑΡΑΜΠΙΝΙΕΣ έπιασα τον εαυτό μου να διστάζει να τουφεκησει... Τα έβγαλα και τα ετοιμάζω για σφάξιμο.
Μάλλον τα παραφορτωσα όπως είπατε...
[/QUOTαν έβαζες 2 η 3νουμ θα μαλακωνε λιγο
 
Εαν δεν θελεις κλωτσο και μπαρ....Κλεισε 24 γραμμαρια με 28αρα πυριτιδα....
Γρηγορη τουφεκια + πουπουλο....να ριχνεις και να το ευχαριστιεσαι !!!
Δοκιμασμενο !!!;):)
Δεν εχω δοκιμάσει 24γρ στα παπια μεχρι 29 δουλεύω σε ενα οπλο .
 
σε δισκολες μερες πασπαλιζω και λιγη 24αρα εκει να δεις κλοτσο και μπαρ.

Με ''αυτο'' τι εννοεις ??? Στρωματοποιηση ???

ΥΓ. Παντα φιλικα και συναδελφικα.....Με τα σεταπ που γραφεις ( δοσολογιες ) εαν κανεις και στρωματοποιηση
ειναι θεμα χρονου....να την πατησεις...
Μην με παρεξηγησεις....αλλα καποιος επρεπε να στο πει αυτο και το θεωρησα υποχρεωση μου....Μια
οικογενεια ειμαστε...
Ευχομαι να μην συμβει τιποτα !!!
 
σε δισκολες μερες πασπαλιζω και λιγη 24αρα εκει να δεις κλοτσο και μπαρ.

Με ''αυτο'' τι εννοεις ??? Στρωματοποιηση ???

ΥΓ. Παντα φιλικα και συναδελφικα.....Με τα σεταπ που γραφεις ( δοσολογιες ) εαν κανεις και στρωματοποιηση
ειναι θεμα χρονου....να την πατησεις...
Μην με παρεξηγησεις....αλλα καποιος επρεπε να στο πει αυτο και το θεωρησα υποχρεωση μου....Μια
οικογενεια ειμαστε...
Ευχομαι να μην συμβει τιποτα !!!
Καλα κανεις δεν παραξηγω τίποτα το 2,30 με 37 το ριχνω χρόνια ,με τα στρώματα την εχω πατήσει και εβαλα μυαλό , οι περισσότερες συνταγές που την πατας ειναι φορτομενες σε σκαγια στα ανωτερα ορια της πυρίτιδας για αυτό τον λογο αποφεύγω τα πολλα φορτοματα σε σκαγια.
 
Ενα σκοπευτικο στα 28 γραμμαρια με Ας πυριτιδα....''ξερη'' τουφεκια + πουπουλο...!!!!
Αυτο που δεν ξερω ειναι εαν ειναι ''αργο'' για σκοπευτηριο....στην τσιχλα σιγουρα θα κανει κηδειες...
οι τσιχλες αφαντες ομως !!!

εικόνα_Viber_2022-12-12_09-03-03-378.jpg
εικόνα_Viber_2022-12-12_09-03-27-004.jpg
Καλημερα και καλη εβδομαδα και απο εδω παλικαρια μου !!!! :)
 
Ενα σκοπευτικο στα 28 γραμμαρια με Ας πυριτιδα....''ξερη'' τουφεκια + πουπουλο...!!!!
Αυτο που δεν ξερω ειναι εαν ειναι ''αργο'' για σκοπευτηριο....στην τσιχλα σιγουρα θα κανει κηδειες...
οι τσιχλες αφαντες ομως !!!

View attachment 62603
View attachment 62604
Καλημερα και καλη εβδομαδα και απο εδω παλικαρια μου !!!! :)
Μια χαρά είναι, τα περισσότερα σκοπευτικά αυτή την ταχύτητα βγάζουν, μην σε αγχώνουν τα φυσίγγια για το σκοπευτήριο... Αν κ έχεις τη μουρλια, σε καταλαβαίνω...
 
Μια χαρά είναι, τα περισσότερα σκοπευτικά αυτή την ταχύτητα βγάζουν, μην σε αγχώνουν τα φυσίγγια για το σκοπευτήριο... Αν κ έχεις τη μουρλια, σε καταλαβαίνω...

Εσυ τουλαχιστον με ξερεις....Εχω την ''πετριά'' που λεει ο δασκαλος.....Δεν αφηνω τιποτα στην τυχη
για αυτο και ρωταω φιλε σε οτι δεν ξερω...
Ετοιμαστηκα για το σκοπευτηριο.....Ξερω οτι ο δασκαλος θα βρει πολλα λαθη μου στην σκοπευση...
Τουλαχιστον να μην εχω αμφιβολιες απο τα φυσιγγια Αρη μου !!!:)

εικόνα_Viber_2022-12-11_19-42-01-411.jpg
Και συνεχιζω και κλεινω....Και ο Θεος και ο δασκαλος βοηθος !!! :)
 
Εσυ τουλαχιστον με ξερεις....Εχω την ''πετριά'' που λεει ο δασκαλος.....Δεν αφηνω τιποτα στην τυχη
για αυτο και ρωταω φιλε σε οτι δεν ξερω...
Ετοιμαστηκα για το σκοπευτηριο.....Ξερω οτι ο δασκαλος θα βρει πολλα λαθη μου στην σκοπευση...
Τουλαχιστον να μην εχω αμφιβολιες απο τα φυσιγγια Αρη μου !!!:)

View attachment 62605
Και συνεχιζω και κλεινω....Και ο Θεος και ο δασκαλος βοηθος !!! :)
Είσαι ήδη στα 120€ για πουλες....😁
 
Είσαι ήδη στα 120€ για πουλες....😁

Χαλαλι τους....εαν βρω με την βοηθεια του δασκαλου την ''σκοπευση''....:)
Πρεπει να το πω και δημοσια.....Ενα μεγαλο ευχαριστω στον δασκαλο...Μου εξηγηθηκε πολυ
σπαθι....οπως λιγοι ανθρωποι μεχρι σημερα !!! :cool:


ΥΓ. Δεν κοιταω μονο την παρτη μου....εννοω ολο και και καποιον φιλο θα σμιξουμε να ριξουμε ....εκτος
απο τον δασκαλο βεβαια...!!!!
 
Μην ''γουρλωνεις'' τα ματια δασκαλε.....Σπανιζουν τετοιοι ανθρωποι σαν εσενα την σημερον ημερα....
Ολοι σαν χαρτονομισμα σε βλεπουν....πραγμα που εσυ δεν το εκανες...και γι'αυτο και παλι σε
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!!
Είναι ωραίος σε όλα του ο παχουλοκομψουλης κυριος, θα το καταλάβεις κ από κοντά... Δεν φτάνει που μοιράζεται πραγματα είς βάρος της τσέπης τού, έχει κ μια αντίληψη των πραγμάτων που πολύ την πάω...
Θα το ευχαριστηθείς Νίκο...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top