Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Δεν θα έκανα με τίποτα κώνο στα όπλα που έχω,αλλά δεν είμαι κατά των κώνων.Το ερώτημα είναι ποιοί χρειάζονται κώνο και ποιοί τελικά πάνε και κάνουν.Δεν θα ήθελα να διαβάσω (για να ανατιζω τις τσίχλες στα 35-40 μέτρα).
 
Δεν θα έκανα με τίποτα κώνο στα όπλα που έχω,αλλά δεν είμαι κατά των κώνων.Το ερώτημα είναι ποιοί χρειάζονται κώνο και ποιοί τελικά πάνε και κάνουν.Δεν θα ήθελα να διαβάσω (για να ανατιζω τις τσίχλες στα 35-40 μέτρα).
Σύμφωνα με τον "Γιάννη κυνηγό" οι 18.8 αυλοί δεν χρειάζονται, εντούτοις όμως, η Μπράου‼️(να είναι καλά εκεί που είναι) ενέδωσε στις προσταγές της μόδας‼️κ πρόσφερε την Μάξους στα 7 εκ.κατοπιν τα έκανε 3.5 .
Οι Μπράου τωρα ,η χαρακτηριστική ντουφέκια τους , είναι με σπασμένα τα κέντρα ‼️κ με μικρότερη συγκέντρωση συγκριτικά,όπως εξυπακούεται άλλωστε απ' το αποτελεσμα.
Οταν πάλι για πρώτη φορά είδα την τουφεκιά της μπενελλι μου άρεσε διότι είχε φουλ κέντρα‼️
Δλδ χοντρά χοντρά περί ορεξεως κολοκυθόπιτα ‼️
 
Την έχουμε ξανακάνει αυτή την κουβέντα.
Από τη στιγμή που οι όποιες αποδείξεις μπορούν να μαγειρευτούν παυουν να είναι αποδείξεις.
Αν εγώ πχ,θέλω να αναδείξω μια κάνη έναντι μιας άλλης,ρίχνω από διαφορετική απόσταση,ευνοω αυτή που θέλω να ευνοησω και χαντακωνω την άλλη,λέγοντας "κοιτάξτε τι σας έλεγα και δεν το πιστευατε!!".

Θα μου πεις"καλά,πόσο π@π@ρ@ς μπορεί να είσαι?".
Μπορεί να είμαι όσο χρειάζεται για να ικανοποιήσω το εγώ μου,την άποψη μου,την επιλογή μου κι ακόμη παραπέρα!!
Και μη μου πεις ότι δεν γίνεται αυτό,εδώ!
Παντού και πάντα ΜΠΟΡΕΊ να γίνει!
Κάποιος"ψαγμένος" με τις αποδόσεις,σαν του λόγου σου καλή ώρα,μπορεί να διακρίνει την μαιμουδια ενδεχομένως,δεν μπορεί να την ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ όμως!
Το μόνο που θα καταφέρει είναι να γίνει "μαλλιά και κέρατα"με τον άλλο!


Αυτές είναι παρεμβάσεις,επεμβάσεις,βελτιώσεις,μ@λ@κιες εν κατακλείδι,τις οποίες τις κάνουμε,αν τις κάνουμε και το αποτέλεσμα, όποιο κι αν είναι αυτό,το ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣπου έχουμε το πριν και το μετά χειροπιαστό!
Οι κουβέντες που γίνονται γύρω από αυτά είναι για να...λέμε,να συμφωνούμε,να διαφωνούμε,να μανουριαζουμε,να κοροϊδεύουμε,να χειροκροτούμε,να,να....
Αποδηξεις έχεις φίλε!!!! Δεν μπορείς να λες ότι σου κατεβάζει η κούτρα!!!! Ας μην είναι μαγηρεμενες μου κάνουν και στο φούρνο ( όχι στον αέρα Κριλ πανό κατο πρωτημο)!!!
 
