Δοκιμές διάτρησης

  • Thread starter Thread starter leo
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Ρε συ γιαννη αυτο πως θα γινει δηλαδη δυο φυσιγηια με ιδια αρχηκη θα εχουν αλλη στα 30 και για πιο λογο και μη παρεξυγηθεις και συ
Αφου εχετε αρχισει να εχετε βλητικες πειραματικες ανησυχιες και πηρατε κ ταχογραφο καντε ενα πειραμα... Παρτε τον ταχογραφο κ αν καποιος απο τους γνωστους σου γεμιζει πεστου να σου φτιαξει ενα ασφαλες φυσιγγι με τη μονη διαφορα οτι θα στο ρελιαζει καθε φορα κ πιο χαμηλα χωρις να γινει υπερβολικα επικυνδινο...
Στα 40 μετρα για να υπαρχει περιθωριο να δεις κ να ακουσεις τι θα συμβει βαλε μια λαμαρινα κ τουφεκα... Θα δεις οτι απο ενα σημειο κ μετα η ταχυτητα αυξανεται συνεχως αλλα τα σκαγια κανουν εναν αιωνα να φτασουν στη λαμαρινα... Καποια θα πατας τη σκανδαλη κ θα σκανε ακαριαια στη λαμαρινα κ αλλα ακομα και 20 μετρα γρηγοροτερα στην αρχικη θα σβηνει ο ηχος της τουφεκιας κ μετα θα σκανε...
Πιο παλια ειχες πει οτι δεν γινεται απο τον ηχο του μεταλλικου πινακα να καταλαβεις τετοια πραγματα, αν τον δουλεψεις λιγο θα δεις οτι μπορεις, ακομα κ αν εισαι κ περηφανος στο αυτι( δεν το λεω για σενα αυτο, γενικα το λεω)...
Αυτα οσων αφορα πως γινεται δυο ιδια συνολα με ιδια αρχικη να εχουν διαφορετικες μενουσες χωρις να μπλεξετε με διπλους ταχογραφους που ειναι μανικι...
 
Νικόλα,δε νομίζω ότι ΑΥΤΟΙ οι ταχογραφοι μπορούν να σου δώσουν ασφαλή μέτρηση.

Η θαλασσα δεν πινεται Γιαννη μου δοκιμαζεται...
Στις [πρωτες μετρησεις που εκανα με παιδεψε λιγο να βρω την ακρη.
Οταν την βρηκα ο ταχογραφος μετρησε πιστευω σωστα..
Οταν γυρισω Σαμο θα δοκιμασω θα συγκρινω με μετρησεις εμπορικων και
θα σου απαντησω εαν εχουν ασφαλεις μετρησεις φιλε !!
 
Αφου εχετε αρχισει να εχετε βλητικες πειραματικες ανησυχιες και πηρατε κ ταχογραφο καντε ενα πειραμα... Παρτε τον ταχογραφο κ αν καποιος απο τους γνωστους σου γεμιζει πεστου να σου φτιαξει ενα ασφαλες φυσιγγι με τη μονη διαφορα οτι θα στο ρελιαζει καθε φορα κ πιο χαμηλα χωρις να γινει υπερβολικα επικυνδινο...
Στα 40 μετρα για να υπαρχει περιθωριο να δεις κ να ακουσεις τι θα συμβει βαλε μια λαμαρινα κ τουφεκα... Θα δεις οτι απο ενα σημειο κ μετα η ταχυτητα αυξανεται συνεχως αλλα τα σκαγια κανουν εναν αιωνα να φτασουν στη λαμαρινα... Καποια θα πατας τη σκανδαλη κ θα σκανε ακαριαια στη λαμαρινα κ αλλα ακομα και 20 μετρα γρηγοροτερα στην αρχικη θα σβηνει ο ηχος της τουφεκιας κ μετα θα σκανε...
Πιο παλια ειχες πει οτι δεν γινεται απο τον ηχο του μεταλλικου πινακα να καταλαβεις τετοια πραγματα, αν τον δουλεψεις λιγο θα δεις οτι μπορεις, ακομα κ αν εισαι κ περηφανος στο αυτι( δεν το λεω για σενα αυτο, γενικα το λεω)...
Αυτα οσων αφορα πως γινεται δυο ιδια συνολα με ιδια αρχικη να εχουν διαφορετικες μενουσες χωρις να μπλεξετε με διπλους ταχογραφους που ειναι μανικι...
Αφου βρε αρη δε μπορω να το καταλαβω δεν ακουω τι περιφανο ψωροπεριφανος ειμαι το εχω ξανα πει και η τουφεκια να σβησει ηχω δε προκειτε να ακουσω με λιγα λογια το αργοτερο θα εχει μενουσες λογο του οτι δε θα παραμορφοθουνε τα σκαγια εαν καταλαβα καλα
 
