Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Μην κοιτάς μόνο την συγκέντρωση στα 36μ ... πρόσεξε την ΜΕΙΩΣΗ στην συγκέντρωση μεταξύ 36μ και 46μ ...

Win Long Beard 3" 1 ¾ oz #5 lead (97%) στα 36μ που γίνεται (90%) στα 46μ μείωση μόνο 7%
Πυκνότητα 11000
Win XX Mag 3" 2 oz #4 lead (94%) στα 36μ που γίνεται (66%) στα 46μ μείωση 28%
Πυκνότητα 11000
Fed Hvy Weight 3" 1 5/8 oz #5 Heavyweight (95%) στα 36μ που γίνεται (85%) στα 46μ μείωση 10%
Πυκνότητα 15000

Win Hi-Density 3" 1 ¾ oz #5 Hi-Density (92%) στα 36μ που γίνεται (77%) στα 46μ μείωση 15%
Πυκνότητα 12500

Το πρώτο είναι σαν το Rooster μολύβδινο.
Το δεύτερο μολύβδινο και αυτό.
Το τρίτο και τέταρτο έχουν υλικό πιο βαρύ από το μολύβι.

Το πρώτο έχει την μικρότερη μείωση στην συγκέντρωση μεταξύ 36 και 46μ ...

ΟΚ...Και σε ευχαριστω!!!
Στα ποσα μετρα θελεις να ριξω το ROOSTER σημερα και ποιο τσοκ ???
 
Και η ερώτηση είναι η εξής ...
Αν τα τύπου Rooster έχουν τόσο μικρή μείωση στην συγκέντρωση μεταξύ 36 και 46 μέτρων ... τα αλευρωμένα χωρίς άλλες πατέντες τι κάνουν ?

ΟΚ...Και σε ευχαριστω!!!
Στα ποσα μετρα θελεις να ριξω το ROOSTER σημερα και ποιο τσοκ ???
Στα 46 με Full.
Αν αποφασίσεις κάτι άλλο θα ρίξω εγώ ένα στην παραπάνω απόσταση.
 
Και η ερώτηση είναι η εξής ...
Αν τα τύπου Rooster έχουν τόσο μικρή μείωση στην συγκέντρωση μεταξύ 36 και 46 μέτρων ... τα αλευρωμένα χωρίς άλλες πατέντες τι κάνουν ?


Στα 46 με Full.
Αν αποφασίσεις κάτι άλλο θα ρίξω εγώ ένα στην παραπάνω απόσταση.
ΟΚ...
 
Αν τα τύπου Rooster έχουν τόσο μικρή μείωση στην συγκέντρωση μεταξύ 36 και 46 μέτρων ... τα αλευρωμένα χωρίς άλλες πατέντες τι κάνουν ?
Υποθετω ότι η τόσο μικρή μείωση οφείλεται μόνο στο υλικό του τζελ που εφάπτεται σαν υγρό σε όλη την επιφάνεια των σκαγιων προστατεύοντας τέλεια τα σκάγια και τα απελευθερωνει καθυστερημενα και πιο προοδευτικά (σαν να γλιστράει ανάμεσά τους) δίχως να τα πιέζει ασύμμετρα και γιαυτό δεν αποκλινουν αλλά συνεχίζουν στην ίδια κατεύθυνση.
 
Υποθετω ότι η τόσο μικρή μείωση οφείλεται μόνο στο υλικό του τζελ που εφάπτεται σαν υγρό σε όλη την επιφάνεια των σκαγιων προστατεύοντας τέλεια τα σκάγια και τα απελευθερωνει καθυστερημενα και πιο προοδευτικά (σαν να γλιστράει ανάμεσά τους) δίχως να τα πιέζει ασύμμετρα και γιαυτό δεν αποκλινουν αλλά συνεχίζουν στην ίδια κατεύθυνση.
Λογικό ...
 
5 δοκιμες με διαφορετικα σεταπ....Ψαχνοντας το τι θα δωσει η PSB1 παλιας κοπης....
Πυριτιδα τουλαχιστον 20ετιας...

ΠΡΟΣΟΧΗ...Οι δοσολογιες ειναι για την συγκεκριμενη πυριτιδα παλιας κοπης....και ΟΧΙ για
τα νεα λοτ !!!


εικόνα_Viber_2023-01-26_16-42-54-868.jpg
εικόνα_Viber_2023-01-26_16-43-29-142.jpg
εικόνα_Viber_2023-01-26_16-44-06-395.jpg
εικόνα_Viber_2023-01-26_16-45-29-903.jpg
εικόνα_Viber_2023-01-26_16-45-59-769.jpg
 
Νίκο αν έχει δικημασε την psb1 με καρδαρα 1,70*32 και 1,80*34

Αυτην που εχω την παλια ???
Δεν δουλευει με αυτες τις δοσολογιες η παλια...σερνεται...δεν βγαζει ταχυτητες Ηλια !!
Τα νεα λοτ δουλευουν και θελουν ποιο χαμηλα...απ'οτι εμαθα...δλδ 1,65χ32
 
Last edited:
Και μια ''φωτοβολιδα'' με SIPE σε κοντρα δοση.....
Ασφαλες σεταπ....αρκει να στηθει οπως το δινω !!!

View attachment 65748
Δυστυχως...δεν ειχα ντενεκε...να δειτε τι παθαινει στα 30 μετρα !! :)
479m/s γράφει στο ν1.5? Βλέπω καλά???
 
Ναι Κωστα μου ...πολυ καλα βλεπεις φιλε μου !!! :)

Και που να δεις...τι κανει με Ν6 σκαγια.....και ο διαολος το φοβηθηκε !!!:)
Φωτοβολιδα πραγματική. κ Νίκο στον ώμο πως το αισθάνθηκες? Αυτό θέλει δοκιμη σε τενεκε στα 35-40 μέτρα με σκάγια σκληρά νο6 και να τον κόψει στην μέση
 
Φωτοβολιδα πραγματική. κ Νίκο στον ώμο πως το αισθάνθηκες? Αυτό θέλει δοκιμη σε τενεκε στα 35-40 μέτρα με σκάγια σκληρά νο6 και να τον κόψει στην μέση

Χερια δεν ειχα να τα υποστηριξω Κωστη μου.....φυσιγγια ειχα παντα καλα....και συνεχεια τα βελτιωνα.
Τωρα που εμαθα...και εφαρμοζω αυτα που μου εμαθε ο δασκαλος....πιστευω την σεζον να παραλαω να
εχει θηραματα!!!
Κατω απο 10+ βαθμους.....οπου και να ριξεις....δεν φυτρωνει χορταρι φιλε !!!
Η τουφεκια ειναι πουπουλο....και με το ΜΠΑΜ τιναχτηκε ο στοχος.... και το βυσμα γυρισε 15 μετρα πισω..!!! :)
 
Αυτην που εχω την παλια ???
Δεν δουλευει με αυτες τις δοσολογιες η παλια...σερνεται...δεν βγαζει ταχυτητες Ηλια !!
Τα νεα λοτ δουλευουν και θελουν ποιο χαμηλα...απ'οτι εμαθα...δλδ 1,65χ32
Για την καινούργιο γραφο νικο
 
Ναι δεν διαφωνω Αρη μου....Απλα εγω δεν το εχω δοκιμασει φιλε !!!
Συμπληρωματικά το γράφω για τον Ηλία που ρώτησε Νίκο...
Στο 616-1,7-30 με Θώδη 23 στα 57,7 ανεβαίνει στα 410...
Γενικά δεν είναι πολύ γκαζιαρα...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top