Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
34 δεν το θεωρώ και τόσο καλοκαιρινό,δεν τα γνωρίζω ίσως να κάνω και λάθος φυσικά!
Γεμισμενο με καποια ισπανικη υποθετω. Απλα μου πε πως το δουλευει στις καλοκαιρινες και τα περιστερια χωρις ανακρουση, γι αυτο το εγραψα
 
Επειδή έχεις καραμπίνα αερίων και κοντάκι στα μέτρα σου θα την παλέψεις από ανάκρουση, αλλά σαν φυσίγγι είναι δυνατό για καλοκαίρι, θεωρώ ότι θα σκορπάει λίγο
 
Δεν ειχα ποτε την καλυτερη αποψη για τα συγγεκριμενα. Δεν θα επαιρνα ποτε γιατι στην τιμη νομιζω υπαρχουν πολυ καλυτερες επιλογες. Ειπα πως θα τα κρατησω για τα αγριοπεριστερα στην εναρξη και θα δω, απλα επειδη τα χω στα χερια μ θα θελα μια εικονα!
 
Δεν είναι κακά φυσίγγια, απλά θεωρώ ότι θα δουλέψουν/ταιριάζουν καλύτερα σε πολύ κρύο και χωρίς πολύ υγρασία...
Τα 32αρια του πχ μου πανε καλα με κρυο και υγρασια, σε ζεστο καιρο Overkilling φουλ
 
Έχει δοκιμάσει κανείς τα gorilla τα κόκκινα με ζεστό καιρό?
Τελος Φεβρουαριου πήρα μερικά απο Σαλαπάτα στα 5 η 5,5€ δεν θυμάμαι.Τότε το εριξα και επαθα πλάκα.
Ηθελα χρόνια να το δοκιμάσω ,αλλά με 7,50€ ούτε ενα κουτί για δοκιμή δεν αγόραζα.
 
Τελος Φεβρουαριου πήρα μερικά απο Σαλαπάτα στα 5 η 5,5€ δεν θυμάμαι.Τότε το εριξα και επαθα πλάκα.
Ηθελα χρόνια να το δοκιμάσω ,αλλά με 7,50€ ούτε ενα κουτί για δοκιμή δεν αγόραζα.
Χειμώνα τα έχω δοκιμάσει και εγώ,θερίζουν....το καλοκαίρι δεν ξέρω τι κάνουν!!!
 
Αν εξαιρέσουμε την τιμή τους τα Gorilla τα θεωρώ από τα αξιόλογα και ισορροπημένα εμπορικά φυσίγγια, πιστεύω Λιάκο ότι θα είναι μια χαρά στην έναρξη, εμένα μου έχουν μείνει κάτι λίγα quail μισόταπα και θα τα τιμήσω!!
 
Αν εξαιρέσουμε την τιμή τους τα Gorilla τα θεωρώ από τα αξιόλογα και ισορροπημένα εμπορικά φυσίγγια, πιστεύω Λιάκο ότι θα είναι μια χαρά στην έναρξη, εμένα μου έχουν μείνει κάτι λίγα quail μισόταπα και θα τα τιμήσω!!
Και εγώ τα έχω σε ιδιαίτερη υποληψη....δοκίμασε αν θυμηθείς ποτέ τα tecna την δεκάδα του στις φασσες....θερίζουν!
 
Γεμισμενο με καποια ισπανικη υποθετω. Απλα μου πε πως το δουλευει στις καλοκαιρινες και τα περιστερια χωρις ανακρουση, γι αυτο το εγραψα
Csb 1,σε δοκιμή περιοδικού τον Μάρτη του '15 έδωσε πιέσεις 555,5 bar..
Από τότε μέχρι τωρα πολλά μπορεί να έχουν αλλάξει αλλά από ότι φαίνεται ο μπάρμπας πρέπει να είχε δίκιο για την χαμηλή ανακρουση..
 
Δημήτρη τα nsi classica ρίχνω...επομένως δεν με ενοχλεί το συγκεντρωτικό...μην έχω διαμπερή φοβάμαι όπως προ διετίας το ταίρι μου με κάτι rio!
Με αυτά θα αρχίσω και εγώ φέτος.
Ακουγα από όλους εξαιρετικά λόγια και έτσι με την προσφορά του Σαλαπατα πήρα κάποια κουτιά red και eco.
Λογικά το πρωί θα ξεκινήσω με τα red και όταν ανέβει η θερμοκρασία θα συνεχίσω με τα eco.
Με την προϋπόθεση βέβαια ότι θα υπάρχουν τρυγόνια :D.
 
Με αυτά θα αρχίσω και εγώ φέτος.
Ακουγα από όλους εξαιρετικά λόγια και έτσι με την προσφορά του Σαλαπατα πήρα κάποια κουτιά red και eco.
Λογικά το πρωί θα ξεκινήσω με τα red και όταν ανέβει η θερμοκρασία θα συνεχίσω με τα eco.
Με την προϋπόθεση βέβαια ότι θα υπάρχουν τρυγόνια :D.
Εννοείται πως όλες οι συζητήσεις ξεκινούν με αυτήν την προυποθεση....εγώ έκανα λάθος και δεν πήρα eco αν και ήθελα να τα δοκιμάσω...γενικά δεν μου αρέσει να αλλάζω φυσιγγια μέσα στο κυνήγι....πες το παράξενια!
 
Με αυτά θα αρχίσω και εγώ φέτος.
Ακουγα από όλους εξαιρετικά λόγια και έτσι με την προσφορά του Σαλαπατα πήρα κάποια κουτιά red και eco.
Λογικά το πρωί θα ξεκινήσω με τα red και όταν ανέβει η θερμοκρασία θα συνεχίσω με τα eco.
Με την προϋπόθεση βέβαια ότι θα υπάρχουν τρυγόνια :D.
Υπαρχουνε
 
Εννοείται πως όλες οι συζητήσεις ξεκινούν με αυτήν την προυποθεση....εγώ έκανα λάθος και δεν πήρα eco αν και ήθελα να τα δοκιμάσω...γενικά δεν μου αρέσει να αλλάζω φυσιγγια μέσα στο κυνήγι....πες το παράξενια!
Και εγώ αυτής της λογικής είμαι Ηλία.
Απλώς σε εμάς μέχρι να βγει ο ήλιος στάζουν τα πάντα από την υγρασία και η θερμοκρασία είναι στους 10-15 βαθμούς.
Εκεί σκοπευω να χρησιμοποιησω το red που είναι πιο φορτωμένο.
 
Και εγώ αυτής της λογικής είμαι Ηλία.
Απλώς σε εμάς μέχρι να βγει ο ήλιος στάζουν τα πάντα από την υγρασία και η θερμοκρασία είναι στους 10-15 βαθμούς.
Εκεί σκοπευω να χρησιμοποιησω το red που είναι πιο φορτωμένο.
Ξέρεις εσύ,θα τα θερίσεις!!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top