Βλητικές δοκιμές

Εγώ πάντως την αμαρτία μου θα την πω😆δε βλέπω το Μπίελ να σπάει τα κέντρα‼️

Τα σπαει Γιαννη μου..μην αμφιβαλλεις φιλε !!! :)

Μην φανταστεις τρελα πραγματα...απλα την τουφεκια που εχει αλευρι...την κανει σαν χωρις αλευρι !!

Θα αποθηκευσω τις φωτο και θα τις ανεβασω να τις δειτε φιλε !!:)
 
Last edited:
IMG_20230821_185258_LAMBRO-2_SKEET_MR_30m_AC.jpg
... Είπε κανείς τίποτα για τα Lambro ??????????????????????? .my man.

.big smile..sarcastic.

Δε λέω ... καλό είναι το NSI Japan special ... 2,5 - 3 χιλιάδες πού'χω ρίξει τα τελευταία χρόνια τα έχω ευχαριστηθεί.
Αλλά και το Lambro, όχι μόνο το αντιμετωπίζει στα ίσα, αλλά και το αφήνει πίσω ... με ένα +9% στη χθεσινή μου δοκιμή (ίδια ώρα, ίδιες συνθήκες) ... (Δυστυχώς δεν είχα χθες άλλο φυσίγγι, να έριχνα και με το BL ...)
Έχοντας ρίξει πολλές φορές και τα δυο μαζί, ανάμικτα και εναλλάξ, και στην ίδια πούλα, μπορώ να πω ότι το Lambro είναι και ένα κλικ πιο μαλακό και πιο ευχάριστο στο ρίξιμο. Ένας λόγος ακόμα (για μένα) για να το προτιμήσω ... Ήδη πήγα απόψε και πήρα μια κούτα, (72 €) ;)
 
View attachment 77593
... Είπε κανείς τίποτα για τα Lambro ??????????????????????? .my man.

.big smile..sarcastic.

Δε λέω ... καλό είναι το NSI Japan special ... 2,5 - 3 χιλιάδες πού'χω ρίξει τα τελευταία χρόνια τα έχω ευχαριστηθεί.
Αλλά και το Lambro, όχι μόνο το αντιμετωπίζει στα ίσα, αλλά και το αφήνει πίσω ... με ένα +9% στη χθεσινή μου δοκιμή (ίδια ώρα, ίδιες συνθήκες) ... (Δυστυχώς δεν είχα χθες άλλο φυσίγγι, να έριχνα και με το BL ...)
Έχοντας ρίξει πολλές φορές και τα δυο μαζί, ανάμικτα και εναλλάξ, και στην ίδια πούλα, μπορώ να πω ότι το Lambro είναι και ένα κλικ πιο μαλακό και πιο ευχάριστο στο ρίξιμο. Ένας λόγος ακόμα (για μένα) για να το προτιμήσω ... Ήδη πήγα απόψε και πήρα μια κούτα, (72 €) ;)
Άκρως ευχάριστο να ξεχωρίζουν ελληνικά φυσίγγια κ όχι μονο
 
Το bell έχει βγει για να αποδίδει από τα 12 μέτρα 15/20 με φυσίγγια κλασικά και με ψιλά σκακια είναι τσοκ τσάντας τι δοκιμάζεται στα 27 μέτρα με φυσίγγια που πάνε μπάλα υπό νορμάλ συνθήκες .Μερικές φορές δυστυχώς είναι ατοπες και οι δοκιμές .Ρίξτε με brain bell με ένα εργοστασιακό φυσίγγι στα 15 στα 20 και όχι σκοπευτικό φυσιιγι αλλά με αυτό που ρίχνει η πλειοψηφεία του κόσμου το τσοκ έχει φτιαχτεί όχι για σκοπευτήριο αλλά για κυνήγι με κυνηγετικά φυσίγγια .Και ούτε για ιδιογομωτες οποίος κάνει ιδιογομωση σοβαρά κακός ασχολείται με τα τσοκ και τα υπόλοιπα ψάχνοντας χτίζει ότι θέλει.Καπιια στιγμή πρέπει να ξεχωρίσετε στο μυαλό σας κάποια πράγματα για να γίνεται ποίο αντικειμενικοί.Κατασκευες ανθρώπων που έχουν αφήσει όνομα και έχουν δημιουργήσει πραγματικά κοντεύουν να τις βγάλουν άχρηστες ο μπάρμπα Μήτσος της γειτονιάς .Και δυστυχώς πολλοι δεν ξέρουν για πολλά ακόμη και αυτοί που νομίζουμε ότι ξέρουν .Η σωστή προσέγγιση στο κάθε τι δίνει και τη σωστή και πραγματική εντύπωση και αποτέλεσμα ,μη γινόμαστε δημοσιογράφοι και τα παρουσιάζουμε όπως μας γουστάρει αλλά όπως αναλογεί.Εγραψα λίγο σε σκληρή γλώσσα χωρίς να στοχεύω κάποιον αλλά εάν διαβάσει κανείς τρίτος εδώ μέσα που δε έχει γνώσεις στο τέλος μάλλον δε θα αγοράσει τίποτα ή θα πάρει το χειρότερο όπλο που απλά δεν θα κάνει εμπλοκή και οποισδήποτε πρέπει ντε και σωνει να γίνει ιδιογομωτης αλλιώς χάθηκε.
 
