Διαδικαστικά για χρήση σκοπευτηρίου

  • Thread starter Thread starter averel
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
παιδια το εχουμε ξαναπει. το δελτιο ειναι απολυτως απαραιτητο για να μην παιζεται ο κωτσος σας καθε φορα που βγαζετε τ οπλο εκτος σεζον. και ναι με το δελτιο σκοπευτη πατε σε οποιο σκοπ. θελετε. ζητηστε να σας κανουν μια εκπτωση για κυνηγους. εμενα μου επισσε φετος μαζι με το γιατρο 50 ευρα. κανονικα ουτε sporting δε μπορειτε να παιζετε χωρις δελτιο. αν βρω καποιον την κυριακη απανω θα του ζητησω να μου δωσει το σχετικο εγγραφο να δημοσιευσω. παντως το δελτιο σκοπευτη εινσι πρωτιστως για δικη μας προστασια
 
παιδια το εχουμε ξαναπει. το δελτιο ειναι απολυτως απαραιτητο για να μην παιζεται ο κωτσος σας καθε φορα που βγαζετε τ οπλο εκτος σεζον. και ναι με το δελτιο σκοπευτη πατε σε οποιο σκοπ. θελετε. ζητηστε να σας κανουν μια εκπτωση για κυνηγους. εμενα μου επισσε φετος μαζι με το γιατρο 50 ευρα. κανονικα ουτε sporting δε μπορειτε να παιζετε χωρις δελτιο. αν βρω καποιον την κυριακη απανω θα του ζητησω να μου δωσει το σχετικο εγγραφο να δημοσιευσω. παντως το δελτιο σκοπευτη εινσι πρωτιστως για δικη μας προστασια
Ευριπιδη μπορεις να αναφερεις την διαδικασια ?
 
ευχαριστως αργυρη. παιρνεις απο το συλλογο που θες να γραφτεις 3 χαρτια πιυ θα σου δωσουν αυτοι + το δελτιο που θα σου υπογραψει ο γιατρος και 4 φωτογραφιες μικρες. θεωρεις το δελτιο υγειας στο γιατρο υπογραφεις σ ενα κεπ μια υπευθυνη δηλωση που σου δινει ο συλλογος οτι δεν εχεις υπαρξει σλλου αθλητης κι αλλο ενα χαρτι με τα στοιχεια σου + φωτοτυπια ταυτοτητας. μολις τελειωσεις τα χαρτια τα πας στο συλλογο τα στελνουν στην ομοσπονδια και σε περιπου 20 -30 μερες ερχεται η ταυτοτητα η οποια θελει νομιζω ανανεωση καθε χρονο
 
Φωτη ουτε εμενα μου ζητησαν καν το δελτιο και ας ειχα παει πρωτη φ

Και απαντω....ειναι το γνωστο που καταστρεφει την ελλαδα χρονια τωρα !!!
Ολα ισχυουν και τιποτα δεν ισχυει...μπου@@@@ο..!!!!
Αμα σε πιασουν θα τοθς πεις πως πας το οπλο στον οπλουργο σου για καποια επιδιορθωση
 
H αληθεια ειναι οτι στην χωρα που ζουμε κ που ισχυει εντελως κ κανονικα το "ου μπλεξεις" καλο ειναι ολοι οσοι επισκεπτομαστε το σκοπευτηριο να εχουμε δελτιο σκοπευτη, πρωτα απο ολα για τον ιδιο μας τον εαυτο...
Απο εκει κ περα ομως ειναι διαφορετικο πραγμα, το βγαζω δελτιο σκοπευτη "γιατι θελω να ειμαι εξασφαλισμενος οσο μπορω" κ διαφορετικο πραγμα το "ειναι απαραιτητο για να ριξεις Sporting"...
Εμεις εξεταζουμε το δευτερο, αν καποιος εχει καποια παραθεση γραπτη κ επισημη οτι ειναι απαραιτητο το δελτιο σκοπευτη κ γι αυτο το αθλημα καλο ειναι να το παραθεσει...
Προσωπικα τα τελευταια 3-4 χρονια που επισκεπτομαι το σκοπευτηριο βγαζω δελτιο σκοπευτη...
 
Στο θέμα του γιατρού ισχύει οτι και για την αγορά, ή χρειάζεται κάτι ποιό εξειδικευμένο;
 
ευχαριστως αργυρη. παιρνεις απο το συλλογο που θες να γραφτεις 3 χαρτια πιυ θα σου δωσουν αυτοι + το δελτιο που θα σου υπογραψει ο γιατρος και 4 φωτογραφιες μικρες. θεωρεις το δελτιο υγειας στο γιατρο υπογραφεις σ ενα κεπ μια υπευθυνη δηλωση που σου δινει ο συλλογος οτι δεν εχεις υπαρξει σλλου αθλητης κι αλλο ενα χαρτι με τα στοιχεια σου + φωτοτυπια ταυτοτητας. μολις τελειωσεις τα χαρτια τα πας στο συλλογο τα στελνουν στην ομοσπονδια και σε περιπου 20 -30 μερες ερχεται η ταυτοτητα η οποια θελει νομιζω ανανεωση καθε χρονο
Ευχαριστω..
 
Εμεις εξεταζουμε το δευτερο, αν καποιος εχει καποια παραθεση γραπτη κ επισημη οτι ειναι απαραιτητο το δελτιο σκοπευτη κ γι αυτο το αθλημα καλο ειναι να το παραθεσει...
δηλαδή Αρη τι διαφορετικο εχει σαν σκοπευτικο αθλημα το compack sporting στο οποιο γινεται πανελληνιο και περιφερειακο πρωταθλημα και στο οποιο η εθνικη μας ομαδα παιζει σημερα στο παγκοσμιο πρωταθλημα που γινεται στην Ιταλια από το τραπ και το σκητ τα λεγομενα και ολυμπιακα αθλήματα στα οποια είναι απαραιτητη η σκοπευτικη ταυτοτητα ?? καποια στιγμη πρεπει να φυγει από το σπορτινγκ η ρετσινια ελα φιλε χαλαρο και χαβαλετζιδικο , καμια σχεση , ακρως σκοπευτικο και τεχνικο σκοπευτικο αθλημα, και για τους πονηρους που λενε δεν είναι ολυμπιακο να τους λες δεν θελει η FITASK να μπει στην ISSF , για ποιο λογο ??? Είναι πολλα τα λεφτα Αρη , με λιγα λογια , παντου και παντα σκοπευτικη ταυτοτητα , η συμμετοχη σε οποιοδήποτε αγωνα που διοργανωνει η ΣΚΟΕ απαιτει σαν πρωτο εφοδιο το ανανεωμενο σκοπευτικο δελτιο
 
Εννοούσα ότι άλλο η συνδρομή κάθε χρόνο και άλλο εγγραφή που είναι μια φορά στην αρχή
 
Back
Top