Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Μια χαρά είναι κ οι δύο, όλα έχουν τη χρήση τούς...
Εγώ για να πω την αμαρτία μου πάντως, έχοντας κάψει μονάχα μισό κιλό s4 από τα 29 μέχρι τα 34 και μισό κιλό sipe από τα 29 μέχρι τα 37, την s4 τη λάτρεψα παντού, την sipe σχεδόν πουθενά... Γούστα είναι αυτά... Κ με τις δύο έβγαλα ωραία φυσίγγια, αλλά η s4 μου ταίριαξε πολύ περισσότερο...
Το ίδιο και εγώ έπαθα με την σιπε οσπου βρέθηκε ένας καλός άνθρωπος και του την χαρησα!!!!
 
Μια χαρά είναι κ οι δύο, όλα έχουν τη χρήση τούς...
Εγώ για να πω την αμαρτία μου πάντως, έχοντας κάψει μονάχα μισό κιλό s4 από τα 29 μέχρι τα 34 και μισό κιλό sipe από τα 29 μέχρι τα 37, την s4 τη λάτρεψα παντού, την sipe σχεδόν πουθενά... Γούστα είναι αυτά... Κ με τις δύο έβγαλα ωραία φυσίγγια, αλλά η s4 μου ταίριαξε πολύ περισσότερο...
Όλο ιδιοτροπίες είσαι!🤨
Κατά έναν παράξενο τρόπο δεν σου ταιριάζουν οι μπαρουταρεςςςς!
 
Μια χαρά είναι κ οι δύο, όλα έχουν τη χρήση τούς...
Εγώ για να πω την αμαρτία μου πάντως, έχοντας κάψει μονάχα μισό κιλό s4 από τα 29 μέχρι τα 34 και μισό κιλό sipe από τα 29 μέχρι τα 37, την s4 τη λάτρεψα παντού, την sipe σχεδόν πουθενά... Γούστα είναι αυτά... Κ με τις δύο έβγαλα ωραία φυσίγγια, αλλά η s4 μου ταίριαξε πολύ περισσότερο...

Σιγουρα πρεπει να σου ταιριαξει....Εαν την δεις με ασχημο ''ματι'' απο την αρχη....δυσκολα θα βγαλεις
τουφεκια!!
Οτι επαθα εγω με την PSB2 σπεσιαλ...απο τις πρωτες δοκιμαστικες τουφεκιες την αντιπαθησα....ετσι ειναι.
Τωρα εχω εναν φιλαρακο...εχει παρει 1 κιλο....( ιδιογομωτης ειναι ) προσπαθει να βγαλει τουφεκια...μεχρι
τα 36-40 μετρα κατι εγινε...Στα 50 μετρα...''εχετε γεια βρυσουλες'' ...και παντα για τα δικα μου γουστα.

Εκανα σημερα δοκιμες στα 50 μετρα με LB6 και Ν8,5- Ν7,5 και τα δυο με 5% αντιμονιο...ειμαι πολυ πισω
απο τα θελω μου....
Εριξα και το απογευμα με νορμαλ βυσματα Τασκωφ - Θωδη 23 - Τζιοβανι 24....δεν ειδα τεραστιες διαφορες
με τον LB6.
Ωστοσο αυριο....πρωτα ο Θεος...θα δοκιμασω με 28αρα πυριτιδα....σημερα ολες οι δοκιμες ηταν με 32αρα
πυριτιδα..
Εριξα και το ΡΕΜΙΚΤΟΝ Ν7,5 που χαρησε ο φιλος ο Βασιλης 900...
Μην περιμενετε να δειτε ''τρελά'' πραγματα...Ο LB6 τον εκανα καβάλα τον Αμερικανο..

Οταν βγαλω φωτο θα ανεβασω αυτες τις δυο δοκιμες να τις δειτε !!
 
Νικολα χωρις να θελω να κανω τον εξυπνο ,
δοκιμασε με την S4 σε 65αρι καλυκα cx2000 1,4 χ 30 ρελι με χαρτακι , συγκερωτηρα ηλιοπουλο με φελο μεσα και χαρτακι GAL 20 στα 59,5 , με σκαγια απο 7αρια μεχρι 9αρια , και θα δεις, και οντος η σιπε ειναι καλυτερη απο την S4 , το θεμα ειναι που θα της βρουμε και της δυο , και ποτε

Το ξερω οτι δεν κανεις τον εξυπνο...
Οταν θα μου γραφεις σεταπ...θελω και τις λεπτομερειες του σεταπ..πχ ποσα χιλιοστα φελλο ??
Και εαν οντως η SIPE ειναι καλυτερη στο ρελι οπως λες....το λες γιατι το δοκιμασες ??
Και ναι...τι σου ''εδωσε'' ???
Και εαν ΔΕΝ σου εδωσε απο που θελουμε....για ποιον λογο να δοκιμασω το σεταπ ???
 
