Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Θες να σου στείλω; ; το βάλεις στο ταχογραφο ;;
Πρέπει να έχω μερικά σε νο3 κ 4.
Το θέμα είναι ότι σίγουρα δεν θα έχουν την ίδια απόδοση. Είναι κ κοντά 30 χρόνων.
Διαβασα βιαστικά παραπάνω που λες για κιρκιρια, πιο πολύ κοίταζα τενεκε, κ νομισα οτι είχες επιτυχίες.
Πήγαιναν παρα πολύ καλά με 2 άστρα τσοκ με μπερεττα 390 κ benelli με αυλούς 18.4
Ευχαριστώ πολύ πάντως
 
Πρέπει να έχω μερικά σε νο3 κ 4.
Το θέμα είναι ότι σίγουρα δεν θα έχουν την ίδια απόδοση. Είναι κ κοντά 30 χρόνων.
Διαβασα βιαστικά παραπάνω που λες για κιρκιρια, πιο πολύ κοίταζα τενεκε, κ νομισα οτι είχες επιτυχίες.
Πήγαιναν παρα πολύ καλά με 2 άστρα τσοκ με μπερεττα 390 κ benelli με αυλούς 18.4
Ευχαριστώ πολύ πάντως
Οχι τα παπάκια τους εριξα κάτι 7αρια μακριά αστόχησα δεν φταίνε τα φυσίγγια...
Απλά το εβαλα 3το για καμιά πράσινο κεφάλι..

Τα Φυσίγγια πολύ καλά είναι
 




Εκλασα κάτι κιρκιρια σημερα και το εριξα στον ντενεκε 🤣🤣🤣
40μ 3τσοκ φυσίγγι Λάμπρο Demi magnum 4 αφοι Λάμπρο
Περίμενα καιρό μια τέτοια φωτό ... είδες διαφορά διάτρησης από σκάγι σε σκάγι (κάποια το τρύπησαν και έκαναν γενναία σημάδια πίσω και κάποια ίσα που τον ακούμπησαν ...
Αυτό σημαίνει μάπα φυσίγγι που σε τρελαίνει.
Δεν μιλάω για την διάτρηση αυτή καθαυτή αλλά για την διαφορά διάτρησης που ουσιαστικά "μεγαλώνει" σε υπέρμετρο βαθμό τα κενά.
 
Περίμενα καιρό μια τέτοια φωτό ... είδες διαφορά διάτρησης από σκάγι σε σκάγι (κάποια το τρύπησαν και έκαναν γενναία σημάδια πίσω και κάποια ίσα που τον ακούμπησαν ...
Αυτό σημαίνει μάπα φυσίγγι που σε τρελαίνει.
Δεν μιλάω για την διάτρηση αυτή καθαυτή αλλά για την διαφορά διάτρησης που ουσιαστικά "μεγαλώνει" σε υπέρμετρο βαθμό τα κενά.
Τα επιστημονικά φίλε δεν τα πιάνω που λες🤣😂🤣αλλά το ευχαριστηθείκα όταν τον πυρπόλησα😅😅😅
 
Το ότι ένα φυσίγγι δεν τρυπάει τον τενεκέ δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλό... Κ εγώ εχώ 4αρι που στα 40 μέτρα μισοτρυπαει τον τενεκέ αλλά στο κυνήγι χωρίς υπερβολικές απαιτήσεις είναι φωτιά... Σαν μέτρο σύγκρισης τον χρησιμοποιώ εγώ με ένα ήδη καλό μου φυσίγγι, όχι σαν αρχική αξιολόγηση...
 
Το ότι ένα φυσίγγι δεν τρυπάει τον τενεκέ δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλό... Κ εγώ εχώ 4αρι που στα 40 μέτρα μισοτρυπαει τον τενεκέ αλλά στο κυνήγι χωρίς υπερβολικές απαιτήσεις είναι φωτιά... Σαν μέτρο σύγκρισης τον χρησιμοποιώ εγώ με ένα ήδη καλό μου φυσίγγι, όχι σαν αρχική αξιολόγηση...
Άρη αυτό θα σε ρωτούσα κ με πρόλαβες
Οταν λες για απαιτήσεις εννοείς χαμηλές θερμοκρασίες κ αποστάσεις;
 
Δυο '' φρεσκιες'' δοκιμες με MG2 και γνησια μαλλινη ταπα σε Ν4 νικελ και σε Ν5 απλο και τα δυο
φυσιγγια με 38 γραμμαρια σκαγια + 1,5 αλευρι .

