Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Κωστή....Μου εκανε πολυ μεγαλη εντυπωση...η κοφτή τουφεκια του...!!!! :cool:
Πολύ ωραίες οι παρουσιάσεις σου!
Θα ήταν πολύ χρήσιμο αν μπορούσες να ρίξεις ένα ίδιο φυσίγγι και το Δεκέμβριο μήνα σε μέρα με υγρασία.
Το λέω γιατί από ότι βλέπω γαμάει η Drago, και επειδή την κατηγορούνε ότι θα τα φτύνει λόγο μονοβασικότητας το χειμώνα, ας δούμε αν τα φτύνει ή όχι στα τεστ του Νίκου.
 
Συνεχιζω...και ρωταω...
Εαν σας εδεινε καποιος φιλος σας να ριξετε τετοιο φυσιγγιο θα το ριχνατε ??? o_O

εικόνα_Viber_2023-08-03_16-51-48-059.jpg

Ανεβαζω αποτυπωση...και εσεις αποφασιζετε !!!:)

30 μετρα 3* αστρα ΒΟΙΤΟ.

εικόνα_Viber_2023-08-03_16-56-45-113.jpg

εικόνα_Viber_2023-08-03_16-57-23-746.jpg
Και ενα ακομα...στην ιδια κατηγορια..

εικόνα_Viber_2023-08-03_16-54-47-402.jpg
Και η αποτυπωση του...

εικόνα_Viber_2023-08-03_16-51-07-973.jpg

Αυτα παλικαρια ειναι τουλαχιστον 5ετιας φυσιγγια σε μεταχειρισμενο καλυκα κλεισμενα...και απο το χαλια
κλεισιμο τους....ειχαν μπει στην ακρη...να ριχτουν σε προπονηση στα δισκακια...
Δεν ειχα δοκιμασει ποτε σε στοχο...να δω τι κανουν...τα ειχα για τα σκουπιδια!!
Αλλα οτι λαμπει...δεν ειναι χρυσος..και εννοω...μην σας ξεγελαει ποτε η εμφανιση....
Κατα περιεργο τροπο....εδωσαν και την ιδια ταχυτητα...Δεν εχω χωρο για αλλη φωτο...
Αυτα με χάλια κλεισιματα !!!;):)
 
Last edited:
Συνεχιζω...και ρωταω...
Εαν σας εδεινε καποιος φιλος σας να ριξετε τετοιο φυσιγγιο θα το ριχνατε ??? o_O

View attachment 76058

Ανεβαζω αποτυπωση...και εσεις αποφασιζετε !!!:)

30 μετρα 3* αστρα ΒΟΙΤΟ.

View attachment 76059

View attachment 76060
Και ακομα...στην ιδια κατηγορια..

View attachment 76061
Και η αποτυπωση του...

View attachment 76063

Αυτα παλικαρια ειναι τουλαχιστον 5ετιας φυσιγγια σε μεταχειρισμενο καλυκα κλεισμενα...και απο το χαλια
κλεισιμο τους....ειχαν μπει στην ακρη...να ριχτουν σε προπονηση στα δισκακια...
Δεν ειχα δοκιμασει ποτε σε στοχο...να δω τι κανουν...τα ειχα για τα σκουπιδια!!
Αλλα οτι λαμπει...δεν ειναι χρυσος..και εννοω...μην σας ξεγελαει ποτε η εμφανιση....
Κατα περιεργο τροπο....εδωσαν και την ιδια ταχυτητα...Δεν εχω χωρο για αλλη φωτο...
Αυτα με χάλια κλεισιματα !!!;):)
Όπως λέει ένας φίλος,καλή του ώρα,"με το μπαμ,όλα ισιωνουν"!!🙂
 
Πολύ ωραίες οι παρουσιάσεις σου!
Θα ήταν πολύ χρήσιμο αν μπορούσες να ρίξεις ένα ίδιο φυσίγγι και το Δεκέμβριο μήνα σε μέρα με υγρασία.
Το λέω γιατί από ότι βλέπω γαμάει η Drago, και επειδή την κατηγορούνε ότι θα τα φτύνει λόγο μονοβασικότητας το χειμώνα, ας δούμε αν τα φτύνει ή όχι στα τεστ του Νίκου.

