Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Πόσους άσσους έχει μέσα ;

Παπιά υπάρχουν μικρά, μεσαία, μεγάλα, μονά, σε αραιά κοπάδια, σε πυκνά κοπάδια.
Εγώ συνεχίζω να μην βλέπω τον λόγο για το #4 #1.
Αν δουλεύει, καλώς

Μην μου λες σύννεφα, με πιάνει κάτι. 😜
Ο πράσινος θέλει ένα σκαι ν1 και έπεσε ξερός και στα 80 μτ στα 60 με 65 μτ δεν γλιτώνει πράσινο άμα είσαι καλά επάνω έχω βαρεσει χιλιάδες πάπια 500 μτ από το βάλτο είναι το σπίτι μου οπότε κάτι ξέρω για να λέω 1 και 4
 
Ο Teo....λογια ''καφενειου''..... δεν λεει....δεν εχω λογους να μην πιστευω....Οτι σεταπ μου εχει δωσει...κεντησε φιλε !!! :)
Δουλεύει και πολύ καλά με 50 γρ Νίκο 20 γρ4 και 30γρ ν1 με sp8 η αν θέλεις και με ν0 και ν3 στα 53 23 γρ ν3 και 30 γρ ν0 απλά δεν υπάρχει sp8 ,αν το βρεις και με άλλες πυρίτιδας γιρο στα 400 μτδ είναι μια χαρά πάντα σε 76αρη
 
Ο πράσινος θέλει ένα σκαι ν1 και έπεσε ξερός και στα 80 μτ στα 60 με 65 μτ δεν γλιτώνει πράσινο άμα είσαι καλά επάνω έχω βαρεσει χιλιάδες πάπια 500 μτ από το βάλτο είναι το σπίτι μου οπότε κάτι ξέρω για να λέω 1 και 4
👍
 
Ο πράσινος θέλει ένα σκαι ν1 και έπεσε ξερός και στα 80 μτ στα 60 με 65 μτ δεν γλιτώνει πράσινο άμα είσαι καλά επάνω έχω βαρεσει χιλιάδες πάπια 500 μτ από το βάλτο είναι το σπίτι μου οπότε κάτι ξέρω για να λέω 1 και 4
Με αυτα τα νουμερα σκαγιων, για τι θερμοκρασιες μιλας Teo...??
 
Δουλεύει και πολύ καλά με 50 γρ Νίκο 20 γρ4 και 30γρ ν1 με sp8 η αν θέλεις και με ν0 και ν3 στα 53 23 γρ ν3 και 30 γρ ν0 απλά δεν υπάρχει sp8 ,αν το βρεις και με άλλες πυρίτιδας γιρο στα 400 μτδ είναι μια χαρά πάντα σε 76αρη
Θόδωρε η vectan γράφει ότι η vihtavuori 3n37 είναι παρόμοια με την sp8. Την έχεις δοκιμάσει;
 
Σίγουρα ξέρει, φαίνεται από τα γραφόμενα ότι γνωρίζει καλά το άθλημα ;)

Το σιγουρο ειναι οτι ξερει.....και ξερει πολυ καλα....Εγω τον εμπιστευομαι....σε οτι σεταπ μου εχει δωσει και
εχω δοκιμασει.....περισσοτερα εδωσε το σεταπ....παρα λιγοτερα...
Εχω πολλες δοκιμες στην ''καμπουρα μου''.....Εχω δοκιμασμενα και αλλων σεταπ....που δεν εδωσαν αυτα
που ελεγαν....και οταν τους το ειπα σε ΠΜ....εγιναν εχθροι μου!!!
Δεν θελω να πω τιποτα αλλο ...παρα μονο αυτο....Οταν διαβαζω ενα ολοκληρωμενο σεταπ....πριν ακομα το
δοκιμασω ξερω κατα 90% τι θα δωσει...
Δεν το λεω για να περιαυτολογησω.....Αλλα οι χιλιαδες δοκιμες που εχω κανει....εχουν αφησει ''τα σημαδια τους''
επανω μου !!!
Σιγουρα εχει και αλλους πολλους και καλους ιδιογομωτες το φορουμ....αλλα εχει και αυτους που δεν ξερουν
τι γεμιζουν....και το χειροτερο ειναι οτι δεν θελουν να μαθουν....
Διαβαζω καποιες φορες κατι σεταπ η σποντες απο σεταπ...που μετα θελω κολλυριο για τα ματια μου !!!

