Καθαρισμός

Μου έστειλαν,όπως και σ'άλλους φαντάζομαι,αυτό το μήνυμα, από τη Beretta.
Τα έχει δοκιμάσει,κάποιος;
https://server67.mailstudio.gr/disp...d41a526df6c1c5abb797a&S=30123&L=12523&N=16245
Τα πήραμε πέρυσι από τον Μανδηλαρά στην έκθεση για πρώτη φορά, πολύ καλά είναι.Το μπλε αφρός καθαρισμού για την κάννη (θέλει όντως 10λεπτα για να δουλέψει καλά), το πράσινο (όχι το σιλικονουχο)καθαριστικό και λιπαντικό και το κόκκινο για καθαρισμό και απολίπανση (βγάζει εύκολα παλιά λάδια,γρασσα κτλ).
 
Μου έστειλαν,όπως και σ'άλλους φαντάζομαι,αυτό το μήνυμα, από τη Beretta.
Τα έχει δοκιμάσει,κάποιος;
https://server67.mailstudio.gr/disp...d41a526df6c1c5abb797a&S=30123&L=12523&N=16245
Κι εμενα το στειλαν. Καλά προϊόντα. Αυτοί γιατί δεν πουλάνε τα λάδια beretta? Σε λίγο θα πουλάνε και το browning legia (καλό το legia)
 
Ακολούθησε το καθιερωμένο καθάρισμα
1000428745.jpg
Αυτό που παρατήρησα καθαρίζοντας το όπλο είναι ότι έλειπε το στόχαστρο πριν ξεκινήσω να καθαρίζω. Άρα μου είχε φύγει στο κυνήγι ή σε κάποια άλλη στιγμή χωρίς αυτό να επηρεάσει στην σκόπευση μου

1000428746.jpg
 
Ράγες κλείστρο γενικά στα κινούμενα μέρη τη λιπαντικά βάζετε??

Εγώ βάζω hoppes. Δεν στεγνώνει εύκολα και κρατάει. Έχω και ένα άλλο με κεραμικά πρόσθετα και καλά εξειδικευμένο για λίπανση αλλά δεν με εντυπωσίασε
 
Αυτό που παρατήρησα καθαρίζοντας το όπλο είναι ότι έλειπε το στόχαστρο πριν ξεκινήσω να καθαρίζω. Άρα μου είχε φύγει στο κυνήγι ή σε κάποια άλλη στιγμή χωρίς αυτό να επηρεάσει στην σκόπευση μου
Σταμάτη και η βάση του στόχαστρου να είχε φύγει, πάλι πιστεύω δεν θα είχες θέμα !!! Δοκιμασμένο ... Και μάλιστα στο σκοπευτήριο, όχι 5-6 τουφεκιές στις τσίχλες !!! Είχα βγάλει την μπίλια που είχε το δίκαννο, προτού παραλάβω το Hi-viz με τις πολλές οπτικές ίνες διαφόρων μεγεθών και χρωμάτων που είχα παραγγείλει. Μάλιστα μετά που έβαλα το Hi-viz μπορώ να πω ότι έπεσαν τα σκορ μου !!! Οπότε έβαλα τελικά την πιο μικρή άσπρη πλαστική ίνα και ξαναβρήκα την υγειά μου ... ;) ... Μέχρι που μου την έκαψε ο μέγας οπλουργός ... Κι έβαλα πάλι μια μικρή απλή μπίλια. Ναι, ξεκόλλησε ρίγα και κάννες, τις ξανακόλλησε και τις έβαψε, χωρίς να βγάλει ούτε το στόχαστρο (μια βιδούλα ήταν που το κρατούσε) ούτε τα τσοκάκια !!!.hair.
 
Ρε αγόρια,με μαύρη δημητσανητικη ρίχνετε και χρειάζονται ένα καροτσάκι λάδια για να καθαριστεί το οπλακι?🙄
Η δημητσανεικη θέλει λιγότερα για καθάρισμα , ακόμα και με σκέτο ζεστό νερο βγαίνει .
 
Σταμάτη και η βάση του στόχαστρου να είχε φύγει, πάλι πιστεύω δεν θα είχες θέμα !!! Δοκιμασμένο ... Και μάλιστα στο σκοπευτήριο, όχι 5-6 τουφεκιές στις τσίχλες !!! Είχα βγάλει την μπίλια που είχε το δίκαννο, προτού παραλάβω το Hi-viz με τις πολλές οπτικές ίνες διαφόρων μεγεθών και χρωμάτων που είχα παραγγείλει. Μάλιστα μετά που έβαλα το Hi-viz μπορώ να πω ότι έπεσαν τα σκορ μου !!! Οπότε έβαλα τελικά την πιο μικρή άσπρη πλαστική ίνα και ξαναβρήκα την υγειά μου ... ;) ... Μέχρι που μου την έκαψε ο μέγας οπλουργός ... Κι έβαλα πάλι μια μικρή απλή μπίλια. Ναι, ξεκόλλησε ρίγα και κάννες, τις ξανακόλλησε και τις έβαψε, χωρίς να βγάλει ούτε το στόχαστρο (μια βιδούλα ήταν που το κρατούσε) ούτε τα τσοκάκια !!!.hair.

Το είχα ακούσει από άλλους αυτό για το στόχαστρο αλλά δεν το είχα δοκιμάσει ποτέ. Ευτυχώς το όπλο έχει στην βαλίτσα 12 οπτικές ίνες σε τρία χρώματα. Και μάλλον το άσπρο θα βάλω πάνω. Μέχρι τώρα είχα το πράσινο. Καλά εσένα σου έκατσε λαχείο με τον οπλουργό.
 
Back
Top