Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ για τις δοκιμες.....!!!! :)
Αλλα εγω ειμαι δυσκολος ''πελατης'' ....ηθελα κυκλο και μαρκαρισμενες τις τρυπες απο σκαγια
για να εχω καλυτερη εικονα!!
Ισως επειδη εχω μετρησει εκατονταδες χιλιαδες σκαγια σε δοκιμες να το θεωρω ευκολο...και να μην ειναι !!!:)
Ελπίζουμε στον Βασίλη!😁
Ευχαριστώ για το μπράβο, αλλά όσοι ανεβάζουμε δοκιμές το αξίζουν!
Έχω κάνει και με τα 16ρια και από Σεπτέμβρη και με τα 20ρια για να μπορέσουμε να συγκρίνουμε τα 3 διαμετρήματα.
 
Οι browning είναι μπουρια θέλουν λίγο σφυξιμο και έρχονται πολυ κοντά με τις οπτιμα

Εχω και από τα 2 και στο λέω με βεβαιότητα

Αλλά πολύ ωραίο βίντεο και σωστό
Παίζει ρόλο και το ότι ριχνει ατσάλινα σκάγια. Στους διευρυμένους αυλούς, θεωρώ ότι εκτός από σφίξιμο, θέλουν και ποσότητα σε σκάγια για να αποδώσουν τα μέγιστα!
Υ. Γ και εγώ έχω διευρυμένο και συμβατικό αυλό, και συμφωνώ με αυτό που λες!
 
Ελπίζουμε στον Βασίλη!😁
Ευχαριστώ για το μπράβο, αλλά όσοι ανεβάζουμε δοκιμές το αξίζουν!
Έχω κάνει και με τα 16ρια και από Σεπτέμβρη και με τα 20ρια για να μπορέσουμε να συγκρίνουμε τα 3 διαμετρήματα.
Θα μου ξεφύγουν σκάγια ή θα βάλω παραπάνω ... αυτό είναι σίγουρο γιατί μερικά δεν φαίνονται καλά.
Επίσης αν 2 είναι πολύ κοντά ίσως ξεφύγουν.
Ειδικά στα ψιλά.
Θα κάνω μια προσπάθεια και νομίζω συμπέρασμα θα βγει ...

Σκάγια στα φυσίγγια μέτρησες ?
 
Βίντεο για το τι δεν πρέπει να κάνετε είναι αυτό.
1 φυσίγγι το πιο φθηνό με 1 τουφεκιά άντε 2 τουφεκιές που άλλες φεύγουν ψηλά, άλλες δεξιά αριστερά, χωρίς μέτρηση συσφίξεων κτλ
Μάλλον έτσι βγαίνουν τα διαστημικά όπλα.
Επίσης μια λεπτομέρεια ... ρίχνει ατσάλια, άρα ξεχάστε κώνους ...


Περι Moss δείτε και αυτό με πιο ακριβά μάλλον φυσίγγια
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/benelli-team.4207/page-256#post-848839
 
Βίντεο για το τι δεν πρέπει να κάνετε είναι αυτό.
1 φυσίγγι το πιο φθηνό με 1 τουφεκιά άντε 2 τουφεκιές που άλλες φεύγουν ψηλά, άλλες δεξιά αριστερά, χωρίς μέτρηση συσφίξεων κτλ
Μάλλον έτσι βγαίνουν τα διαστημικά όπλα.
Επίσης μια λεπτομέρεια ... ρίχνει ατσάλια, ξεχάστε κώνους ...

Περι Moss δείτε και αυτό με πιο ακριβά μάλλον φυσίγγια
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/benelli-team.4207/page-256#post-848839
Το ένα είναι λάθος οκ

Αλλά τα όπλα είναι στην μέγγενη νομίζω πολύ καλύτερα από το ρίχνεις όρθιος

Έριξε ένα φυσίγγι πόσα να ρίξει αν έριχνε με 3 μάρκες από 3 το κάθε ένα ακόμα το βίντεο θα βλέπαμε
 
Βίντεο για το τι δεν πρέπει να κάνετε είναι αυτό.
1 φυσίγγι το πιο φθηνό με 1 τουφεκιά άντε 2 τουφεκιές που άλλες φεύγουν ψηλά, άλλες δεξιά αριστερά, χωρίς μέτρηση συσφίξεων κτλ
Μάλλον έτσι βγαίνουν τα διαστημικά όπλα.
Επίσης μια λεπτομέρεια ... ρίχνει ατσάλια, άρα ξεχάστε κώνους ...


Περι Moss δείτε και αυτό με πιο ακριβά μάλλον φυσίγγια
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/benelli-team.4207/page-256#post-848839
Αυτος ρίχνει όρθιος 🤣🤣🤣 δεν μετράει 😅😅😅
BERETTA 😎😎😎 σπάει και τους μαθηματικούς τύπους 😁😁😁
 
Το ένα είναι λάθος οκ

Αλλά τα όπλα είναι στην μέγγενη νομίζω πολύ καλύτερα από το ρίχνεις όρθιος

Έριξε ένα φυσίγγι πόσα να ρίξει αν έριχνε με 3 μάρκες από 3 το κάθε ένα ακόμα το βίντεο θα βλέπαμε
Ενώ οι φευγάτες τουφεκιές είναι σωστές ?
Εγώ ας πούμε για να συγκρίνω 2 όπλα έριξα 15 διαφορετικά φυσίγγια ...
Πολύ πάρλα για το τίποτα ... ο άλλος ο Έλληνας μου αρέσει καλύτερα.
Βγάζει και πίνακα στο τέλος με τα αποτελέσματα, μετράει και διατρήσεις σε τζελ.
Σε αυτόν πρέπει να κρατάς σημειώσεις στο μάθημα.