Φτυσε με Θαλη....να μπορω να κανω δοκιμες τετοια εποχη φιλε μου !!
Τον Δεκεμβριο...δεν μας ''πιανει'' κανεις....Τον αδη με τα λειψανα μπορω να ριξω καλέ μου φιλε !!! :) :cool:
 
EXPRESS 28 στα 30 μετρα με 3* αστρα του ΒΟΙΤΟ...για ολους τους φιλους....και ιδιαιτερα για τον φιλο τον Ντοκτορ
που ηθελε να δει αποτυπωση !!!:)

30 μετρα .

View attachment 76049

View attachment 76050
View attachment 76051

Αποθηκευω....και συνεχιζω...να δειτε κλεισιματα ( προχωρημενα :D )....και τα μυαλα στα καγκελα με
την αποδοση τους !!!;)
Η παρουσίαση.
Το φυσίγγι αυτό μου το είχε ζητήσει ο doctor @Duca di Montefeltro
413 σκάγια βρήκα εγώ ... μικρή η διαφορά.

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Παρουσίαση-Φυσιγγίων.2698/page-441#post-896524
 
Απο που να ξεκινησω βρε παλικαρια....πολλα και ενδιαφεροντα εχω να σας δειξω σημερα !!! :)

Ξεκινω απο το EXPRESS 28...Πολυ καλο για μενα ...με ''ξερη'' κοφτη τουφεκια...με πολυ αξιολογη συγκεντρωση
και ταχυτητα...!!
Δεν ξερω εαν εχει γινει παρουσιαση σε αυτο το φυσιγγιο....αλλα μου εκανε εντυπωση η αποδοση του..
και θεωρησα σωστο να μετρησω σκαγια ωστε να υπολογισω σωστα την συκεντρωση !!
Αυτο βρηκα..

View attachment 76044
View attachment 76045
View attachment 76046
View attachment 76047
15 ΣΚΑΓΙΑ στο 1 γραμμαριο = 150 στα 10 γραμμαρια και στα 28 γραμμαρια πληθος σκαγιων 420 σκαγια !!

Συνεχιζω με την αποτυπωση στον στοχο...:)
Μήπως πρόσεξες τι πάτημα είχε ο συγκεντρωτηρας?
 
Μήπως πρόσεξες τι πάτημα είχε ο συγκεντρωτηρας?

Στο οριο...το κατω αμορτισερ...Ο γκουαλαντι εχει ''διπλο αμορτισερ''...
Και κατω με την τρυπα...και το επανω με τα χωρισματα !! ;) :)

Το ριγμενο..και κοιτα τα επανω ''χωρισματα''...

εικόνα_Viber_2023-08-03_18-53-29-751.jpg

ΑΡΙΧΤΟ..

εικόνα_Viber_2023-08-03_20-49-59-942.jpg

Αυτο που με στεναχωρησε πολυ...ηταν που βρηκα βυσματα του Ηπιοπουλου...με σχισμενο τον πυθμενα
της φουστας !!! :confused:

εικόνα_Viber_2023-08-03_18-48-10-020.jpg
Τα 3 βυσματα σημερινα,,,,τα αλλα ποιο παλια ...
Εχει προσεξει κατι τετοιο καποιος αλλος φιλος ???
 
Συνεχιζω...και ρωταω...
Εαν σας εδεινε καποιος φιλος σας να ριξετε τετοιο φυσιγγιο θα το ριχνατε ??? o_O

View attachment 76058

Ανεβαζω αποτυπωση...και εσεις αποφασιζετε !!!:)

30 μετρα 3* αστρα ΒΟΙΤΟ.

View attachment 76059

View attachment 76060
Και ενα ακομα...στην ιδια κατηγορια..

View attachment 76061
Και η αποτυπωση του...

View attachment 76063

Αυτα παλικαρια ειναι τουλαχιστον 5ετιας φυσιγγια σε μεταχειρισμενο καλυκα κλεισμενα...και απο το χαλια
κλεισιμο τους....ειχαν μπει στην ακρη...να ριχτουν σε προπονηση στα δισκακια...
Δεν ειχα δοκιμασει ποτε σε στοχο...να δω τι κανουν...τα ειχα για τα σκουπιδια!!
Αλλα οτι λαμπει...δεν ειναι χρυσος..και εννοω...μην σας ξεγελαει ποτε η εμφανιση....
Κατα περιεργο τροπο....εδωσαν και την ιδια ταχυτητα...Δεν εχω χωρο για αλλη φωτο...
Αυτα με χάλια κλεισιματα !!!;):)
Ωραιος κυρ Νικο!!!

