Καιρός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλησπερες
τελειωνει σιγα σιγα και ο αυγουστος ,αλλος ενας πολυ θερμος μηνας..φετος σπασανε ολα τα κοντερ ...ο μεσος ορος σχεδον ολης της ευρωπης ανεβηκε..Φαγαμε τον καυσωνα με το κουταλι..
επισης ειχαμε ελαχιστη ασταθεια ,τις γνωστες καλοκαιρινες μπορες κυριος στα ορεινα..,,η ανομβρια συνεχιζεται......
ΔΕν βλεπω πως θα αλλαξει συντομα αυτο....Μπορει το βοριαδακι να εχει ριξει λιγο την θερμοκρασια,,,αλλα δεν εχουμε καμια ριζικη αλλαγη,,η κυκλοφορια παραμενει η ιδια..
Αναμενουμε νεα ανοδο της θερμοκρασιας τιε επομενες μερες λοιπον
 
Last edited:

το μερομήνι του Γενάρη όπως το γράφει:
Ιανουάριος 2018
Αρχές Μήνα
1 – 14. Ψυχρές αέριες μάζες κρατούν την θερμοκρασία σε χαμηλά επίπεδα (7 – 17 °C).
Μέσα Μήνα
1 – 20. Τσουχτερό κρύο με παροδικές βροχές. Πιθανότητα χιονόπτωσης τις πρώτες πρωινές ώρες. Θερμοκρασία (5 – 17 °C).
Τέλη Μήνα
21 – 31. Συνεχίζονται οι χαμηλές θερμοκρασίες. Ανάλογα της ηλιοφάνειας, θα εξαρτηθούν και τα καιρικά φαινόμενα. Υπάρχει πιθανότητα μικρής έντασης χιονιά. Θερμοκρασία ( 3 – 13 °C).

που ρε παιδιά;;;; στο Κακοσάλεσι,Μαγκουφάνα,Καλπατσάκι;;;; ε πιθανόν κάπου να χιονίσει .sarcastic.
μας δουλεύουν Κωστή o_O
 
το μερομήνι του Γενάρη όπως το γράφει:
Ιανουάριος 2018
Αρχές Μήνα
1 – 14. Ψυχρές αέριες μάζες κρατούν την θερμοκρασία σε χαμηλά επίπεδα (7 – 17 °C).
Μέσα Μήνα
1 – 20. Τσουχτερό κρύο με παροδικές βροχές. Πιθανότητα χιονόπτωσης τις πρώτες πρωινές ώρες. Θερμοκρασία (5 – 17 °C).
Τέλη Μήνα
21 – 31. Συνεχίζονται οι χαμηλές θερμοκρασίες. Ανάλογα της ηλιοφάνειας, θα εξαρτηθούν και τα καιρικά φαινόμενα. Υπάρχει πιθανότητα μικρής έντασης χιονιά. Θερμοκρασία ( 3 – 13 °C).

που ρε παιδιά;;;; στο Κακοσάλεσι,Μαγκουφάνα,Καλπατσάκι;;;; ε πιθανόν κάπου να χιονίσει .sarcastic.
μας δουλεύουν Κωστή o_O
Γιατί μου κόβεις την χαρά ? .my man.
Με αυτές τις προβλέψεις του Γενάρη
έχω ήδη ετοιμάσει μπαγαζια για τον Έβρο .sarcastic..sarcastic..hunter.1.hunter.1
μόνο που μου λείπουν κάτι ψιλά για τα διόδια .buy buy..buy buy.
 
καλημερα σας...
οι βροχες ηταν λιγες και μονο σε ηπειρο και μακεδονια..
και η ερχομενη διαταραχη παλι τις ιδιες περιοχες θα απασχολησει ,με οχι πολλα φαινομενα...
Η ανομβρια και η ξηρασια στην υπολοιπη χωρα δυστυχος θα παραμηνει
Η εικονα στους χαρτες δεν ειναι καθολου καλη..Εχουμε εντονη ατλαντικη κινητικοτητα στην δυτικη ευρωπη ...ΜΕ αποτελεσμα το σκαψιμο θερμου αερα στην αφρικη προς εμασ..
ΝΟτιαδουρα δεστη και χωρις αξιολογες βροχες μεχρι της 20 του μηνα,...Δεν παει καλα δυστυχος..
 
