Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Να στα μετρησω....πολυ ευχαριστως....Την αποτυπωση την ξεχνας Νικολα μου !!!
Δωσε καψουλι και Νρο σκαγιων.
616 και cx2000 τώρα ότι έχεις.. 6 η 7½
2 στάδια κλείσιμο έκανα 68.50 ΠΆΤΗΜΑ 57.50
Μπορεί να κάνει τρυπα στο ζ2μ18
 
616 και cx2000 τώρα ότι έχεις.. 6 η 7½
2 στάδια κλείσιμο έκανα 68.50 ΠΆΤΗΜΑ 57.50
Μπορεί να κάνει τρυπα στο ζ2μ18
Θα σου μετρήσω εγώ αν δεν προλάβει ο Νίκος... Ίσως κ αύριο... Λογικά στα 410 θα είσαι ανάλογα κ την παρτίδα
 
616 και cx2000 τώρα ότι έχεις.. 6 η 7½
2 στάδια κλείσιμο έκανα 68.50 ΠΆΤΗΜΑ 57.50
Μπορεί να κάνει τρυπα στο ζ2μ18

Δεν με προλαβες Νικολα μου !!! Την επεσα μια ωρα το μεσημερι...ξυπνησα και ειδα ηλιο....
Εφυγα για δοκιμες με οτι φυσιγγια ειχα ετοιμα !!
Στην επομενη δοκιμη φιλε....Εαν δεν προλαβει ο Αρης !!
 
12/70 καψύλι 616
S4n 1,45 x 34. ν9 ρέλι
υπερδιασποράς στα 8 μέτρα από την άκρη της κάνης( και καμιά είκοσι εκατοστά πιο μπροστά) με κύλινδρο.
View attachment 70602

View attachment 70603
Στεφανε να μαντεψω.....προφανως το στησιμο σου ειναι Diana+ελικας θωδη....αυτος ο συνδιασμος, δεν δινει παντα ανοιχτη κατανομη στα 8 ως 10m...ανοιγει συνηθως μετα τα 15...επισης το 1.45×34 ειναι λαθος για μ'ενα... :)
Φιλικά!!
 
Χθεσινες δοκιμες στα 36,5 μετρα...το ιδιο σεταπ που ανεβασα στην σελιδα 346 του ιδιου θεματος...
που το ειχα ριξει με 4* στα 45 μετρα....αυτην την φορα ριγμενο με κυλινδρο στα 36,5 μετρα...με την Α-390.
Ηταν επιθυμια του καλου μου φιλου Λευτερη....
Εριξα 2 φυσιγγια το ιδιο στησιμο....Το ενα με απλα μολυβδινα σκαγια+ αλευρι και το αλλο με το ιδιο Νρο
σκαγια αλλα η δευτερη βολη τα σκαγια ειναι επινικελωμενα + 5% αντιμονιο...ωστε να δειτε τις διαφορες
της τουφεκιας οταν εχουν καλη ποιοτητα σκαγιων...!!!
Οι δοκιμες για ολους τους φιλους !! :)


εικόνα_Viber_2023-04-18_22-06-17-552.jpg
εικόνα_Viber_2023-04-18_22-06-39-402.jpg

εικόνα_Viber_2023-04-18_22-06-53-606.jpg
εικόνα_Viber_2023-04-18_22-07-05-580.jpg
Και αυτα τα 36.5 μετρα.

εικόνα_Viber_2023-04-19_09-19-35-308.jpg
 
Στεφανε να μαντεψω.....προφανως το στησιμο σου ειναι Diana+ελικας θωδη....αυτος ο συνδιασμος, δεν δινει παντα ανοιχτη κατανομη στα 8 ως 10m...ανοιγει συνηθως μετα τα 15...επισης το 1.45×34 ειναι λαθος για μ'ενα... :)
Φιλικά!!
Τσούκου, δεν έχει Θώδη με diana.
Βάλε φαντασία με απλότητα.
Στα γραμμάρια αυτά ανέβασε την s4 στο 1.60!
Μπεκατσοφύσιγγο είναι. Για ποιό λόγο να το κάνω ισχυρό. Σε ρέλι είναι κλεισμένο και δεν αφήνει κατάλοιπα.
 
Μπεκατσοφύσιγγο είναι. Για ποιό λόγο να το κάνω ισχυρό. Σε ρέλι είναι κλεισμένο και δεν αφήνει κατάλοιπα.
Θα σου προσφέρει το κάτι παραπάνω στη διασπορά, ταχύτητα και επίσης ίσως σηκώσεις έναν λαγό....
Γιατί να μην είσαι έτοιμος!
Κατέβα στο 1.55x33!!!
 
