Καθαρισμός

Τάσο το χρησιμοποιώ αρκετό καιρό μαζί και άλλα 2 προιόντα της εταιρείας και έχω κάνει πέρα το wd40

να είναι καλά ο πωλητής που μου είχε πει να το δοκιμάσω
Παύλο για πες, τι αλλο χρησιμοποιείς;
 
χρισημωποίησα το παρακάτω προϊόν καθαρισμού φρένων που είχα αναφέρει παλαιότερα....
http://www.mrtool.gr/proionta-autok...rake-clean-750-ml-katharistiko-sprey-fre.html
Κάνει καταπληκτική δουλειά στην κάννη.. είναι καλή περίπτωση για τα κατάλοιπα και η ποσότητα μεγάλη ( 750ml 8,5 ευρώ )
είδα ότι αφαιρεί και το γράσα από τα τσόκ (εισχωρεί μέσα στο σπείρωμα ) οπότε μετά τον καθαρισμό θέλουν βγάλσιμο σκούπισμα και πάλι γράσο .
Μετα τον καθαρισμό ξέπλυμα με white spirit καλού κακού και μετά λιπαντικό
Το άλλο που που άρεσε είναι οτι με ένα ψεκασμα γίνονται καινούρια τα βουρτσάκια μου !!
ΠΡΟΣΟΧΉ στο σαιτ αναφέρει οτι δεν επηρεάζει πλαστικά αλλά στης οδηγίες στο μπουκάλι λέει να αποφεύγεται η επαφή με πλαστικά !
Το χρισημοποίησα και και στα κατάμαυρα απο γράσα γρανάζια του ποδηλάτου και το αποτέλεσμα πάλι εξαιρετικό.
 
χρισημωποίησα το παρακάτω προϊόν καθαρισμού φρένων που είχα αναφέρει παλαιότερα....
http://www.mrtool.gr/proionta-autok...rake-clean-750-ml-katharistiko-sprey-fre.html
Κάνει καταπληκτική δουλειά στην κάννη.. είναι καλή περίπτωση για τα κατάλοιπα και η ποσότητα μεγάλη ( 750ml 8,5 ευρώ )
είδα ότι αφαιρεί και το γράσα από τα τσόκ (εισχωρεί μέσα στο σπείρωμα ) οπότε μετά τον καθαρισμό θέλουν βγάλσιμο σκούπισμα και πάλι γράσο .
Μετα τον καθαρισμό ξέπλυμα με white spirit καλού κακού και μετά λιπαντικό
Το άλλο που που άρεσε είναι οτι με ένα ψεκασμα γίνονται καινούρια τα βουρτσάκια μου !!
ΠΡΟΣΟΧΉ στο σαιτ αναφέρει οτι δεν επηρεάζει πλαστικά αλλά στης οδηγίες στο μπουκάλι λέει να αποφεύγεται η επαφή με πλαστικά !
Το χρισημοποίησα και και στα κατάμαυρα απο γράσα γρανάζια του ποδηλάτου και το αποτέλεσμα πάλι εξαιρετικό.

Χρήστο η κάννη είναι χρωμιωμένη; Το σπρέι αυτό δεν επηρεάζει το χρώμιο;
 
Χρήστο η κάννη είναι χρωμιωμένη; Το σπρέι αυτό δεν επηρεάζει το χρώμιο;
χρήστο η κάννη μου ειναι χρωμιωμένη . δεν θυμάμαι να γράφει κάτι για το χρώμιο ..θα το δώ ! ΄
δεν νομίζω να το επηρεάζει καθώς το προϊόν πορίζεται για μοτοσικλέτα όπου το χρώμιο στα στεφάνια τις ζάντα είναι συχνό.
 
Παύλο για πες, τι αλλο χρησιμοποιείς;

Q60 λάδι σιλικόνης για πέλματα/πλαστικά/λάστιχα
το υγρό λάδι στο μπουκαλάκι με μυτερό άκρο,δεν θυμάμαι πώς λέγεται για τους εξωλκείς,το κλείστρο,τα τσοκ και την πεταλούδα στο δίκαννο

Χρήστο η κάννη είναι χρωμιωμένη; Το σπρέι αυτό δεν επηρεάζει το χρώμιο;

Χρήστο χρησιμοποιώ κάτι παρόμοιο,δεν έχει πρόβλημα γιατί κάνει την δουλειά πολύ γρήγορα,δεν μένει αρκετή ώρα πάνω στα μέταλλα και έχεις χρόνο για λίπανση

το ρίχνω στα κλειδιά του δίκαννου να φύγουν γράσσα/λάδια και πολύ περισσότερο στην ουρά της κάννης
 
ναι την δοκίμασα και κάνει πάρα πολύ καλή δουλειά , έτσι όπως την είδα στην αρχή μου έδωσε την εντύπωση πώς οι τρίχες είναι αρκετά μαλάκές και θα στράβωναν μετά από μερικές χρήσεις αλλά δεν ισχύει κάτι τέτοιο - βέβαια η Napier είναι αρκετά πιο σκλήρή βούρτσα με την ίδια πυκνότητα,αν βγεί off η Bisley θα την δοκιμάσω και αυτή

να πω ότι ο Χρήστος προσφέρθηκε να μου φέρει την βούρτσα από Κομοτηνή μιας και βρέθηκε Αθήνα - Χρήστο σε ευχαριστώ και δημόσια
 