καλημερα σας...
οι βροχες ηταν λιγες και μονο σε ηπειρο και μακεδονια..
και η ερχομενη διαταραχη παλι τις ιδιες περιοχες θα απασχολησει ,με οχι πολλα φαινομενα...
Η ανομβρια και η ξηρασια στην υπολοιπη χωρα δυστυχος θα παραμηνει
Η εικονα στους χαρτες δεν ειναι καθολου καλη..Εχουμε εντονη ατλαντικη κινητικοτητα στην δυτικη ευρωπη ...ΜΕ αποτελεσμα το σκαψιμο θερμου αερα στην αφρικη προς εμασ..
ΝΟτιαδουρα δεστη και χωρις αξιολογες βροχες μεχρι της 20 του μηνα,...Δεν παει καλα δυστυχος..
Μεταφορα σκονης τις επομενες 2 μερες .buy buy..buy buy.
 
Μεταφορα σκονης τις επομενες 2 μερες .buy buy..buy buy.
ΜΑκαρι να ηταν μονο για τις επομενες 2..τα μαγιο μην τα ανεβασετε στην ντουλαπα ακομα λεω εγω.....
Οκ,αλλα ειπαμε απο Τεταρτη απογευμα αλλαζει σε βοριαδες με κορυφωση την Πεμπτη το μεσημερι..Θα καθαρισει ο καιρος..Μετα τι θα γινει δεν ξερουμε ακομα..Ας ελπισουμε να περασουν τπτ πουλακια με τους βοριαδες που θα χει 2-3 μερες.pray to God..pop...Αν και πιστευω οτι κατι καλο θα γινει;)
 
Οκ,αλλα ειπαμε απο Τεταρτη απογευμα αλλαζει σε βοριαδες με κορυφωση την Πεμπτη το μεσημερι..Θα καθαρισει ο καιρος..Μετα τι θα γινει δεν ξερουμε ακομα..Ας ελπισουμε να περασουν τπτ πουλακια με τους βοριαδες που θα χει 2-3 μερες.pray to God..pop...Αν και πιστευω οτι κατι καλο θα γινει;)

φιλε μου ειναι ξεκαθαρο τι θα γινει μετα την πεμπτη.. σαββατο-κυριακη-δευτερα 17/18/19 θα φτασουμε 35-38 βαθμους ..τετοιες εμποδιστικες καταστασεις φαινονται μερες πριν..δεν ειναι κυκλογενεση ενος χαμηλου να θες να πας ποιο κοντα να δεις που θα κατσει....Δυστυχος δεν θα αλλαξει η κατασταση μεχρι της 20 του μηνα..
 
ειναι το ποιο χειροτερο να κανει ζεστη αντιθετα με την εποχη , και το κανει συνεχια για πολλα χρονια , ακομα και τον οκτωβριο , που δεν μπωρεις να κυνηγησης περδικα περα της 8.30 απο την ζεστη ,να μην πω 8 δηλαδη ουτε 2 ωρες , να χασεις τον υπνο σου να σηκωθης απο της 5 ωρα να χασεις και την νυχτερηνη βολτα , να κανεις 33 χιλιομετρα για μια και μιση ωρα , αμ δε να μου λιπη το βυσηνο , πηγενω το απογευμα χαλαρα χωρης ανχος φρεσκος φρεσκος απο τον υπνο και την ξεκουραση ,χωρης λαγαδες ,και γουρουναδες να μπερδευοντε στα ποδια μου ,και το ευχαρηστιεμε , σε σπαζμενα κοπαδια που δεχοντε την παρουσια μου
 
ειναι το ποιο χειροτερο να κανει ζεστη αντιθετα με την εποχη , και το κανει συνεχια για πολλα χρονια , ακομα και τον οκτωβριο , που δεν μπωρεις να κυνηγησης περδικα περα της 8.30 απο την ζεστη ,να μην πω 8 δηλαδη ουτε 2 ωρες , να χασεις τον υπνο σου να σηκωθης απο της 5 ωρα να χασεις και την νυχτερηνη βολτα , να κανεις 33 χιλιομετρα για μια και μιση ωρα , αμ δε να μου λιπη το βυσηνο , πηγενω το απογευμα χαλαρα χωρης ανχος φρεσκος φρεσκος απο τον υπνο και την ξεκουραση ,χωρης λαγαδες ,και γουρουναδες να μπερδευοντε στα ποδια μου ,και το ευχαρηστιεμε , σε σπαζμενα κοπαδια που δεχοντε την παρουσια μου
Νικολα αν δεν σε εχει βρει το ξημερωμα στην κορφη να ακουσεις το πρωτο κελαιδημα τους δεν εχει ουσια :Dκαι ας κανει και 50 βαθμους χαλαλι τους .well done.
εγω παντως ανατριχιαζω :D;)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top