Σύμφωνα με τον "Γιάννη κυνηγό" οι 18.8 αυλοί δεν χρειάζονται, εντούτοις όμως, η Μπράου‼️(να είναι καλά εκεί που είναι) ενέδωσε στις προσταγές της μόδας‼️κ πρόσφερε την Μάξους στα 7 εκ.κατοπιν τα έκανε 3.5 .
Οι Μπράου τωρα ,η χαρακτηριστική ντουφέκια τους , είναι με σπασμένα τα κέντρα ‼️κ με μικρότερη συγκέντρωση συγκριτικά,όπως εξυπακούεται άλλωστε απ' το αποτελεσμα.
Οταν πάλι για πρώτη φορά είδα την τουφεκιά της μπενελλι μου άρεσε διότι είχε φουλ κέντρα‼️
Δλδ χοντρά χοντρά περί ορεξεως κολοκυθόπιτα ‼️
Η φάση είναι ότι και οι μπραουνακηδες, ψάχνονται για εξωεργοστασιακα τσοκ,δεν ξεφεύγεις από τα γρανάζια ότι και να πάρεις.
 
Η φάση είναι ότι και οι μπραουνακηδες, ψάχνονται για εξωεργοστασιακα τσοκ,δεν ξεφεύγεις από τα γρανάζια ότι και να πάρεις.
Τα βλέπεις?😁
Πάρε κάτι που έχει τα 5-6 από τα δέκα "ΘΕΛΩ"σου(παραπάνω,δύσκολα θα βρεις) και τ'αλλα 4-5,πάλεψε τα!😈
 
Η φάση είναι ότι και οι μπραουνακηδες, ψάχνονται για εξωεργοστασιακα τσοκ,δεν ξεφεύγεις από τα γρανάζια ότι και να πάρεις.
Ναι πολύ σωστά ,όπως κ εγώ έτσι.Αγορασα ένα μπριλλευ λάιτ φουλ αυξήθηκε μεν η συγκέντρωση ένα τι ,αλλά χάλασε η κατανομη ‼️
 
Το τσοκ 6φορες πιο ανοιχτό από τον κύλινδρο ποιός το έφτιαξε ; Τσοκ διασποράς η bell brain τα έχεις δοκιμάσει;
σημασια φιλε μου δεν εχη ποιος το εφτιαξε,σημασια εχη οτι κανη για τη δουλεια που το θελο.φαντασου οτι ειναι σαν αποτηπομα κατι σαν τοbell,το οποιο εχω δοκιμασει.
 
Επομένως,αφού η maxus με τον 7αρη κώνο είχε ίδια ακριβώς ‼️αποτύπωση ‼️με την δική μου,αν εγώ έφτιαχνα κώνο γύρω στο 7 θα ξεπερναγα τη maxus ,μετά όμως αν πήγαινε η maxus κ τον έφτιαχνε 14‼️ θα ξεπερναγε εμένα❓😆😆😆😆
καποιο πρωι στην παρνηθα παλιοτερα στο σκοπευτηριο ηταν ενα μποζε μπερετα που ειχε κονο εργοστασιου παραγγελια,την μιση κανη.σε πληροφορο οτι συγριθικε με 5 οπλα και δεν πιστευε κανεις αυτο που εβλεπε,κανενας δεν τον επιασε.οσο και περιεργο να ακουγεται,ετσι εγινε.
 
καποιο πρωι στην παρνηθα παλιοτερα στο σκοπευτηριο ηταν ενα μποζε μπερετα που ειχε κονο εργοστασιου παραγγελια,την μιση κανη.σε πληροφορο οτι συγριθικε με 5 οπλα και δεν πιστευε κανεις αυτο που εβλεπε,κανενας δεν τον επιασε.οσο και περιεργο να ακουγεται,ετσι εγινε.
Δεν τον επιασε που?Στον πινακα ή στα δισκακια?Γιατι εχει σημασια
 