Και για να μην γινω παλι ο ''κακός'' και ο ''παράξενος'' του φορουμ....το ξεκαθαριζω...
Αυτες ειναι δικες μου διαπιστωσεις.... χωρις ιχνος αντιπαραθεσης με κανεναν συναδελφο....και δεν διεκδικω το αλαθητο....!!!!
 
Με αυτα τα νουμερα σκαγιων, για τι θερμοκρασιες μιλας Teo...??

Κωστη μου εαν ρωτας για Ν4+Ν1....το σεταπ ειναι 42+2 γραμμαρια....
Το εχω δοκιμασει με +24 βαθμους...και δεν την ''ακουσα'' με V1,5-420m/s φιλε !!
Ουτε στην χθεσινη δοκιμη με V1,5-444m/s δεν την ακουσα....
Οποτε ειναι σχεδον..απο τους βαθμους που δοκιμασα...μεχρι και μειον βαθμους φιλε !!
 
Δουλεύει και πολύ καλά με 50 γρ Νίκο 20 γρ4 και 30γρ ν1 με sp8 η αν θέλεις και με ν0 και ν3 στα 53 23 γρ ν3 και 30 γρ ν0 απλά δεν υπάρχει sp8 ,αν το βρεις και με άλλες πυρίτιδας γιρο στα 400 μτδ είναι μια χαρά πάντα σε 76αρη

Δεν εχω SP8 Teo...Εχω την Τεκνα που εμπιστευμαι....Εχω και την SP2 που δοκιμασα καποια σεταπ που μου
εδωσε ο φιλος o elvas...( Aλλο διαμαντι της ιδιογομωσης και αυτος !!!!! ) που πηγαν παρα πολυ καλα...!!!!
Mπορει να κλεισω με SP2 Και να δοκιμασω στα 50+2 γραμμαρια....Ιδωμεν φιλε...υγεια να εχουμε... :)

ΥΓ. Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες φιλε !!!:)
 
Βασίλη την 3n37. Είναι ανάμεσα στην n340 που είναι 34 με 40 και στην n350 που είναι 38 με 45 σε 70αρη καλυκα Όσοι τις έχουν ψάξει αρκετά και τις έχουν μετρήσει σε βλητικο σταθμό λένε πως έχουν μεγάλη ελαστικότητα, όπως οι διβασικές, και είναι από τις πιο καθαρές στην καύση τους, δηλαδή καίγονται ευκολότερα από ομοιας προοδευτικοτητας πυριτιδες δίχως κατάλοιπα.
 
Βασίλη την 3n37. Είναι ανάμεσα στην n340 που είναι 34 με 40 και στην n350 που είναι 38 με 45 σε 70αρη καλυκα Όσοι τις έχουν ψάξει αρκετά και τις έχουν μετρήσει σε βλητικο σταθμό λένε πως έχουν μεγάλη ελαστικότητα, όπως οι διβασικές, και είναι από τις πιο καθαρές στην καύση τους, δηλαδή καίγονται ευκολότερα από ομοιας προοδευτικοτητας πυριτιδες δίχως κατάλοιπα.
Ευχαριστώ Λευτέρη. Κρίμα πάντως που δεν έρχονται και εδώ αυτά τα υλικά.
 
Σημερινες δοκιμες.....για εναν καλο φιλο....με SIPE στα 33 και 34 γραμμαρια χωρις αλευρι..Ν7 για Περδικα
Ολες οι δοκιμες σε ρελι με τζαμακι γιατι με αυτον τον τροπο κλεινει.

Στα 36,5 μετρα με 3* αστρα του ΒΟΙΤΟ και στα 27 μετρα με βυσμα biorientabile .

36,5 METΡΑ,,

View attachment 73540

View attachment 73541
View attachment 73542
View attachment 73543
Εαν δεν ειχε επανω αριστερα αυτο το κενο....θα περναγε τις ''εξετασεις'' αυτη η τουφεκια....
Αν και δεν ηθελα μεγαλες συγκεντρωσεις...με ενδιεφερε περισσοτερο η καλη κατανομη..στην δευτερη
τουφεκιά δεν τα πηγα καλα. :(

Συνεχιζω με τις επομενες...
Η biorentabile κάνει πολλές φορές αυτά τα κενά. Καλύτερα κανονική μάλλινη ή άλλη μεσοταπα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top