Αυτος ρίχνει όρθιος 🤣🤣🤣 δεν μετράει 😅😅😅
BERETTA 😎😎😎 σπάει και τους μαθηματικούς τύπους 😁😁😁
Είναι κεντροτουφεκάω ο Έλληνας όχι σαν τον άλλο 🤣
Για τον γάιδαρο είναι όλοι ... γιατί νομίζεις έκανα δικές μου δοκιμές.
Μου αρέσει το "dead duck" αυτό έλειπε να την χάσεις και ακίνητη στον αέρα με τα φτερά μονίμως ανοιγμένα σαν την φωτογραφία 🤣
 
Το θέμα είναι ότι μπορεί κάποια όπλα να ρίχνουν λάθος σταθερά πανω και αριστερά ή δεξιά όπως είχε βγει φήμη για τις sbe3 και α5
Για τις sbe3 δεν είναι φήμη, είχε γίνει σάλος αλλά δεν μετράς σκάγια σε μη κεντραρισμένη τουφεκιά.
Αυτό είναι κανόνας.
Αλλιώς ρίχνεις στραβά και όποιο όπλο θες να το βγάλεις πρώτο ρίχνεις ίσια :)
Εεεε θα έχεις κάνει και καμιά δοκιμή πιο πριν για να δεις πως πάει το φυσίγγι ...
Είδες επίσης πως ένα όπλο του 80% με mod μπορεί να φτάσει στο 50% πάλι με mod απλά αλλάζοντας φυσίγγι ή βίντεο 🤣

Και όλα αυτά αν θέλουμε τα πιστεύουμε μιας και τα video είναι όλα κομμένα και παίζει χρήμα.

Προσωπικά δεν πιστεύω τίποτα, το ίδιο προτείνω σε όλους ... ακόμα και ο Έλληνας μαζεύει σπόνσορες γιατί απλά δεν βγαίνει οικονομικά.
Λέει βέβαια ότι σπόνσορας φυσιγγίων δεν θα χώνει χρήματα σε βίντεο με δοκιμές φυσιγγίων .. αλλά ποιός τον πιστεύει ?
Ο άλλος ο Joel σιγοντάρει την Boss απ' οτι έχω καταλάβει.
Γενικώς γίνεται λίγο της αλλαξοκολιάς.
 
Last edited:
Θα μου ξεφύγουν σκάγια ή θα βάλω παραπάνω ... αυτό είναι σίγουρο γιατί μερικά δεν φαίνονται καλά.
Επίσης αν 2 είναι πολύ κοντά ίσως ξεφύγουν.
Ειδικά στα ψιλά.
Θα κάνω μια προσπάθεια και νομίζω συμπέρασμα θα βγει ...

Σκάγια στα φυσίγγια μέτρησες ?
Δεν μέτρησα αλλά μου έχει μείνει 1 φυσίγγιο οπότε θα το ξαντεριάσω να μετρήσω. Εάν είναι κάποια δόκιμη που έχει ενδιαφέρον πες μου να μετρήσω τα σκάγια και να τα μαρκάρω.
 
Για τις sbe3 δεν είναι φήμη, είχε γίνει σάλος αλλά δεν μετράς σκάγια σε μη κεντραρισμένη τουφεκιά.
Αυτό είναι κανόνας.
Αλλιώς ρίχνεις στραβά και όποιο όπλο θες να το βγάλεις πρώτο ρίχνεις ίσια :)
Εεεε θα έχεις κάνει και καμιά δοκιμή πιο πριν για να δεις πως πάει το φυσίγγι ...
Είδες επίσης πως ένα όπλο του 80% μπορεί να φτάσει στο 50% απλά αλλάζοντας φυσίγγι ή βίντεο 🤣

Και όλα αυτά αν θέλουμε τα πιστεύουμε μιας και τα video είναι όλα κομμένα και παίζει χρήμα.

Προσωπικά δεν πιστεύω τίποτα, το ίδιο προτείνω σε όλους ... ακόμα και ο Έλληνας μαζεύει σπόνσορες γιατί απλά δεν βγαίνει οικονομικά.
Λέει βέβαια ότι σπόνσορας φυσιγγίων δεν θα χώνει χρήματα σε βίντεο με δοκιμές φυσιγγίων .. αλλά ποιός τον πιστεύει ?
Ο άλλος ο Joel σιγοντάρει την Boss απ' οτι έχω καταλάβει.
Γενικώς γίνεται λίγο της αλλαξοκολιάς.
Τι αλλο θα σκεφτείς ρε φίλε για να δικαιολογείς τα BENELLI 😅😅😅
 
Αλλιώς ρίχνεις στραβά και όποιο όπλο θες να το βγάλεις πρώτο ρίχνεις ίσια :)
Ρε συ Βασίλη,πόσο άσχετος πρέπει να είναι κάποιος για να μην καταλάβει αν είναι κεντραρισμενη η τουφεκιά στο χαρτί η στον πίνακα??
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top