σημασια φιλε μου δεν εχη ποιος το εφτιαξε,σημασια εχη οτι κανη για τη δουλεια που το θελο.φαντασου οτι ειναι σαν αποτηπομα κατι σαν τοbell,το οποιο εχω δοκιμασει.
Αυτό που ρωτάω είναι αν υπάρχει στο εμπόριο η το παραγγέλνεις;
 
Οποιος θελει να φτιαχνει κωνο ...να αγοραζει εξτρα τσοκ....καλα κανει...Δικαιωμα του ειναι ..και ξανα λεω πολυ
καλα κανει !!
Εγω απλα για να μαθαινω....και ιχνος αντιπαραθεσης...Ρωταω...τι περισσοτερο θα μου δωσει ΕΑΝ
αποφασισω και φτιαξω κωνο στο οπλο μου ??

Και μην μου πειτε..α' αυτα ειναι ιδιογομωσης...γιατι οι δοκιμες που ανεβηκαν με φυσιγγια ιδιογομωσης
ηταν εαν δεν κανω λαθος !!!

View attachment 75759
Θα βελτιωσει την συγκεντρωση..ή την κατανομη σε αυτην την τουφεκια??
Μηπως θα μου δωσει μεγαλυτερη ταχυτητα ??
Ειλικρινα τα λεω και ρωταω....δεν κανω πλακα...!!! :cool:



View attachment 75760
View attachment 75761
Εδω με 4* αστρα στα 30 μετρα τι μου δωσει ?? Ποιο σφιχτο κεντρο ??


Εχω και αλλες πολλες να σας δειξω....αλλα πρωτα περιμενω καποια απαντηση...
Και μια στα 85 πραγματικα μετρα με 68 σκαγια στον στοχο...

View attachment 75762

Παλικαρια δεν ειναι αντιπαραθεση..το ξανα λεω...Αποριες μου ψαχνω να λυσω !!!!
Μπορει να μην θελει η να μην γουσταρει η να μην μπορει να γεμιζει κυρ Νικο

Δεν κανουν ολοι θδιογομωση

Μπορει παλι να γεμιζει αλλα να θελει να ψαξει και αυτη την παραμετρο
Και παλι γινεται

Καποιος παλι μπορει ουτε κωνο να κανει ουτε να γεμιζει

Με δοκιμες και με γνωση του δικου του οπλου θα βρει ενα φουσεκι αγοραστο που ταιριαζει στο οπλο του και τελος

Ο καθε ενας κανει οτι θελει με βαση τα δικα του θελω και αναγκες τις δικες του γνωσεις και εμπειριες και τα δικα του κυνηγια

Οχι μονο στα βλητικα
Παντου στο κυνηγι
Σε ολους τιυς τομεις

Καποιος πιστευει οτι εαν παντρεψει ποιντερ με ελληνικο ιχνηλατη θα παρει την φερμα του πρωτου και την ιχνηλασια του δευτερου
Πολλοι θα γελασουν
Πολλοι θα πουν δεν γινεται
Καποιοι θα επιβραβευσουν
Καποιος που του εκατσε αυτο θα πινει νερο στο ονομα του σκυλου
Καπιοι που δεν τους βγηκε θα πουν δεν γινεται
Καπιοι αλλοι θα πουν η το ενα η το αλλο και τα περνεις μια σαλατα

Πως να ακυρωσεις οποιον οτιδηποτε;

Ολα στην ζωη ειναι σχετικα με την εκάστοτε γνωση και τα εκαστοτε θελω

Αναλογα που θα δωσει εμφαση καποιος τοσο θα το εξελιξει και τοσο θα βλεπει πραγματα που δεν μπορει να δει καποιος αλλος ακομη

Στην ιδιογομωση πχ οταν ξεκινησες
Εβλεπες και διεκρινες πραματα που τωρα βλεπεις και διακρινεις;
Απο και κλειεται
Γιαυτο η εμπειρια δεν αγοραζεται!

Μετα απο χιλιαδες φουσεκια που εκλεισες ο Νικος που εισουν οταν εκλεισες το πρωτο σου φουσεκι δεν ειναι ο Νικος που εισαι σημερα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top