Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
χωρίς να έχω εμπειρία στο πώς να κατατάξω την ποιότητα ενός συγκεντρωτήρα,μου φαίνεται καλή ,μαρέσει πολύ η φούστα του δεν φθείρεται εύκολα σαν κάτι αλλους που εχω πιάσει και γενικά από ποτήρι και κάτω καλοσχεδιασμένος
 
Παύλο το imperial το ριξες? Γιατι τα παλιά αφηνανε ακαυτη πυρίτιδα στη κάνη και σε πολλες περιπτωσεις σου ερχοτανε και στο προσωπο.όταν τα ρίξεις Γράψε σε παρακαλω εντυπωσεις
Αυτό γινόταν τελευταία Ευριπίδη, τα πρώτα imperial τα ισπανικά δεν το έκαναν αυτό και σκότωναν πάντα και παντού, τα έριχνα πολλά χρόνια, δεν έπαιρνα άλλο φυσίγγι. Μετά εμφανίστηκαν αυτά που λες ούτε σκότωναν και σου έβγαζαν τα μάτια από την μπαρούτι.
Τώρα λένε ότι ο καλκατζακος έφερε όντως τα ισπανικά σε 28 30 32 και 34γρ.
 
Δεν θελω να κανω τον ειδημων απο σας μαθαινω ,ποσο διαφορα βεληνεκες εχουν τα 8 απο τα 9αρια ;; ή εχει σχεση η δυναμη κρουσης ;;
Λομπάρντο, όπως σου τα είπε και ο Παύλος. Διαφορά θα δεις από μια συγκεκριμένη απόσταση και πάνω, μόνο τις δύσκολες βλητικά ημέρες του χειμώνα. Εννοείται ότι μιλάμε πάντα για τσίχλα και εννοείται ότι το πουλί θα μπει σωστά μέσα στην τουφεκιά.
Σε φυσιολογικό χειμωνιατικο κυνήγι τσίχλας, δεν θα καταλάβεις διαφορές σε μια γκάμα αποστάσεων από τα 20 ως τα 40 μέτρα. Σε αυτές τις αποστάσεις εκπληκτικά αποτελέσματα έχει και ο συνδιασμος 3* με νούμερο 10.
 
Φίλος ιδιογομωτης σε περσινό ισπανικό imperial βρήκε 1.8γρ πυρίτιδα csb1 αλλο χρώμα,μου ειπε υπαρχουν 3 τύποι απο αυτή και τον πιο μεγάλο συγκεντρωτηρα

received_1771131782929409.jpg
 

χωρίς να έχω εμπειρία στο πώς να κατατάξω την ποιότητα ενός συγκεντρωτήρα,μου φαίνεται καλή ,μαρέσει πολύ η φούστα του δεν φθείρεται εύκολα σαν κάτι αλλους που εχω πιάσει και γενικά από ποτήρι και κάτω καλοσχεδιασμένος
Ναι παρομοιάζει με τον συγκεντρωτηρα ΑΑ, και τον claybuster που είναι αντιγραφή αυτού η μόνη διαφορά ότι ειναι ακοπος για τον ιδιογομωτη παιχνιδάκι, στο εμπορικό μπορεί να μην κοπεί κιόλας, και μια που το φερε η κουβέντα ο παραπάνω ισπανικός συγκεντρωτηρας των imperial, σε φυσίγγια που ριχνουμε με τον Μάνο τον βρήκαμε να έχει ανοίξει ομοιόμορφα και στα τέσσερα πέταλα με ανοιχτό τσοκ skeet.
 
Fantom Hill & Tordo ίδιος συγκεντρωτήρας ,,,γνωρίζουν οι ιδιογομωτές ποιός τύπος είναι ;
Ελληνικος ειναι ο συγκεντρωτηρας τον φορεγαν και τα rocket junior...μαλακο βυσμα ποιοτητας θωδη...
Παντως μπαινει σφηνωτα στον καλυκα...τον ξυριζει που λεμε.
 
Ποσα χ
Περιεργο...το πατημα τους ειναι σωστο ...ομως η δοσολογια ειναι κατω απο τα στανταρ του εργοστασιου.
Ποσα χρονια εχει αυτην την δοσολογια η maxam..εχει αλλάξει προοδευτικοτιτα και βαριουντε να τον αλλαξουν τον πινακα...εξαλου ποια εταιρία δίνει σωστεσ δοσολογιεσ
 
Ποσα χ

Ποσα χρονια εχει αυτην την δοσολογια η maxam..εχει αλλάξει προοδευτικοτιτα και βαριουντε να τον αλλαξουν τον πινακα...εξαλου ποια εταιρία δίνει σωστεσ δοσολογιεσ
Kατσε ρε Ηλια...να εχουν γινει πιο ταχυκαυστες και να μην εχουν αλλαξει την δοσολογια στο site?????
Το 1,78 απο το ενα 1,70 μπορει να εχει και 200bar διαφορα....ειναι δυνατον?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top