Τα σεταπ δεν τα γραφω ακομα μεχρι τα φερω εκει που θα νομιζω οτι ειναι οκ....και τι εννοω.
Στα Ν4 θελω ενα 85% + συγκεντρωση απο 81% που εδωσε....
Και στο Ν5 στραβωθηκα δεν βρηκα το κεντρο του στοχου με αποτελεσμα να μην ξερω την πραγματικη
του συγκεντρωση. :(

Απλα τις ανεβαζω....για να περασει λιγο ποιο ευχαριστα η ωρα.....:)


εικόνα_Viber_2023-01-21_23-50-33-309.jpg
εικόνα_Viber_2023-01-21_23-50-58-516.jpg
εικόνα_Viber_2023-01-21_23-51-26-393.jpg
εικόνα_Viber_2023-01-21_23-51-53-904.jpg
Καλουτσικο ειναι.....αλλα του λειπουν 10 σκαγια ακομα μεσα απο τον κυκλο ωστε να εχει ενα 87%
συγκεντρωση και να εχει και αξιοπρεπεια !!! ;):)
 
Δυο '' φρεσκιες'' δοκιμες με MG2 και γνησια μαλλινη ταπα σε Ν4 νικελ και σε Ν5 απλο και τα δυο
φυσιγγια με 38 γραμμαρια σκαγια + 1,5 αλευρι .

Τα σεταπ δεν τα γραφω ακομα μεχρι τα φερω εκει που θα νομιζω οτι ειναι οκ....και τι εννοω.
Στα Ν4 θελω ενα 85% + συγκεντρωση απο 81% που εδωσε....
Και στο Ν5 στραβωθηκα δεν βρηκα το κεντρο του στοχου με αποτελεσμα να μην ξερω την πραγματικη
του συγκεντρωση. :(

Απλα τις ανεβαζω....για να περασει λιγο ποιο ευχαριστα η ωρα.....:)


View attachment 65384
View attachment 65385
View attachment 65386
View attachment 65387
Καλουτσικο ειναι.....αλλα του λειπουν 10 σκαγια ακομα μεσα απο τον κυκλο ωστε να εχει ενα 87%
συγκεντρωση και να εχει και αξιοπρεπεια !!! ;):)

με 5αρια που είναι τα αγαπημένα μου θα είναι κέντημα. Νίκο αν έκλεινες με στρογγυλό ρελι τι διαφορά θα είχε?
 
με 5αρια που είναι τα αγαπημένα μου θα είναι κέντημα. Νίκο αν έκλεινες με στρογγυλό ρελι τι διαφορά θα είχε?

Το ρελι δινει αλλη κατανομη .....και ( για μενα ) ειναι για λιγοτερα μετρα Σταματη....
Θα δοκιμασω και σε ρελι....και οταν τα φερω εκει που ''θελω''....( εχω την μουρλα μου και εγω ) θα βγουν
για την επομενη σεζον φιλε !!! :)

ΥΓ. Θα τα δοκιμασω και με Ν3 με μαλλινη παντα για κανα παπακι....για μην ''ψαχνονται'' οι φιλοι που
τα κυνηγανε....και δεν μπορουν να κανουν δοκιμες...:)
 
Το ρελι δινει αλλη κατανομη .....και ( για μενα ) ειναι για λιγοτερα μετρα Σταματη....
Θα δοκιμασω και σε ρελι....και οταν τα φερω εκει που ''θελω''....( εχω την μουρλα μου και εγω ) θα βγουν
για την επομενη σεζον φιλε !!! :)

ΥΓ. Θα τα δοκιμασω και με Ν3 με μαλλινη παντα για κανα παπακι....για μην ''ψαχνονται'' οι φιλοι που
τα κυνηγανε....και δεν μπορουν να κανουν δοκιμες...:)
Εισε αστερη .love.
 
Το ρελι δινει αλλη κατανομη .....και ( για μενα ) ειναι για λιγοτερα μετρα Σταματη....
Θα δοκιμασω και σε ρελι....και οταν τα φερω εκει που ''θελω''....( εχω την μουρλα μου και εγω ) θα βγουν
για την επομενη σεζον φιλε !!! :)

ΥΓ. Θα τα δοκιμασω και με Ν3 με μαλλινη παντα για κανα παπακι....για μην ''ψαχνονται'' οι φιλοι που
τα κυνηγανε....και δεν μπορουν να κανουν δοκιμες...:)

ποιο ανοιχτή δίνει το ρελι, σωστα ?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top