Δράμια - Μονόβολα

Φαινεται ενα ωραιο φυσιγγι....συγκεντρωτηρα, μπαφερ, επιχαλκομενα...υψηλες ταχυτητες! Μπραβο τους!
"Μείνε μαζί μου έγκυος είμαι πολύ φερεγγυος "🤠
Θα δούμε,βέβαια το ξέρει και ο ίδιος ότι θα περάσει από κόσκινο και ίσως τώρα στην αρχή να είναι πολύ προσεκτικός......στο μέλλον θα δούμε.
Ο καλύτερος τρόπος για να τσεκάρεις την εμπιστοσύνη κάποιου είναι να τον εμπιστευτης.
 
"Μείνε μαζί μου έγκυος είμαι πολύ φερεγγυος "🤠
Θα δούμε,βέβαια το ξέρει και ο ίδιος ότι θα περάσει από κόσκινο και ίσως τώρα στην αρχή να είναι πολύ προσεκτικός......στο μέλλον θα δούμε.
Ο καλύτερος τρόπος για να τσεκάρεις την εμπιστοσύνη κάποιου είναι να τον εμπιστευτης.
Δυστυχως πολλες εταιρειες παραγωγης φυσιγγιων ενω ξεκινησαν καποια καλα φυσιγγια στην αρχη μετα απο λιγο τα "σκαρτεψαν" και εαν δεν επεφτε "σφαξιμο" δεν θα περναμε χαμπαρι! Εμενα θα με ενδιεφερε να δω εαν τα γεμιζει με Τεκνα/sipe/s4, ωστε να δω εαν συνεχιζουν να παραγονται οι αυτες οι πυριτιδες!
 
Δυστυχως πολλες εταιρειες παραγωγης φυσιγγιων ενω ξεκινησαν καποια καλα φυσιγγια στην αρχη μετα απο λιγο τα "σκαρτεψαν" και εαν δεν επεφτε "σφαξιμο" δεν θα περναμε χαμπαρι! Εμενα θα με ενδιεφερε να δω εαν τα γεμιζει με Τεκνα/sipe/s4, ωστε να δω εαν συνεχιζουν να παραγονται οι αυτες οι πυριτιδες!
Με τετοιες ταχυτητες λιγο απιθανο σιπε και ς4 και μεσα στα ορια cip εκτος απο τα 6 βολα 12/0
 
Δυστυχως πολλες εταιρειες παραγωγης φυσιγγιων ενω ξεκινησαν καποια καλα φυσιγγια στην αρχη μετα απο λιγο τα "σκαρτεψαν" και εαν δεν επεφτε "σφαξιμο" δεν θα περναμε χαμπαρι! Εμενα θα με ενδιεφερε να δω εαν τα γεμιζει με Τεκνα/sipe/s4, ωστε να δω εαν συνεχιζουν να παραγονται οι αυτες οι πυριτιδες!
Για τα 12/76...είμαι σχεδόν σίγουρος,(αν είναι αληθή τα χαρακτηριστικά)...ότι είναι Τεκνα....Για τα 12/70 μπορείς να τα καταφέρεις και με άλλες πυριτιδες εκτός την sipe,s4...To ποιο πιθανό σενάριο κατά την γνώμη μου είναι να χρησιμοποίησε και σε αυτά Τεκνα.
 
Για τα 12/76...είμαι σχεδόν σίγουρος,(αν είναι αληθή τα χαρακτηριστικά)...ότι είναι Τεκνα....Για τα 12/70 μπορείς να τα καταφέρεις και με άλλες πυριτιδες εκτός την sipe,s4...To ποιο πιθανό σενάριο κατά την γνώμη μου είναι να χρησιμοποίησε και σε αυτά Τεκνα.
Γιωργο μονο το σφαξιμο θα μας πει !!!
 
Εμενα θα με ενδιεφερε να δω εαν τα γεμιζει με Τεκνα/sipe/s4, ωστε να δω εαν συνεχιζουν να παραγονται οι αυτες οι πυριτιδες!
Πριν λίγη ώρα είχα μπει στο site της Nobelsport Italia (για κάτι άλλο που ήθελα να δω) και είδα ότι έχουν αλλάξει πάλι τη μορφή του site, όπως και πολλές άλλες φορές παλιότερα. Αυτή η τελευταία αλλαγή πρέπει να έγινε πολύ πρόσφατα, γιατί δεν είναι ούτε μήνας που είχα ξαναμπεί και δεν ήταν έτσι. Έριξα και μια ματιά στις πυρίτιδες, και τις έχει και τις διβασικές S4 - SIPE - TECNA καθώς και τις SP2 - SP3. Οπότε συμπεραίνω ότι παράγονται ακόμα, τώρα γιατί δεν διατίθενται στην αγορά, ποιος ξέρει ???
Επίσης κάτι άλλο που παρατήρησα, είναι ότι σε κανένα από τα φυσίγγια της, είτε κυνηγετικά είτε σκοπευτικά, δεν αναφέρει πλέον την πυρίτιδα που έχουν. Ενώ στην προηγούμενη μορφή του site την ανέφεραν !!!
Κάθε "αναβάθμιση" του site είναι προς το χειρότερο, κι αυτό δεν συμβαίνει μόνο με την NSI αλλά με όλες τις εταιρείες ... Μόνο ντιζάιν και φρου-φρου κι αρώματα ... και από ουσιαστική πληροφόρηση όλο και λιγότερη !!! :( :mad:
 
Αν βρουμε και σφαξουμε τα καινουργια δραμια του ναυπλιωτη θα παρουμε καλη ιδεα και για συγκεντρωση και για διατρηση λετε;
Δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο σαν σετ απ πιστευω! Σαν ιδιογομωτες εχουν πολλα σετ απ με ποικιλες πυριτιδες! Απλα το επικροτω σαν εμπορικη προσπαθεια!
 
Έριξα και μια ματιά στις πυρίτιδες, και τις έχει και τις διβασικές S4 - SIPE - TECNA καθώς και τις SP2 - SP3. Οπότε συμπεραίνω ότι παράγονται ακόμα, τώρα γιατί δεν διατίθενται στην αγορά, ποιος ξέρει ???
Είναι ανθρώπινος δάκτυλος το πρόβλημα με τις πυρίτιδες στην χώρα μας. Πρωτοστάτες και πολεμιοι της ιδιογομωσης από χρόνια.Οι καρεκλοκενταυροι της διπλανής πόρτας,αυτοί που αποφασίζουν για εμένα χωρίς εμένα.
 
Υπάρχει κάποιο σεταπ για 15βολο σε ρελι, χωρίς συγκεντρωτηρα και buffer, με ανοιχτή κατανομή;
Επειδή έχω μόνιμα φουλ και υπάρχουν πολύ κλειστά καρτερια οι τουφεκιες πάνε όλες σαν μονοβολο.
Διαθέσιμες πυρίτιδες m92s, mg2, Tekna.
 
Υπάρχει κάποιο σεταπ για 15βολο σε ρελι, χωρίς συγκεντρωτηρα και buffer, με ανοιχτή κατανομή;
Επειδή έχω μόνιμα φουλ και υπάρχουν πολύ κλειστά καρτερια οι τουφεκιες πάνε όλες σαν μονοβολο.
Διαθέσιμες πυρίτιδες m92s, mg2, Tekna.
Αλαξε σε ντεμι ρε κωστα !!
 
Back
Top