Δράμια - Μονόβολα Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εχω και πιο ανοιχτες για κλειστα καρτερια.
Τα έχω απλοποιήσει τα πράγματα.

3 hoghammer ή 1 μονόβολο με 2 hoghammer ή σπάνια 3 μονόβολα πάντα με LM, ανάλογα το γουρούνι.
Ας βγει όπου θέλει ... :) την τριπλέτα θα την φάει :)

ps
Μου θυμήσατε να πάω να βρω χαρτιά να κάνω καμιά δοκιμή :)
 
Δίνουν σε έναν φίλο κάτι δράμια ιδιογόμωση ... βασικά τα γέμιζε ο αρχηγός της παρέας.
Ρίχνει ένα ... κράουουου ... δεν έριξε δεύτερο προσπαθούσε να συνέλθει 🤪
Ρε συ του λέει, τι ήταν αυτό ?
Έβαλα περισσότερη μπαρούτι για να βαράει καλύτερα του λέει ο αρχηγός ...
Τα πέταξε τα άλλα 🤣
Ωχ ου θκοςμ θα τα γιομσι‼️1200 μπαρ Τουν είχαν πει ,απ' Τουν Λάμπρου οοοοοοταν ειιιιιχει αρχίσει να τα γιουμιζ‼️πάντα μι τέκνα‼️πλαει κιόλας,μέχρι του Βόλου τα φτάσει .γρουνι μι λιεει στα 50 μιετρα διαμπερές τα δραμιατ‼️δεν κρυων τα θκαμ λιεει‼️
 
Δεν έχω ιδέα ... απλά το διάβασα και το ανέφερα.
Κανένας δεν μπορεί να ξέρει πόσο ακριβώς αντιμόνιο έχουν τα σκάγια ...
Σε κάθε περίπτωση το κάνεις και αν δουλέψει ... δούλεψε.
Χειρότερα δεν μπορεί να γίνουν :)
Κατι νικελ που εχω ψησει εγω δεν πατιουναται με την πενσα παντως !! .my man. .my man.
 
το πιο επίφοβο είναι οι εξοστρακισμοί
όχι σε πετροβούνια
Ναι στις πετρες εχεις λιγο θεμα αλλα εμας εδω και στα μερη που κυνηγαω εχει χωματακι μπολικο !!! Οποτε δεν εχω αντιμετοπισει καποιο θεμα , βεβαια μεσα σε ποταμια που με εχουν βαλει καρτερι ημουν πολυ αγχομενος και εβαλα 'ορια' με το νου μου ! .think. .think. που θα ντουφεκουσα αν με βγαινανε ;)
 
Συμφωνώ ότι είναι πιο σκληρά αλλά δεν ξέρω από θέμα ασφάλειας τι κάνουμε;;; ειδικά αν πάμε σε 12/0...

Kαλα κανεις....αλλα εγω το θεωρω υπερβολη....Κωστα !!.
Κοιτα την κατασταση των βολιδων 12/0...με V1,5-440m/s....Kαι μετα απο διατρηση δυο μαδεριων
οικοδομης με 2,5 ποντους ( 25 χιλιοστα )... το καθε ενα..δλδ 5 ποντους ξυλο....και προσκουση στο
ντουβαρι μετα. Τα μαδερια τα περασαν ολα τα βολια σαν βουτυρο στα 35 μετρα...και ειχαν αποσταση τα εμπρος
με τα πισω 15 εκατοστα.
Την επομενη φορα θα 3 ή και 4 μαδερια....ειμαι περιεργος να δω που θα σταματησουν τα βολια
και ποια θα ειναι η κατασταση τους !!!

εικόνα_Viber_2022-04-23_19-18-59-350.jpg
εικόνα_Viber_2022-04-23_19-19-04-384.jpg
εικόνα_Viber_2022-04-23_19-19-07-735.jpg

Τωρα βεβαια....ισως να λεω και κουταμαρες....δεν εχω εμπειρια απο γουρουνια....Αλλα αυτο που ξερω
απο σιδερο δεν ειναι....!!!
 
Εαν δεν το φοτρωσει στο 2,70....στους μηδεν βαθμους σε πουλησε για πλακα το φυσιγγιο....
Η Μ92ς ΔΕΝ ειναι ΤΕΚΝΑ Μαριε !!!
Νικο δεν ειναι παρα πολύ ομως? Μεχρι 2.40-45 να την βαλεις αλλα....
Δεν ξερω πολλα, απλως τη γνωμη μου λεω
 
Αυτή είναι μια μπάλα 11/0 που έχει περάσει από φουρνακι και ήταν σκαλωμένη στην σπονδυλική στήλη από μια γουρούνα 40αρα.
Η τουφεκια περίπου 30 μέτρα. IMG_20220529_102845.jpg20170917_144951.jpg
Και εδώ ενα μονοβολο από Κάπρι 50αρι σε ίδια περίπου απόσταση, και αυτό κολλήσε στη σπονδυλική στήλη.

Και οι 2 τουφεκιες με το ίδιο όπλο 391 2*.
Τι είναι καλύτερο; 🤣🤣🤣😂
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top