Last edited:
Το bell έχει βγει για να αποδίδει από τα 12 μέτρα 15/20 με φυσίγγια κλασικά και με ψιλά σκακια είναι τσοκ τσάντας τι δοκιμάζεται στα 27 μέτρα με φυσίγγια που πάνε μπάλα υπό νορμάλ συνθήκες .Μερικές φορές δυστυχώς είναι ατοπες και οι δοκιμές .Ρίξτε με brain bell με ένα εργοστασιακό φυσίγγι στα 15 στα 20 και όχι σκοπευτικό φυσιιγι αλλά με αυτό που ρίχνει η πλειοψηφεία του κόσμου το τσοκ έχει φτιαχτεί όχι για σκοπευτήριο αλλά για κυνήγι με κυνηγετικά φυσίγγια .Και ούτε για ιδιογομωτες οποίος κάνει ιδιογομωση σοβαρά κακός ασχολείται με τα τσοκ και τα υπόλοιπα ψάχνοντας χτίζει ότι θέλει.Καπιια στιγμή πρέπει να ξεχωρίσετε στο μυαλό σας κάποια πράγματα για να γίνεται ποίο αντικειμενικοί.Κατασκευες ανθρώπων που έχουν αφήσει όνομα και έχουν δημιουργήσει πραγματικά κοντεύουν να τις βγάλουν άχρηστες ο μπάρμπα Μήτσος της γειτονιάς .Και δυστυχώς πολλοι δεν ξέρουν για πολλά ακόμη και αυτοί που νομίζουμε ότι ξέρουν .Η σωστή προσέγγιση στο κάθε τι δίνει και τη σωστή και πραγματική εντύπωση και αποτέλεσμα ,μη γινόμαστε δημοσιογράφοι και τα παρουσιάζουμε όπως μας γουστάρει αλλά όπως αναλογεί.Εγραψα λίγο σε σκληρή γλώσσα χωρίς να στοχεύω κάποιον αλλά εάν διαβάσει κανείς τρίτος εδώ μέσα που δε έχει γνώσεις στο τέλος μάλλον δε θα αγοράσει τίποτα ή θα πάρει το χειρότερο όπλο που απλά δεν θα κάνει εμπλοκή και οποισδήποτε πρέπει ντε και σωνει να γίνει ιδιογομωτης αλλιώς χάθηκε.
Σύμφωνοι σε πολλά!
Διαφωνούμε ως προς την γνώμη και την έκφραση αυτής από τον "μπαρμπα Μητσο της γειτονιάς".
Οποιοσδήποτε αποκτήσει και δοκιμάσει ένα προϊόν,έχει το δικαίωμα να πει την γνώμη του!
Ότι μπορεί να δει και να μην δει!
Ώφελος είναι!
 
Σύμφωνοι σε πολλά!
Διαφωνούμε ως προς την γνώμη και την έκφραση αυτής από τον "μπαρμπα Μητσο της γειτονιάς".
Οποιοσδήποτε αποκτήσει και δοκιμάσει ένα προϊόν,έχει το δικαίωμα να πει την γνώμη του!
Ότι μπορεί να δει και να μην δει!
Ώφελος είναι!
Δεν το έγραψα για να προσβάλλω κάποιον . Εννοείται αλλά όταν χρησιμοποιείς προϊόντα που δεν κατέχει άλλος τη γνώμη θα δημιουργήσει αυτός που διαβάζει ,μάλλον λανθασμένη.Εκει στέκομαι πουθενά αλλού.
 
View attachment 77593
... Είπε κανείς τίποτα για τα Lambro ??????????????????????? .my man.

.big smile..sarcastic.

