Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Τότε αλλάζει το πράγμα! Στο πρώτο μήνυμα έγραψες ότι έσκασε η κάννη στο ύψος της βάσης, γι'αυτό νόμισα ότι η ζημιά έγινε στη θαλάμη ή στον κώνο ... Εν προκειμένω προφανώς οφείλεται στο συγκεντρωτήρα ... Και μπορεί να μην ήταν τζούφιο το φυσίγγιο, αφού δούλεψε και το κλείστρο, αλλά να είχε στραβώσει η φούστα του συγκεντρωτήρα κατά το γέμισμα, ή να ήταν ελαττωματικός, και δεν έκανε πλήρη έμφραξη, οπότε τα αέρια βρήκαν διέξοδο και εκτονώθηκαν, ενώ αυτός έμεινε στην κάννη. Το έχω δει ΚΑΙ αυτό, τσαλακωμένη φούστα που έχει κάτσει στραβά πάνω στην πυρίτιδα ... Δεν θυμάμαι ποιο φυσίγγι ήταν, αλλά φυσικά δεν το έριξα, το έσφαξα και η δοσολογία ήταν κανονική ... ;)
Ναι Στελιο,κουκουρουκου...Στο υψος της παπιας ψηλα ηθελα να πω..Οτι να ναι.hit.
 
Παιδια για πειτε γνωμες,αλλα κ αποψεις απο δοκιμη των παρακατω φυσιγγιων:
Baschieri & Pellagri mb tricolor 34gr ( mb36 )
Lambro feltro 34gr ( tecna )
Super kill dynamic 34gr ( πυριτιδα δεν εμαθα ακομη )
Τα θελω για 2ο στην μπεκατσα σε 9αρι κ για 1ο στη φασσα σε 6αρι
Τα Lambro feltro σε νο 9 τα εχω ριξει στην μπεκατσα με ελαφρυ ποζε (2500kg),δεν καταλαβα κλωτσημα ιδιαιτερο και ειχα καθαρα σκοτωματα ακομα και σε μεγαλες αποστασεις για το συγκεκριμενο οπλο(60cm).Δεν εχω ριξει βεβαια και πολλα για να εχω πιο εμπεριστατωμενη αποψη αλλα εμεινα ευχαριστημενος..Για τα υπολοιπα φυσιγγια που ρωτας δεν τα εχω ριξει ποτε..
 
Παιδια για πειτε γνωμες,αλλα κ αποψεις απο δοκιμη των παρακατω φυσιγγιων:
Baschieri & Pellagri mb tricolor 34gr ( mb36 )
Lambro feltro 34gr ( tecna )
Super kill dynamic 34gr ( πυριτιδα δεν εμαθα ακομη )
Τα θελω για 2ο στην μπεκατσα σε 9αρι κ για 1ο στη φασσα σε 6αρι

Μανώλη έχω δοκιμάσει τα B&P και τα Lampro σε 6άρι στο παπί το σούρουπο που οι αποστάσεις είναι μέχρι τα 30-35 μέτρα και έμεινα πολύ ευχαριστημένος και με τα δύο.
 
Καλημέρα σας....
Να ρίξω στο τραπέζι το όνομα Sigma 3.?
Τι ξέρουμε για δαύτα.?
Από Αλεξανδρούπολη μεριά με ειδίκευση στο γουρούνι, από γουρουνοκυνηγους ακούω για καλά φυσίγγια αλλά πολύ δυνατά.
 
Καλημέρα σας....
Να ρίξω στο τραπέζι το όνομα Sigma 3.?
Τι ξέρουμε για δαύτα.?
Πριν τα δοκιμασεις κάνε το σταυρό σου και αν όλα πάνε καλά ψάξε για καινούργιο όπλο μετα..... Μακρια απο τον δολοφόνο των όπλων....
 
Βασίλη, περίεργα με την καλή ή την κακή έννοια...?

Πριν τα δοκιμασεις κάνε το σταυρό σου και αν όλα πάνε καλά ψάξε για καινούργιο όπλο μετα..... Μακρια απο τον δολοφόνο των όπλων....
Νομίζω πήρες την απάντηση σου.....sarcastic.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top