Θα σου προσφέρει το κάτι παραπάνω στη διασπορά, ταχύτητα και επίσης ίσως σηκώσεις έναν λαγό....
Γιατί να μην είσαι έτοιμος!
Κατέβα στο 1.55x33!!!
Η διασπορά είναι υπερβολική ήδη.
Χειμωνιάτικο μεν, αλλά να μη σε ζαλίζει για να μπορείς να ρίχνεις και δεύτερη αν χρειαστεί.
Το πεδίο του είναι από 5 έως 15 μέτρα.
Δεν έχω μεγαλύτερες απαιτήσεις από αυτό το φυσίγγι γιατί είναι 9αράκι αλλά μέχρι 10 μέτρα πιστεύω και αλεπού κρατάει.
 
Χθεσινες δοκιμες στα 36,5 μετρα...το ιδιο σεταπ που ανεβασα στην σελιδα 346 του ιδιου θεματος...
που το ειχα ριξει με 4* στα 45 μετρα....αυτην την φορα ριγμενο με κυλινδρο στα 36,5 μετρα...με την Α-390.
Ηταν επιθυμια του καλου μου φιλου Λευτερη....
Εριξα 2 φυσιγγια το ιδιο στησιμο....Το ενα με απλα μολυβδινα σκαγια+ αλευρι και το αλλο με το ιδιο Νρο
σκαγια αλλα η δευτερη βολη τα σκαγια ειναι επινικελωμενα + 5% αντιμονιο...ωστε να δειτε τις διαφορες
της τουφεκιας οταν εχουν καλη ποιοτητα σκαγιων...!!!
Οι δοκιμες για ολους τους φιλους !! :)


View attachment 70649
View attachment 70650

View attachment 70651
View attachment 70652
Και αυτα τα 36.5 μετρα.

View attachment 70653

Καλημέρα Νίκο. Μπραβο για τις δοκιμες σου. Παίρνουμε και εμείς μάτι. Που βρίσκεις σκαγια επινικελωμενα συν 5% αντιμόνιο? Τα έχεις δοκιμάσει μήπως σε διατρηση ? Εχω την εντύπωση ότι θα είναι ιδανικά.
 
Καλημέρα Νίκο. Μπραβο για τις δοκιμες σου. Παίρνουμε και εμείς μάτι. Που βρίσκεις σκαγια επινικελωμενα συν 5% αντιμόνιο? Τα έχεις δοκιμάσει μήπως σε διατρηση ? Εχω την εντύπωση ότι θα είναι ιδανικά.

Αυτα τα ειχε ο Λευτερης ...και μαλλον τα ειχε φερει απο Ιταλια....Αυτος μου τα ειχε δωσει να κανω
καποιες συγκιτικες δοκιμες φιλε . Δεν εχω αλλα ...τελειωσαν...
Δεν νομιζω να υπαρχουν στην Ελλαδα...
Δεν θυμαμαι για την διατρηση....μαλλον την εχω μετρησει....Θα κοιταξω μετα τις σημειωσεις μου και θα
σου πω φιλε !!
 
Τσούκου, δεν έχει Θώδη με diana.
Βάλε φαντασία με απλότητα.
Δεν βαζω φαντασια καθολου...η τουφεκια ειναι κλειστή για τα 10-15m & το 1.45×34 μου ειναι λιγο για φυσιγγι διασπορας...αν εσενα ομως σε καλυπτει, τοτε εμενα μου περισευει... :)
 
Δυο απο τις δοκιμες ακομα για τον καλο φιλο τον elvas...με SP2...Χωρις στρωματοποιηση !! :)

View attachment 70696

View attachment 70697
View attachment 70698

ΥΓ. Τα σεταπ ειναι του Λευτερη - elvas οποια πληροφορια θελετε απο τον ιδιο και οχι απο εμενα !!!:)
Χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη παίδες‼️
Σύρμα ο φυσιγγος‼️ρόυστερ κ παπαριές‼️
 
Με 73 πόντους διάμετρο στα 7,80 μ είναι κλειστή;
34 γρ. για μπεκάτσα πιστεύω είναι αρκετά.
Η απόσταση είναι πολύ κοντινή..... και το άνοιγμα είναι καλό για αυτή την απόσταση. Τουφεκας τόσο κοντά; Στα 15-20 μέτρα τί άνοιγμα και τί κατανομή έχει αυτό το σεταπ
 
Στο 1.70χ34 το είχα φτάσει και τρέχαμε μαζί με το σκύλο πίσω από την μπεκάτσα γιατί έπεφτε και έτρεχε σιγα μην πέσει με το 1.45χ34😂🤣😂
Υπερβολή το 1.70 πιστευω, με ένα 1.60 κάνω και του πατέρα μου για λαγό σε ν5!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top