Δε λέω ... καλό είναι το NSI Japan special ... 2,5 - 3 χιλιάδες πού'χω ρίξει τα τελευταία χρόνια τα έχω ευχαριστηθεί.
Αλλά και το Lambro, όχι μόνο το αντιμετωπίζει στα ίσα, αλλά και το αφήνει πίσω ... με ένα +9% στη χθεσινή μου δοκιμή (ίδια ώρα, ίδιες συνθήκες) ... (Δυστυχώς δεν είχα χθες άλλο φυσίγγι, να έριχνα και με το BL ...)
Έχοντας ρίξει πολλές φορές και τα δυο μαζί, ανάμικτα και εναλλάξ, και στην ίδια πούλα, μπορώ να πω ότι το Lambro είναι και ένα κλικ πιο μαλακό και πιο ευχάριστο στο ρίξιμο. Ένας λόγος ακόμα (για μένα) για να το προτιμήσω ... Ήδη πήγα απόψε και πήρα μια κούτα, (72 €) ;)

Στελιο μου....ετσι για την συζητηση.....Εαν ειναι να πληρωνεις 100 ευρω σε εξτρα τσοκ...για να δεις μια
αποτυπωση της ''προκοπης''....δεν ενθουσιαζεσαι με το φυσιγγιο....αλλα με το τσοκ φιλε !!!

ΥΓ. Ριχτο με μαμα τσοκ....να δουμε τι ψαρια πιανει φιλε !!! ;)
 
Νίκο μη προσπαθείς να συγκρίνεις τα φυσίγγια σου με του εμπορίου.

Δεν κανω αυτο...Απλα για να εχουμε σωστη εικονα του οποιου φυσιγγιου....πρεπει να ειναι ριγμενο
με μαμα τσοκ...Τα εξτρα τσοκ αλλαζουν ολη την τουφεκια...και την ''εικονα'' του...
Αυτο λεω Γιαννη....
 
Τελικά την αλλάζουν η δεν την αλλάζουν?🤔

Πιστευω οτι την αλλαζουν...Αλλα σε περισσοτερο και αλλα σε λιγοτερο βαθμο...
Δεν εχω πολλα εξτρα τσοκ...μονο ενα KICK'S IM εχω και το BL...απο αυτα τα δυο εχω δει οτι οι
τουφεκιες αλλαζουν Μαστορα μου !!!
 
Πιστευω οτι την αλλαζουν...Αλλα σε περισσοτερο και αλλα σε λιγοτερο βαθμο...
Δεν εχω πολλα εξτρα τσοκ...μονο ενα KICK'S IM εχω και το BL...απο αυτα τα δυο εχω δει οτι οι
τουφεκιες αλλαζουν Μαστορα μου !!!
Αλλάζουν‼️το λάιτ φουλ μπριλλευ μου δίνει κέντρα μεν ,αλλά χαλάει την κατανομή δε‼️με μαμά τσοκ δεν μπορείς να ξεχωρίσεις τουφεκιά σε Μπράου είτε με 7αρι κώνο είτε με 1.2cm κ αυλό ίδιο‼️
 
Να ρωτησω κατι ρε μαγκες;
Πόσο ΠΡΈΠΕΙ να αποδίδει ενα 3* στα 36 5 μετρα; Υπάρχει καποιο στάνταρντ; Καποιος πίνακας αποδεκτός από τους κατασκευαστές με την ΣΩΣΤΉ συγκέντρωση ανα σύσφιξη;
 
Να ρωτησω κατι ρε μαγκες;
Πόσο ΠΡΈΠΕΙ να αποδίδει ενα 3* στα 36 5 μετρα; Υπάρχει καποιο στάνταρντ; Καποιος πίνακας αποδεκτός από τους κατασκευαστές με την ΣΩΣΤΉ συγκέντρωση ανα σύσφιξη;
Το είχα ρωτήσει και εγώ αυτό κάποτε
Είχε ανεβάσει ο Νίκος έναν πίνακα, εάν του είναι εύκολο ας τον ανεβάσει πάλι οπότε μπορεί (δεν ξέρω εάν είναι αποδεκτός από τους κατασκευαστές ή ήταν εκτιμήσεις του Νίκου, δεν θυμάμαι εάν το αναφέρει)
 
Να ρωτησω κατι ρε μαγκες;
Πόσο ΠΡΈΠΕΙ να αποδίδει ενα 3* στα 36 5 μετρα; Υπάρχει καποιο στάνταρντ; Καποιος πίνακας αποδεκτός από τους κατασκευαστές με την ΣΩΣΤΉ συγκέντρωση ανα σύσφιξη;
Κάπου είχε βάλει ο Βασίλης έναν πίνακα της beretta.
 
Να ρωτησω κατι ρε μαγκες;
Πόσο ΠΡΈΠΕΙ να αποδίδει ενα 3* στα 36 5 μετρα; Υπάρχει καποιο στάνταρντ; Καποιος πίνακας αποδεκτός από τους κατασκευαστές με την ΣΩΣΤΉ συγκέντρωση ανα σύσφιξη;
https://www.kynigesia.gr/opla-vlitiki/skopovoli/oi-erastes-tou-pinaka/
Ένα άρθρο του Λεωνίδα. Έχει και πίνακες μέσα.
 
Back
Top