ναι την δοκίμασα και κάνει πάρα πολύ καλή δουλειά , έτσι όπως την είδα στην αρχή μου έδωσε την εντύπωση πώς οι τρίχες είναι αρκετά μαλάκές και θα στράβωναν μετά από μερικές χρήσεις αλλά δεν ισχύει κάτι τέτοιο - βέβαια η Napier είναι αρκετά πιο σκλήρή βούρτσα με την ίδια πυκνότητα,αν βγεί off η Bisley θα την δοκιμάσω και αυτή

να πω ότι ο Χρήστος προσφέρθηκε να μου φέρει την βούρτσα από Κομοτηνή μιας και βρέθηκε Αθήνα - Χρήστο σε ευχαριστώ και δημόσια

Παύλε να είσαι καλά αλλά δεν ήταν τίποτα για μένα. Ήσουν τυχερός που προλάβαμε την τελευταία. Μόλις ξαναφέρει θα την πάρω κι εγώ. Εύχομαι να γίνει "γυαλί" η οπλάρα σου! :)
 
ωραίος ο πρωταθλητής μας δείχνει ότι δεν χρειάζονται πολλά πολλά για τον καθαρισμό,αλλά με €12.5 που κάνει το tetragun action blaster,αγοράζεις 5x σπρευ καρμπυρατερ των 400-500ml και καθάρισες
Ακριβο οπλο,Ακριβά καθαριστικα..
Οχι μονο 12,5 € αλλα και 20€ σπρευ αξίζει ένα perazzi..
Βέβαια εδώ είναι διαφήμιση προϊόντων αλλα θεωρώ βλακεία να αγοράζει ο κόσμος όπλα των € 1500+ και ύστερα να ψάχνει για φθηνά καθαριστικα.
Όπως σωστά λες κ με φθηνά σπρευ κάνεις μια χαρά την δουλειά σου..Αλλα θεωρώ ότι όπλα τέτοιας χρηματικής κατηγορίας αξίζουν ότι καλύτερο..
Αν και κανονικά όλα τα όπλα έχουν την ανάγκη καλών καθοριστικών ασχέτως τιμής..
Υγ το γράφω για τρίτη φορά..πρόσεξε μην πάει το σπρέι καρμπυρατερ εξωτερικά στην βαφή του όπλου..
 
η καλυτερη βουρτσα του εμποριου ειδικα για αχρωμιωτα είναι το ατσαλομαλο το 000 , τυλίγεται γυρω από οποιαδήποτε βουρτσα και κανει την καλυτερη και φθηνοτερη δουλεια , μαζι με το επισης φθηνο WD είναι ο πιο καλος συνδυασμος , ο πρωταθλητης σπονσοραρει οποιο προιον τον πληρωνει , μην τσιμπατε
 
η καλυτερη βουρτσα του εμποριου ειδικα για αχρωμιωτα είναι το ατσαλομαλο το 000 , τυλίγεται γυρω από οποιαδήποτε βουρτσα και κανει την καλυτερη και φθηνοτερη δουλεια , μαζι με το επισης φθηνο WD είναι ο πιο καλος συνδυασμος , ο πρωταθλητης σπονσοραρει οποιο προιον τον πληρωνει , μην τσιμπατε
Ακριβός αυτα ειναι τα υλικά μου εδω καυ χρονια.ΜΙΑ φορα την εβδομαδα γυάλισμά .;)
 
Ακριβο οπλο,Ακριβά καθαριστικα..
Οχι μονο 12,5 € αλλα και 20€ σπρευ αξίζει ένα perazzi..
Βέβαια εδώ είναι διαφήμιση προϊόντων αλλα θεωρώ βλακεία να αγοράζει ο κόσμος όπλα των € 1500+ και ύστερα να ψάχνει για φθηνά καθαριστικα.
Όπως σωστά λες κ με φθηνά σπρευ κάνεις μια χαρά την δουλειά σου..Αλλα θεωρώ ότι όπλα τέτοιας χρηματικής κατηγορίας αξίζουν ότι καλύτερο..
Αν και κανονικά όλα τα όπλα έχουν την ανάγκη καλών καθοριστικών ασχέτως τιμής..
Υγ το γράφω για τρίτη φορά..πρόσεξε μην πάει το σπρέι καρμπυρατερ εξωτερικά στην βαφή του όπλου..

με τα γραφόμενα σου Τάσο τότε και τα €12.5 θεωρούνται φτηνιάρικα για το perazzi

πολλές φορές έχει πέσει το σπρεύ στην βαφή εξωτερικά όπως ψεκάζω δεν έχω δει κάτι περίεργο ,,,τί έχει παρουσιάσει στην δική σου περίπτωση ;
 
με τα γραφόμενα σου Τάσο τότε και τα €12.5 θεωρούνται φτηνιάρικα για το perazzi
Δεν είπα κάτι τέτοιο.καθολου φτηνιαρικα.
τί έχει παρουσιάσει στην δική σου περίπτωση ;
Εγω δεν το χρησιμοποιώ.Αλλα ο πατέρας του φίλου μου λάδωσε εξωτερικά ένα ζαμπαλα 213,Την επόμενη που πήγε κυνήγι το σκούπισε με ένα πανί κ έφυγε το χρωμα..Το μέταλλο έγινε άσπρο σε πολλά σημεία.
Το σπρέι ήταν της wurth.
Και η φάση είναι ότι δεν έγινε από άγνοια όπως μου είπε αλλά μπέρδεψε τα σπρέι..
 
Last edited:
Back
Top