Εγω ρε γιαννη ρωταω να μαθω και να κατανοήσω καπια πραγματα τις δωκιμες για επαληθευση θα τις κανω δε προκειτε να ανεβασω ετσι κι αλιως αν με θεωρεις κακοπροερετω σορυ δεν εχω τετια προθεση απλα και παλι θα σε ρωτησω πως ξερουμε οτι το ενα σωμα ειναι 50 και το αλλο 80?
Ρε συ Τόλη,δεν χαρακτηρισα εσένα κακοπροαιρετο!!!!!
Είπα για μένα και τους λόγους που μπορεί να παρεξηγηθω!!!
Το 50-80 είναι εξήγηση γιατί να έχουν διαφορά στις μενουσες ταχύτητες.
Μην το πάρεις τοις μετρητοίς!
Η κοντύτερη,γενικά,άτρακτος,θα δώσει μεγαλύτερες μενουσες!
Για ίδιο βάρος,ίδια ποιότητα,ίδια σκάγια, πανομοιότυπο φυσιγγι(όσο γίνεται)!
 
Η θαλασσα δεν πινεται Γιαννη μου δοκιμαζεται...
Στις [πρωτες μετρησεις που εκανα με παιδεψε λιγο να βρω την ακρη.
Οταν την βρηκα ο ταχογραφος μετρησε πιστευω σωστα..
Οταν γυρισω Σαμο θα δοκιμασω θα συγκρινω με μετρησεις εμπορικων και
θα σου απαντησω εαν εχουν ασφαλεις μετρησεις φιλε !!
Είναι σίγουρος ότι θα το κάνεις!!🙂
 
Αφου βρε αρη δε μπορω να το καταλαβω δεν ακουω τι περιφανο ψωροπεριφανος ειμαι το εχω ξανα πει και η τουφεκια να σβησει ηχω δε προκειτε να ακουσω με λιγα λογια το αργοτερο θα εχει μενουσες λογο του οτι δε θα παραμορφοθουνε τα σκαγια εαν καταλαβα καλα
Ειναι τοσο οφθαλμοφανες κ με διαφορα στον ηχο αυτο που σου λεω που θα το καταλαβεις, κ αν δεν το καταλαβεις εσυ θα το καταλαβουν οι γυρω σου...
Μπραβο, απο ενα σημειο κ μετα η γομωση μπορει να εξερχεται με συνεχως πιο αυξημενη ταχυτητα απο την κανη, αλλα τα σκαγια είναι τοσο ¨λιωμενα¨ που επιβραδινουν τρομερα περισσότερο... Μιλαμε για μεγαλη διαφορα... Το περιεργο ειναι που αυτη η διαφορα δεν αντικατοπτριζεται παντα σε τοσο εμφανως μειωμενη συγκεντρωση στον πινακα...
 
Ειναι τοσο οφθαλμοφανες κ με διαφορα στον ηχο αυτο που σου λεω που θα το καταλαβεις, κ αν δεν το καταλαβεις εσυ θα το καταλαβουν οι γυρω σου...
Μπραβο, απο ενα σημειο κ μετα η γομωση μπορει να εξερχεται με συνεχως πιο αυξημενη ταχυτητα απο την κανη, αλλα τα σκαγια είναι τοσο ¨λιωμενα¨ που επιβραδινουν τρομερα περισσότερο... Μιλαμε για μεγαλη διαφορα... Το περιεργο ειναι που αυτη η διαφορα δεν αντικατοπτριζεται παντα σε τοσο εμφανως μειωμενη συγκεντρωση στον πινακα...
Κατανοιτο αρη και ευχαριστω για ολα υπαρχει εξυγηση και για αυτο την ψαχνω
 
Ειναι τοσο οφθαλμοφανες κ με διαφορα στον ηχο αυτο που σου λεω που θα το καταλαβεις, κ αν δεν το καταλαβεις εσυ θα το καταλαβουν οι γυρω σου...
Μπραβο, απο ενα σημειο κ μετα η γομωση μπορει να εξερχεται με συνεχως πιο αυξημενη ταχυτητα απο την κανη, αλλα τα σκαγια είναι τοσο ¨λιωμενα¨ που επιβραδινουν τρομερα περισσότερο... Μιλαμε για μεγαλη διαφορα... Το περιεργο ειναι που αυτη η διαφορα δεν αντικατοπτριζεται παντα σε τοσο εμφανως μειωμενη συγκεντρωση στον πινακα...

