Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Δε το γνώριζα αυτό Λάμπη! Ευχαριστώ!
To 20% για τοποθέτηση diana κατευθείαν πάνω στην πυρίτιδα .
Τώρα αν το χαρτάκι μειώνει κατά τί την ανάγκη της ποσότητας δέν το δοκίμασα .
Έχω πολλές δοκιμές με diana πάνω στην πυρίτιδα .
Mε obturator + diana χρειάζεται 0.05 μόνο περισσότερο απο κανονικό βύσμα με λίγο
πιό ισχυρό καψύλι.
 
Έβαζε εδώ κάποιος (εργοστάσιο) την diana κατευθείαν στην πυρίτιδα καί η ντουφεκιά
ακουγόταν κλανιά .Μεγάλες διαφυγές αερίων .
και εδω καποιος που ειχε φτιαξει ,τα ιδια !αφου για να παρω πουλια ηθελα το δυαρι τσοκ και ενα καραβι προσκοπευση![και μετα μου ελεγε ,να μωρε !δεν τα ειχα δοκιμασει!]
 
To 20% για τοποθέτηση diana κατευθείαν πάνω στην πυρίτιδα .
Τώρα αν το χαρτάκι μειώνει κατά τί την ανάγκη της ποσότητας δέν το δοκίμασα .
Έχω πολλές δοκιμές με diana πάνω στην πυρίτιδα .
Mε obturator + diana χρειάζεται 0.05 μόνο περισσότερο απο κανονικό βύσμα με λίγο
πιό ισχυρό καψύλι.
Καλημέρα Λάμπη
Το 20% για σκέτη diana μου φαίνεται πολύ. Το λέω χωρίς να έχω δοκιμάσει...
Σε overpowder - μαλλινη πόσο αυξάνεις;
 
Καλημέρα Λάμπη
Το 20% για σκέτη diana μου φαίνεται πολύ. Το λέω χωρίς να έχω δοκιμάσει...
Σε overpowder - μαλλινη πόσο αυξάνεις;
Mάλλινη δέν έχω δέν δουλεύω .
Αλλά obt+diana με ένα + 0.05 είναι οκ με βασική προυπόθεση πιό ισχυρό καψύλι .
ΑΟ 688 1.95 Χ36 obt +diana πήγε εξαιρετικά .
 
Mάλλινη δέν έχω δέν δουλεύω .
Αλλά obt+diana με ένα + 0.05 είναι οκ με βασική προυπόθεση πιό ισχυρό καψύλι .
ΑΟ 688 1.95 Χ36 obt +diana πήγε εξαιρετικά .
Λάμπη,το obturator ,είναι το πλαστικό δισκίο 6.5μμ.Το overpowder που ρωτάει ο Βασίλης είναι το χοντρό χαρτονακι.Εκει ανεβαίνουμε ακόμα λίγο...
 
Μια δοκιμη για φιλο μου τον Στελιο απο Χιο....

εικόνα_Viber_2023-02-02_13-33-28-605.jpg
εικόνα_Viber_2023-02-02_13-33-57-999.jpg
Στελιο η τουφεκια μου εφυγε απο το κεντρο...Ωτοσο μπορεις να βγαλεις συμπερασμα φιλε .
Επισεις για να βγει η ογκομετρια στα 11χιλιοστα ( σε καλυκα fiocchi ) πρεπει να ''ξυρισεις''' να κοψεις
την επανω μικρη ''φουστα'' του bior 14.
 
Αυτό δεν το ξέρω! Απλά το είχα δει σε ένα βίντεο που έλεγε ότι τον βάφουν με ώχρα! Περισσότερες λεπτομέρειες δεν ξέρω 😅😅😅
Έχω ρίξει σε πίνακα και το έχω δει,απλά δεν ξέρω αν είναι η απλή και αν η αναλογία σε νερό έχει σημασία στο στέγνωμα...
 
To setap του φιλου του Λαμπη με διαφορετικο ποτηρι !!!

View attachment 66146View attachment 66147
Και αυτη η τουφεκια λιγο φευγατη απο το κεντρο.....Αλλα μπορει να συμβει και στις καλυτερες
οικογενειες !! :)
Ψιλό καλά είσαι.Τη γλύτωσε ο μπακάλης σήμερα...Εγώ σταθερό,η θα είμαι κέντρο ή άλλου για αλλού..Πως πετυχαίνω αυτά που τρέχουν,ακόμα δεν το έχω καταλάβει...Ωραία τουφεκιά!
 
Μια δοκιμη για φιλο μου τον Στελιο απο Χιο....

View attachment 66142
View attachment 66143
Στελιο η τουφεκια μου εφυγε απο το κεντρο...Ωτοσο μπορεις να βγαλεις συμπερασμα φιλε .
Επισεις για να βγει η ογκομετρια στα 11χιλιοστα ( σε καλυκα fiocchi ) πρεπει να ''ξυρισεις''' να κοψεις
την επανω μικρη ''φουστα'' του bior 14.
To setap του φιλου του Λαμπη με διαφορετικο ποτηρι !!!

View attachment 66146View attachment 66147
Και αυτη η τουφεκια λιγο φευγατη απο το κεντρο.....Αλλα μπορει να συμβει και στις καλυτερες
οικογενειες !! :)
Πολυ Καλές τουφεκιές!!!
Πολυ Καλές ταχύτητες κ συγκέντρωση για 3 άστρα. Από ανάκρουση πως ήταν;
Η 38αρα θα πρέπει να τσουνεψε λίγο στα 430 ε;;;
 
To setap του φιλου του Λαμπη με διαφορετικο ποτηρι !!!

View attachment 66146View attachment 66147
Και αυτη η τουφεκια λιγο φευγατη απο το κεντρο.....Αλλα μπορει να συμβει και στις καλυτερες
οικογενειες !! :)
Μπάρμπα Νίκο το κοντάκι στην μπερετα το πλαστικό που έχεις από ποιο όπλο είναι πιυ το πήρες; ;
 
Απλή ωχρά;Σε τι αναλογία;
Ωχρά σκόνη θα πάρεις, κίτρινη γιατί κυκλοφορεί κ μια πιο κοκκινωπή κ θα σου βγάλει τα μάτια....
Αναλογία δεν υπάρχει, μην κάνεις σαν τον gvp .yelling. , βάζεις σε έναν κουβά ένα ποτήρι ωχρά κ 1 λίτρο νερό περίπου... Βούρτσα παρε κ όχι ρολό, βάφεται πιο γρήγορα... Θα βάζεις λίγη ποσότητα σχετικά κ θα την απλώνεις σε όλο τον πίνακα να στεγνώνει γρηγορότερα, όχι ότι αν είναι νωπός θα γίνει κάτι... Μόνο αν τον χτυπάει ο ήλιος κάνει γυαλαδα στη φωτογραφία
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top