Το ξερω οτι δεν κανεις τον εξυπνο...
Οταν θα μου γραφεις σεταπ...θελω και τις λεπτομερειες του σεταπ..πχ ποσα χιλιοστα φελλο ??
Και εαν οντως η SIPE ειναι καλυτερη στο ρελι οπως λες....το λες γιατι το δοκιμασες ??
Και ναι...τι σου ''εδωσε'' ???
Και εαν ΔΕΝ σου εδωσε απο που θελουμε....για ποιον λογο να δοκιμασω το σεταπ ???
3 χιλιοστα φελο GAL20 μεσα στον ηλιοπουλο , και το κλασικο χαρτονακι του GAL 20 , και τα δυο μεσα στον συγκερωτηρα , για να σε παρει στο υψος , οσο για την σιπε την βρισκω καλυτερη απο την S4 , με σεταπ ρελι σε 65αρι καλυκα καψουλι cx2000 1,45χ31 συγκερωτηρα ηλιοπουλο , και αυτο μεσα φελο GAL20 3χιλιοστων , και χαρτονακι GAL 20 , ρελι με χαρτονι στα 59,5 , και στο 20αρι που εχω , την σιπε την βρηκα καλυτερη απο την S4 , η σιπε ειναι παλια παρτιδα αγορα το 2012 , εχω ακομα 200 γραμμαρια , να δω τωρα που θα βρω καινουρια
 
εικόνα_Viber_2023-06-03_20-41-54-345.jpg
Μηπως ''πονεσε''...κανείς ??? :D

Δοκιμη με το κανονικο φυσιγγιο...

εικόνα_Viber_2023-06-03_20-40-14-602.jpg
εικόνα_Viber_2023-06-03_20-40-38-703.jpg
Διαμετρος σκαγιων..απο 2,40 εως 2,50....120 σκαγια στα 10 γραμμαρια...
Το φυσιγγιο εναι 30 γραμμαρια...

Τωρα μια δοκιμη με LB6 N7,5 με 5% αντιμονιο...ΟΧΙ σκαγια απο το σφαγμενο ρεμικτον.

εικόνα_Viber_2023-06-03_21-08-13-869.jpg
εικόνα_Viber_2023-06-03_20-41-39-622.jpg
Δωστε ''βαση'' στις ταχυτητες των φυσιγγιων !!!
 
3 χιλιοστα φελο GAL20 μεσα στον ηλιοπουλο , και το κλασικο χαρτονακι του GAL 20 , και τα δυο μεσα στον συγκερωτηρα , για να σε παρει στο υψος , οσο για την σιπε την βρισκω καλυτερη απο την S4 , με σεταπ ρελι σε 65αρι καλυκα καψουλι cx2000 1,45χ31 συγκερωτηρα ηλιοπουλο , και αυτο μεσα φελο GAL20 3χιλιοστων , και χαρτονακι GAL 20 , ρελι με χαρτονι στα 59,5 , και στο 20αρι που εχω , την σιπε την βρηκα καλυτερη απο την S4 , η σιπε ειναι παλια παρτιδα αγορα το 2012 , εχω ακομα 200 γραμμαρια , να δω τωρα που θα βρω καινουρια

Μπορεις να μου πεις...γιατι βαζεις Ηλιοπουλο +3 χιλιοστα φελλο + 1 cal20 ...και δεν βαζεις ψηλοτερο
βυσμα ??
 
View attachment 72849
Μηπως ''πονεσε''...κανείς ??? :D

Δοκιμη με το κανονικο φυσιγγιο...

View attachment 72850
View attachment 72851
Διαμετρος σκαγιων..απο 2,40 εως 2,50....120 σκαγια στα 10 γραμμαρια...
Το φυσιγγιο εναι 30 γραμμαρια...

Τωρα μια δοκιμη με LB6 N7,5 με 5% αντιμονιο...ΟΧΙ σκαγια απο το σφαγμενο ρεμικτον.

View attachment 72854
View attachment 72855
Δωστε ''βαση'' στις ταχυτητες των φυσιγγιων !!!
Μια χαρά πήγε το Rem, πιο ανοιχτό το περίμενα.

Διόρθωση ...
42% έχει και όχι 45%.
 
Last edited:
View attachment 72849
Μηπως ''πονεσε''...κανείς ??? :D

Δοκιμη με το κανονικο φυσιγγιο...

View attachment 72850
View attachment 72851
Διαμετρος σκαγιων..απο 2,40 εως 2,50....120 σκαγια στα 10 γραμμαρια...
Το φυσιγγιο εναι 30 γραμμαρια...

Τωρα μια δοκιμη με LB6 N7,5 με 5% αντιμονιο...ΟΧΙ σκαγια απο το σφαγμενο ρεμικτον.

View attachment 72854
View attachment 72855
Δωστε ''βαση'' στις ταχυτητες των φυσιγγιων !!!
Αν το δικό σόυ με τον lb6 είναι χωρίς αλεύρι είναι εξαιρετικό για την ταχύτητα τού...
 
Μπορεις να μου πεις...γιατι βαζεις Ηλιοπουλο +3 χιλιοστα φελλο + 1 cal20 ...και δεν βαζεις ψηλοτερο
βυσμα ??
ειναι ποιο εφαρμοστος συγκερωτηρας , και επειδη βγαινει μονο σε 22 , και δεν υπαρχει σε 27 , και εχω αρκετους
 
Ετσι ομως δημιουργείς αμορτησερ χωρις λόγο....ασκοπα το κανεις θεωρω.
ο μονος λογος που το κανω ειναι οτι θελω να βαλω τον ηλιοπουλο , αλλα ειδα οτι και το σεταπ ειναι πολυ καλο για τα δικα μου τουφεκια , και μαλακια τουφεκια
 
Αν το δικό σόυ με τον lb6 είναι χωρίς αλεύρι είναι εξαιρετικό για την ταχύτητα τού...

Κανενα με αλευρι Αρη !! Εχω και αλλες...που ο LB6 τρυπησε τον στοχο...Δεν για την ''ωρα'' ομως...και μην
φανταστεις τιποτα ιδιαιτερες διαφορες στην συγκεντρωση!!
Δεν επρεπε να φτανουν στον στοχο τα βυσματα !!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top