Η αληθεια ειναι οτι εγω αν τα αγοραζα κ τα βλεπα ετσι δεν τα εριχνα καν αλλα επιπλεον και τι δεν θα ακουγε κιολας ο επαγγελματιας πριν φαει χ για παντα!!!
 
Ωραιος κυρ Νικο!!!

Η αληθεια ειναι οτι εγω αν τα αγοραζα κ τα βλεπα ετσι δεν τα εριχνα καν αλλα επιπλεον και τι δεν θα ακουγε κιολας ο επαγγελματιας πριν φαει χ για παντα!!!

Η ''πτανα'' η εμφανιση....παντα μετραει....
Παρε παραδειγμα την πολυ ομορφη γυναικα....τις περισσοτερες φορες σου βγαινει ντενεκες...και καποιες
που δεν ''βλεπονται''...εχουν ποιοτητα...:cool:

Το ιδιο ισχυει παντου καλέ μου φιλε !!! :)
 
Κι όμως, έχω βρει και σε κουτί με εμπορικά τσαλακοκλεισμένα. Και νομίζω ότι ήταν αμερικανικά.

Και βεβαια υπαρχουν. !!! Θυμαμαι τοτε που αγοραζα...κατι φεντεραλ...εκαναν ''σαλιγκαρι'' στο 6* πτυχο
που ειχαν...
Ευτυχως φιλε...με αγαπαει η Παναγια...και με γλυτωσε με τα εμπορικα...
Εκεινος ο λαγος που πεταλωσα....η Παναγιά τον εστειλε !!! :) :cool:
 
Η ''πτανα'' η εμφανιση....παντα μετραει....
Παρε παραδειγμα την πολυ ομορφη γυναικα....τις περισσοτερες φορες σου βγαινει ντενεκες...και καποιες
που δεν ''βλεπονται''...εχουν ποιοτητα...:cool:

Το ιδιο ισχυει παντου καλέ μου φιλε !!! :)
Ετσι κυρ Νικο

Στην περιπτωση αυτη προσωπικα θα ενιωθα κοροιδια ομως ως προς τον πελατη αλλα και ανασφαλεια ως προς το να τα ριξω

Ειναι αυτο που λεμε
Το αποτελεσμα μετρα!
 
Συνεχιζω...και ρωταω...
Εαν σας εδεινε καποιος φιλος σας να ριξετε τετοιο φυσιγγιο θα το ριχνατε ??? o_O

View attachment 76058

Ανεβαζω αποτυπωση...και εσεις αποφασιζετε !!!:)

30 μετρα 3* αστρα ΒΟΙΤΟ.

View attachment 76059

View attachment 76060
Και ενα ακομα...στην ιδια κατηγορια..

View attachment 76061
Και η αποτυπωση του...

View attachment 76063

Αυτα παλικαρια ειναι τουλαχιστον 5ετιας φυσιγγια σε μεταχειρισμενο καλυκα κλεισμενα...και απο το χαλια
κλεισιμο τους....ειχαν μπει στην ακρη...να ριχτουν σε προπονηση στα δισκακια...
Δεν ειχα δοκιμασει ποτε σε στοχο...να δω τι κανουν...τα ειχα για τα σκουπιδια!!
Αλλα οτι λαμπει...δεν ειναι χρυσος..και εννοω...μην σας ξεγελαει ποτε η εμφανιση....
Κατα περιεργο τροπο....εδωσαν και την ιδια ταχυτητα...Δεν εχω χωρο για αλλη φωτο...
Αυτα με χάλια κλεισιματα !!!;):)
Αρχικά μπράβο για την παρουσίαση...

