Καθαρισμός

Ήρθε και το τρίτο δέμα σήμερα. Οι βούρτσες αυτές της ναπιερ είναι ότι καλύτερο έχω χρησιμοποιήσει. Το φλις της Pinewood είναι αυτό με την μεμβράνη

View attachment 84815

View attachment 84816

View attachment 84817
Γειά σου! Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ, θέλω να σε ρωτήσω για το νούμερο του φλίς. Εγώ φοράω κανονικά XL, όμως στο κυνήγι φοράμε και καμιά μπλούζα από μέσα οπότε θέλουμε ένα νούμερο μεγαλύτερο. Εσύ εάν επιτρέπεται για πές μου, γιατί σίγουρα το φόρεσες, πήρες ένα νούμερο μεγαλύτερο από αυτό που φοράς ή όχι!. Στο κυνήγι πρέπει να είναι άνετο και φοβάμαι μην μπλέξω με επιστροφές-αλλαγές!. Σε ευχαριστώ!.
 
Είναι τούμπανο Βασίλη. Έχω πάρει φλις επώνυμα όπως helikon tex, pentagon. Αυτό είναι the mother of all fleeces
Πολύ καλά σε ποιότητα και τα
https://www.patagonia.com/
https://www.napapijri.com/

αλλά πανάκριβα ... γενικά σαν fleece όχι για κυνήγι.
Η πυκνότητα του fleece παίζει μεγάλο ρόλο.
 
Last edited:
Σε ευχαριστώ! Το πρόβλημα γενικώς με αυτές τις αγορές, το έχω στο νούμερο, δηλαδή, θα το πάρω στο XL που είναι το νούμερό μου? Ή ένα νούμερο μεγαλύτερο? βλέπεις δεν έχεις την ευκολία της δοκιμής με αποτέλεσμα να φοβάσαι για την άνεση της γρήγορης επώμισης!
 
Σε ευχαριστώ! Το πρόβλημα γενικώς με αυτές τις αγορές, το έχω στο νούμερο, δηλαδή, θα το πάρω στο XL που είναι το νούμερό μου? Ή ένα νούμερο μεγαλύτερο? βλέπεις δεν έχεις την ευκολία της δοκιμής με αποτέλεσμα να φοβάσαι για την άνεση της γρήγορης επώμισης!
Ένα νούμερο μεγαλύτερο παίρνω συνήθως στα κυνηγετικά.
Σχεδόν ποτέ όμως αγορές από internet ... κατεβαίνω Αθήνα.
Παπούτσια ποτέ αγορές από internet.
Κανένα γάντι, κανένα σκουφί, ναι.
 
Το Diesel βρωμοκοπάει.Το WD 40 καθαρίζει καλά.Αλλά μόνο για καθάρισμα.
AC 90 κάνει ότι το WD 40 και αφήνει ένα φίλμ λίπανσης. Με αυτό καθαρίζω τα όπλα μου τουλάχιστον μία 10ετια. Μόνο αυτό και σκούπισμα με ένα πανί και τέλος
 
AC 90 κάνει ότι το WD 40 και αφήνει ένα φίλμ λίπανσης. Με αυτό καθαρίζω τα όπλα μου τουλάχιστον μία 10ετια. Μόνο αυτό και σκούπισμα με ένα πανί και τέλος
Τι τέλος, λάδι,γράσσο? Αφού σε έχω δεί. Βάζεις. Πέστα όλα .yel.
 
Back
Top