Να κανω εγω αυτην δοκιμη...που εχω ακοη λαγου ?? .my man. :D
 
@aris_kalamata ο μονος τροπος για να το καταλαβω ειναι να κατσω πισω απ το τσιγκο και να σου πω την αληθεια αυτο θα ειναι και το πιο σωστο με τη μονη διαφορα ιδιο φυσιγγι αλλο οπλο με ιδιο τσοκαρισμα
 
Τωρα που το λεει ο αρης μια χρονια ετυχε αυτο το περστατικο ειχαμε μια διαφωνια για δυο φυσιγγια και την ταχυτητα ενα γνωστο 36 με τεκνα και ενα απο τα μεροι μου 40 γρμ m92s 5 νο και τα δυο καθομε πισω απο μια λευκα λεω ριξε το ενα και μετα το αλλο στα 70-80 μετρα και ομως το 40 αρι ηταν εμφανες γρηγωροτερο τοτε που να βρουμε ταχογραφους και το 36 το δινε η εταιρια 420 το δε 40 380 τχυτητα και ελεγα πως γινετε μετα γνωρισα τον αλεξ 37 και καταλαβα πολλα το 36 ειναι απο την αγαπημενη του μαρκα αχαχαχαχ
 
Τζαμπα το σεντονι το θεμα δεν ειναι οι κανες αλλα η επιβολη των αποψεων για να μη το πω αλιως
Όταν κάτι ο άλλος το βλέπει στο όπλο του εσύ επειδή δε το είδες στο δικό σου λες ότι δεν ισχύει,εκεί υπάρχει η διαφορετικότητα των κανών που την έχουν γράψει την άποψη αυτή πολύ πιο έμπειροι από εμάς στο θέμα όπλων .Απλά η βλητική είναι πολύ μεγάλο κεφάλαιο για να τσακώνεται κάποιος με κάποιον άλλο ενώ όλοι έχουμε ελάχιστες γνώσεις.
 
Όταν κάτι ο άλλος το βλέπει στο όπλο του εσύ επειδή δε το είδες στο δικό σου λες ότι δεν ισχύει,εκεί υπάρχει η διαφορετικότητα των κανών που την έχουν γράψει την άποψη αυτή πολύ πιο έμπειροι από εμάς στο θέμα όπλων .Απλά η βλητική είναι πολύ μεγάλο κεφάλαιο για να τσακώνεται κάποιος με κάποιον άλλο ενώ όλοι έχουμε ελάχιστες γνώσεις.
Για πες μου που ειπα δεν ισχυει Γιαννη σε παρακαλω τα γραφομενα μου δειξε μου ουτε ειρωνεια υπαρχει καπου φιλε
 
Και αν ειχα γνωσεις δε θα ρωταγα κανεναν απλα καπια πραγματα θελω να μου τα εξυγουν οπιος θελει το κανει οπως ο αρης οπιος θελει δε το κανει και οπιος θελει λεει δε ξερω και δε με νοιαζει εγω αυτο πιστεβω και ετσι ειναι
 
Με το ιδιο σκεπτικο Γιαννη μπορω να πω και για σενα οτι εισαι ψευτης και δε τα λες καλα και δε ξερεις τι σου γινετε γτ ποτε δεν εβαλες φοτο εστω ενα πουλι για πες σκεψου λιγο ομως πριν απαντησεις ειπα εγω ποτε κατι τετιο για σενα ????
 
Εγω δεν θα ασχοληθω αλλο ουτε και θα συνεχισω να γραφω.bye.
Όοοοοοοχι φιλαράκι.
Φαγωθήκατε με τον άλλον να γραφτώ και τώρα την κάνεις?
Θα κάτσεις εδώ αλλιώς βγάζω συντεταγμένες με ακρίβεια μονοπατιου.
Κουφαλιτσαααααα
 
Για πες μου που ειπα δεν ισχυει Γιαννη σε παρακαλω τα γραφομενα μου δειξε μου ουτε ειρωνεια υπαρχει καπου φιλε
Δε είπα ότι έγραψες ειρωνικά απλά ότι δυστυχώς ξέρουμε λίγα για το κεφάλαιο της βλητικής και καλό είναι να μην επιμένει κανείς μας και να μην αμφισβητεί τις διαπιστώσεις κάποιου άλλου συμφωνεί η όχι .
 
Δε είπα ότι έγραψες ειρωνικά απλά ότι δυστυχώς ξέρουμε λίγα για το κεφάλαιο της βλητικής και καλό είναι να μην επιμένει κανείς μας και να μην αμφισβητεί τις διαπιστώσεις κάποιου άλλου συμφωνεί η όχι .
Δεν αμφισβητω κανεναν ουτε και εγραψα κατι τετιο τωρα ξαναδες πιο πισω ποτε ξεκινισε η ιστορια και μετα απο τι ειπα και θα καταλαβεις πολλά
 
Back
Top