Αν μου τα έδινες εσύ θα τα έριχνα χεχε

Μου θύμησες κάποιες ιστορίες που μου έχουν πει κάποιοι παλιοί όπου αρκετά φυσιγγια μικρών βιοτεχνιών τα παλιότερα χρόνια έβγαιναν από τις μηχανες τσαλακωμενα κτλπ, οπότε τα έβαζαν σε κανα κασόνι και τα πούλαγαν χύμα περίπου στη μισή τιμή. Όσοι δεν είχαν πολλά χρήματα πήγαιναν και διάλεγαν τα λίγο καλύτερα και τα χρησιμοποιουσαν κανονικότατα και επειδή οι περισσότεροι είχαν και δικαννα δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα εμπλοκής. Βέβαια άλλες εποχές τότε άλλες τωρα.
 
Στο οριο...το κατω αμορτισερ...Ο γκουαλαντι εχει ''διπλο αμορτισερ''...
Και κατω με την τρυπα...και το επανω με τα χωρισματα !! ;) :)

Το ριγμενο..και κοιτα τα επανω ''χωρισματα''...

View attachment 76065

ΑΡΙΧΤΟ..

View attachment 76066

Αυτο που με στεναχωρησε πολυ...ηταν που βρηκα βυσματα του Ηπιοπουλου...με σχισμενο τον πυθμενα
της φουστας !!! :confused:

View attachment 76067
Τα 3 βυσματα σημερινα,,,,τα αλλα ποιο παλια ...
Εχει προσεξει κατι τετοιο καποιος αλλος φιλος ???
Ναι Νικο...και σε παρτιδα που ειχα απο τον Fantom, κ με νεους που ειχα παρει (κιτρινους) απο Κενταυρο, οσους βρεικα στο εδαφος, ειχαν σχησιματάκι πλαγια στη φουστα...στον πυθμενα δεν μου εχει τυχει ακομη ή δεν το εχω παρατηρίσει.
 
Εαν σας εδεινε καποιος φιλος σας να ριξετε τετοιο φυσιγγιο θα το ριχνατε ???
Με τις γριές ξέρω πως ότι ΜΠΕΙ στην αποθήκη,θα το ανεβάσει,θα το ρίξει και θα πετάξει τον κάλυκα(η ότι έχει από αυτόν),4 μέτρα,πέρα.
Με άλλο όπλο,......δεν παίρνω όρκο...
Ακόμη και με τα "τέρατα αξιοπιστίας"...😈










Εεεεε,τι άλλα?
Τι λέγαμε??😎😇
 
Αρχικά μπράβο για την παρουσίαση...

Αν μου τα έδινες εσύ θα τα έριχνα χεχε

Μου θύμησες κάποιες ιστορίες που μου έχουν πει κάποιοι παλιοί όπου αρκετά φυσιγγια μικρών βιοτεχνιών τα παλιότερα χρόνια έβγαιναν από τις μηχανες τσαλακωμενα κτλπ, οπότε τα έβαζαν σε κανα κασόνι και τα πούλαγαν χύμα περίπου στη μισή τιμή. Όσοι δεν είχαν πολλά χρήματα πήγαιναν και διάλεγαν τα λίγο καλύτερα και τα χρησιμοποιουσαν κανονικότατα και επειδή οι περισσότεροι είχαν και δικαννα δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα εμπλοκής. Βέβαια άλλες εποχές τότε άλλες τωρα.

Μαικ...να σου πω κατι και δημοσια...γιατι το εχω μεσα στην ψυχη μου...και βασανιζει φιλε !!
Εισαι ο μοναδικος ...που οταν μου ζητησες ''βοηθεια΄΄ δεν μπορεσα να σε βοηθησω...
Περασε καιρος...και ακομα με βασανιζει το που δεν μπορεσα να βοηθησω...
Αλλα πιστεψε με...εκεινη την εποχη ημουν πολυ ΝΤΑΟΥΝ...δεν ημουν καλα φιλε !!! :cool:

ΥΓ. Επιφυλασσομαι...ωστε να επανορθωσω !!!
 
Κάτι τέτοια κλεισίματα είχα πετύχει στα μαϊμού imperial αλλά πήγαιναν όπως ακριβώς φαίνονταν.Μαπα!

Ναι εχεις απολυτο ΔΙΚΙΟ φιλε .....Δεν χρειαζεται να ανεβασω δοκιμη...για να το επιβεβαιωσω...
Την εφαγα και εγω την φολα !!! :cool:
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top