Καθαρισμός

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς τo λάδι της beretta? To φθηνό, όχι το clp και εκείνο με το teflon.
Αυτά λέω, που πρέπει να είναι ίδια. Το ένα έχει προωθητικό αέριο και το άλλο όχι, απ' ότι κατάλαβα.
https://www.ehunter.gr/beretta-ladi-syntirisis-katharismou-oplon-125ml-p-5094.html
https://www.ehunter.gr/ladi-katharismou-oplon-beretta-sprey-125ml-p-13787.html
Δεν πλησιάζει καν το Ballistol γενικά.
 
Γειά σου! Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ, θέλω να σε ρωτήσω για το νούμερο του φλίς. Εγώ φοράω κανονικά XL, όμως στο κυνήγι φοράμε και καμιά μπλούζα από μέσα οπότε θέλουμε ένα νούμερο μεγαλύτερο. Εσύ εάν επιτρέπεται για πές μου, γιατί σίγουρα το φόρεσες, πήρες ένα νούμερο μεγαλύτερο από αυτό που φοράς ή όχι!. Στο κυνήγι πρέπει να είναι άνετο και φοβάμαι μην μπλέξω με επιστροφές-αλλαγές!. Σε ευχαριστώ!.

Εγώ το πήρα στο νούμερο μου. Οχι μεγαλύτερο. Βέβαια στην pinewood το ξέρω το νούμερο που φοράω γιατί έχω κι άλλα
 
Στην Αμερική κυκλοφορεί και αρωματικό αυτοκινήτου τέτοιο.
https://www.hoppes.com/accessories-4/no.-9-air-freshener-3-pack/HO-H9AF3.html
Και μυριζανε το hoppes 9 και ρουφαγανε ...

xios-stefanos.gif
 
Για όποιον ενδιαφέρεται, το Otis 085 clp είναι ασφαλές για χρήση σε ξύλα, πλαστικά και λάστιχα. Παραθέτω απάντηση σε mail που έστειλα.

Yes! Our 085 is safe for wood and plastics!

Best regards,



Jared Bonney
Customer Service Representative
Otis Technology | Shooter’s Choice
315-348-4300 (direct)
315-348-4328 (fax)
JBonney@otistec.com
6987 Laura Street Lyons Falls, NY 13368
otistec.com | shooters-choice.com
 
Για όποιον ενδιαφέρεται, το Otis 085 clp είναι ασφαλές για χρήση σε ξύλα, πλαστικά και λάστιχα. Παραθέτω απάντηση σε mail που έστειλα.

Yes! Our 085 is safe for wood and plastics!

Best regards,



Jared Bonney
Customer Service Representative
Otis Technology | Shooter’s Choice
315-348-4300 (direct)
315-348-4328 (fax)
JBonney@otistec.com
6987 Laura Street Lyons Falls, NY 13368
otistec.com | shooters-choice.com
Ακριβό όμως, ενώ του κωλογερμαναρα το μπαλιστολ το βρίσκω 15 ευρώ τα 500ml
 
Last edited:
Για όποιον ενδιαφέρεται, το Otis 085 clp είναι ασφαλές για χρήση σε ξύλα, πλαστικά και λάστιχα. Παραθέτω απάντηση σε mail που έστειλα.

Yes! Our 085 is safe for wood and plastics!

Best regards,



Jared Bonney
Customer Service Representative
Otis Technology | Shooter’s Choice
315-348-4300 (direct)
315-348-4328 (fax)
JBonney@otistec.com
6987 Laura Street Lyons Falls, NY 13368
otistec.com | shooters-choice.com
Οτις - Ποιότης !
 
Ακριβό όμως, ενώ του κωλογερμαναρα το μπαλιστολ το βρίσκω 15 ευρώ τα 500ml
Ναι είναι ακριβό. Έχω πάρει το μικρό 2oz που δεν το βγάζει πλέον. Έχει στοκ ο vkaction. Τώρα βγάζει το τενεκεδακι 4oz. Είναι ακόμα σε στάδιο δοκιμής μαζί με το fp-10. Καλά είναι αλλά θέλω να τα δω και στην 390 που είναι αερίων. Τα μπενελοειδη και τα δίκανα δε δίνουν εικονα
 
Με ένα Ballistol Universal 500ml και ένα Gunex 500ml έχεις ξενοιάσει για χρόνια (στο αλουμινένιο μπουκάλι).Το πρώτο υπερτερεί στο καθαρισμό ενώ το δεύτερο για λίπανση προστασία.Άντε και ένα Hoppe’s 9 για τα δύσκολα.
Σωστός, το universal για λίπανση δεν μου αρέσει ούτε εμένα. Στεγνώνει και αφήνει κολλώδη υπολείμματα.
 
Back
Top